میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 آوریل 2015 ساعت 2:19 ق.ظ سرویس:اجتماعی 4 دیدگاه 1,741 بازدید

از وعده هاي سفر استاني دولت قبل تنها ۳۰ درصد عملي شد/ نگاه دولت به لارستان بايد عوض شود/ تاكنون هشت شهرستان از لارستان منفك شده است

فرماندار لارستان در حضور دستیار ویژه رئیس جمهور:

از وعده هاي سفر استاني دولت قبل تنها ۳۰ درصد عملي شد/ نگاه دولت به لارستان بايد عوض شود/ تاكنون هشت شهرستان از لارستان منفك شده است

فرماندار لارستان سه شنبه ۸ ارديبهشت در حسينيه اعظم لار و در حضور علي يونسي دستيار ويژه رئيس جمهور از كمبودها و موانع توسعه شهرستان لارستان گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان وي در ابتدا ضمن بيان خير مقدم به مهمانان مراسم گفت:‌ همه مردم می دانند که دولت تدبیر و امید انبوهی از مشکلات را از دولت قبل تحویل گرفت و شرايط اين دولت و کاهش درآمدهاي كشور و سقوط قیمت نفت را متوجه مي شوند.

از وعده ۲۰۰ هزار ميلياردي دولت قبل در سفر استاني فارس تنها ۶۰ هزار ميليارد تومان محقق شد

وی با انتقاد از دولت محمود احمدي نژاد افزود: وعده ی سفر استاني دولتِ قبل ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در استان فارس بود که تنها ۶۰ هزار میلیارد تومان آن محقق و ۱۴۰ هزار میلیارد تومان آن در حد قول ماند.

15

نجیب زاده خاطر نشان کرد: همه ما مسئولان بایستی در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی برای این مردم قدم های موثري برداریم لذا از آقای یونسی هم می خواهیم که پیام مردم لارستان را به رئیس محترم جمهوری برسانند که نگاه دولت به لارستان بایستی عوض شود.

تاكنون هشت شهرستان از لارستان منفك شده اند و خود لارستان ارتقايي نيافته

وی با اشاره به سابقه تاريخي لارستان گفت: تا قبل از سال ۱۳۱۶  کشور به صورت ایالتی و ولایتی اداره می شد و لارستان هم یکی از ۱۲ ولایت بود که گستره ی آن تا بندر عباس ادامه داشت و در سال ۱۳۱۶ که تقسیمات کشوری بصورت قانونی اجرا شد، ۱۰ استان و ۴۹ شهرستان در کل کشور تصويب شد که یکی از آن شهرستانها لارستان بود درصورتي كه اينك استان فارس به تنهايي ۲۹ شهرستان دارد!

نجیب زاده ادامه داد: لارستان در آن زمان شامل بخش های گاوبندی يا پارسیان كنوني، بستک، بندر لنگه و جهرم بوده است که قبل از انقلاب از لارستان جدا و به شهرستان هاي جدید تبدیل و بعد از انقلاب هم لامرد، مهر، خنج و گراش هم از این شهرستان منفک و شهرستان شده اند اما علی رغم اینکه هشت بخش از لارستان جدا گردیده ولی هنوز هم یک وسعت و جمعیت قابل توجهی دارد.

مردم مي گويند اداره كل راه به نام لارستان است اما به كام ديگران

فرماندار لارستان در بحث راه هم گفت: بر اساس آمار و ارقام لارستان به نسبت راه های اصلی و فرعی مورد بی مهری قرار گرفته است. مثلا جاده لارستان– بندر عباس و لارستان به سمت مراکز بخش ها به خصوص به سمت بیرم و یا جاده ی لارستان به سمت بستک راههای مناسبی نیستند، البته در حال حاضر کارهایی دارد می شود و خدا را شکر طی دوسال اخیر در بحث راه پيشرفتهايي صورت پذیرفته و کارهایی هم در دست اقدام است اما با توجه به عقب افتادگی های زیادی که داریم این کفایت نمی کند و نیازمند توجه بیشتری است.

20

وی ادامه داد: از شیراز به فاصله ۲۰۰ کیلومتر به هر جایی از این استان که سفر کنید معمولا یا اتوبان، چهارخطه و یا دو بانده و یا جاده های خوبی دارند، اما به حوزه ی لارستان که وارد می شوید وضعیت جاده ها و راه ها خوب نیست و علی رغم اینکه اداره ی کل راه و شهرسازی داریم مردم این موضوع را به زبان می آورند که اداره کل راه و شهرسازی لارستان، به نام ما اما به کام دیگران است.

معاون استاندار گفت: راه آهن شیراز– لارستان – بندر عباس هم از پروژه هایی است که زمین مانده و کاری نشده است. وی در خصوص گاز رسانی به مراکز بخش ها نیز بیان داشت: چهار بخش لارستان یعنی بخش های جویم، بنارویه، بیرم و صحرای باغ و روستاهای آن گازرسانی انجام نشده است. هم چنین بلوک های کوره و بیدشهر از بخش اوز و روستاهای بخش محروم مرکزی هم فاقد گاز هستند.

وی به بحث آب شرب روستاها هم اشاره کرد و گفت: وضعیت آب شرب روستاها وضعیت مناسبی نیست که بایستی توجه بیشتری به آن بشود.

نجیب زاده ادامه داد: در مرکز لارستان بزرگ حتی یک سالنی که گنجایش جمعيت ۷۰۰ یا ۸۰۰ نفر ظرفیت داشته باشد هم نداریم و این در حالی است که مجتمع فرهنگی هنری سید عبدالحسین لاری که مصوب دولت قبل بوده است هنوز روی زمین مانده و هیچ کاری نشده است.

فرماندار ویژه ی لارستان به بحث فاضلاب شهری هم اشاره کرد و گفت: در شان مردم شهر لار نیست که در سال ۱۳۱۶ شهرستان شده است اما هنوز فاضلاب شهری در آن اجرا نشده و بوی تعفن فاضلاب فضای کوچه و خیابان شهرقدیم لار را فراگرفته است و مردم از این موضوع رنج می برند.

اميدوارم لارستان به بركت دولت تدبير و اميد به جايگاه خود برسد

وی گفت: علی رغم اینکه بخش های زیادی قبل و بعد از انقلاب از این شهرستان جدا شده اند اما وحدت بین مردم خوب شیعه و سنی حفظ شده است و این به واسطه ی وجود حضرات آیات آیت اللهی (ره) و موسوی لاری (ره) و علمای بزرگوار تسنن همچون مرحوم شیخ ابونجمی و شیخ فقیهی است و هنوز لارستان دارای محوریت است.

وی گفت: این سخنانی که عرض کردم به معنی نفی خدمات نظام نیست، چرا که همه ما یاد داریم که قبل از انقلاب چه وضع بدی داشتیم اما امروز در شهر، بخش و روستاها امنیت و رفاه و آسایش مردم فراهم است که این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون مقدس شهدا است و امیدواریم در دولت تدبیر و امید گشایشی بشود و درخواست ها و مشکلات مطرح شده حل بشود.

نجیب زاده به تشریف فرمایی مقام معظم رهبری در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: رهبری در بیانات ارزشمندشان در جمع مردم لارستان، لارستان را بزرگ خطاب کردند و ایشان هم بدون حساب و کتاب و بدون مطالعه حرف نمی زنند و قطعاً با این منطقه از قبل آشنا بوده و هستند که این سخنان گهربار را در لارستان بیان فرمودند و این به خاطر علمای بزرگوار شیعه و سنی هم بوده است.

فرماندار ویژه لارستان در پایان تاکید کرد: امیدواریم لارستان بزرگ روز به روز پیشرفت کند و به برکت دولت تدبیر و امید به جایگاه اصلی خود برسد.

 


4 نظر

 1. لارستانی گفت:

  0

  0

  اگر قرار است لارستان به جایگاه وحق خود برسد باید نماینده ای به مجلس بفرستیم که همسو با دولت تدبیر وامیدباشد.این پیشنهاد اولین وکوتاهترین راه این است

 2. لاری الاصل گفت:

  0

  0

  به امید استان شدن لارستان بزرگ

 3. رضا گفت:

  0

  0

  در زمان پیش از انقلاب لار پیشرفته تر از الان بود لار به انقلاب خدمت کرد نه […] اینهمه خودیاری کمک مردم به انقلاب بود […] به لار چه بوده است؟َ

 4. لاری گفت:

  0

  0

  بااین مصوبات سفرروحانی به فارس ومطالعه مصوبات معلوم میشود نگاه دولت به لارستان هیچوقت عوض نمی شودآقای فرماندار.ابن هم ازدولت تدبیروامیدکه همه راناامیدکرد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان