میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 281 بازدید

از پژوهشگران برتر دانشگاه ها و مدارس لارستان تقدیر شد+ اسامی نفرات برتر

از پژوهشگران برتر دانشگاه ها و مدارس لارستان تقدیر شد+ اسامی نفرات برتر

مراسم گرامی داشت هفته پژوهش با مشارکت دانشگاه ها، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شهرستان لارستان و با حضور دکتر مختار موسوی امام جمعه لارستان، دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز، دکتر ستایش معاون توسعه و مالی اداری دانشگاه شیراز، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، روسای دانشگاه­های لارستان، مدیریت آموزش و پرورش لارستان، سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور و اساتید و پژوهشگران، ۵ دی‌ماه در محل تالار شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی لارستان، در ابتدای برنامه دکتر علی طاهری دبیر اجرایی هفته پژوهش و رئیس مجتمع آموزش عالی لارستان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و مهمانان در خصوص پتانسیل های پژوهشی شهرستان بدلیل وجود تعداد زیاد دانشجو و در کنار آنها مراکز مختلف آموزشی و پژوهشی در شهرستان سخنانی را عنوان کرد.

وی یکی از راه های پیشرفت منطقه و دانشگاه های شهرستان فعالیت در حوزه های پژوهشی دانست و اضافه کرد: فعالیت های پژوهشی ارزشمندی در سطح دانشگاه ها، حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان در حال انجام است خود باعث خوشحالی است.

وی کیفیت شرکت های دانش بنیان را نیز مطلوب ارزیابی نمود و دغدغه های حوزه پژوهشی شهرستان را کمبود نیرو در مرکز رشد لارستان با وجود حجم فعالیت، کم بودن پروژه های پژوهشی تعریف شده توسط ادارات و صنعتگران و کمبود آزمایشگاه های تحقیقاتی بیان نمود. طاهری در ادامه گزارشی از برنامه های اجرایی ستاد هفته پژوهش شهرستان را نیز عنوان کرد.

سخنران بعدی برنامه دکتر موسوی امام جمعه شهرستان بود. موسوی حرکت در مقوله جنبش نرم افزاری و تولید علم را لازمه یک تمدن در عصر جدید عنوان کرد که رهبر معظم انقلاب بر این موضوع تاکید ویژه ای داشته اند چرا که هر تمدنی با توجه به منابعی که در اختیار دارد باید به تولید علم بپردازد. البته باید این تولید علم بر مبنای حق باشد.

امام جمعه لارستان راه رسیدن به تمدن اسلامی را تکریم پژوهش بیان کرد و گفت: تکریم پژوهش یعنی تکریم تمدن اسلامی.

سومین سخنران برنامه معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و رییس ستاد هفته پژوهش لارستان بود. جلیل حسنی ابراز امیدواری کرد که در عرصه پژوهش و تحقیق میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقی شهرستان اتحاد و همدلی وجود داشته باشد.

وی وجود تعداد زیاد دانشجو، دانش آموز و طلبه در شهرستان را فرصتی دانست که می توان با پیوند علم با عرصه کشاورزی و صنعتی و فرهنگی گام مثبتی در جامعه برداشت.

حسنی راه تولید علم و دانش را تحقیق و پژوهش بیان کرد و گفت: ما نمی توانیم همیشه مصرف کننده باشیم بلکه باید به تولید علم از طریق پژوهش بپردازیم و این مورد از طریق دانشجویان و  طلاب و دانش آموزان امکان خواهد داشت.

آخرین سخنران برنامه دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز بود. دکتر نادگران به تقسیم بندی دانشگاه ها و توضیح نسل های اول تا چهارم دانشگاه پرداخت و بهترین دانشگاه ها را دانشگاهی دانست که هم در عرصه علمی و هم در عرصه پژوهش، فنآوری و نوآوری و در جهت کارآفرینی فعال باشد که البته دانشگاه باید به حل مسائل جاری کشور بپردازد.

نادگران دانشگاه موفق را دانشگاهی دانست که خود را درون جامعه تقویت کند و خود را از آن جدا نداند. در واقع حیات آموزش عالی وجود در سیستم جامعه و طی راه از طریق بودن در جامعه دانست.

وی در ادامه هدف یک دانشگاه را تبدیل علم به ثروت و رفاه دانستند که از طریق مهارت آموزی در کنار علم آموزی به دست می آید که این مهارت ها برای جامعه باید راهگشا باشد.

پخش کلیپ دستآوردهای دانشگاه ها و آموزش و پرورش در حوزه پژوهشی و تقدیر از پژوهشگران برتر شهرستان از دیگر برنامه های اجرایی این مراسم بود. همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از دستآوردهای دانشگاه ها و حوزه علمیه لارستان در محل لابی تالارشهید امامی فرمانداری برگزار گردید.

پژوهشگران برگزیده شهرستان در بخشهای مختلف به شرح زیر معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند:

پژوهشگران برتر شهرستان:

۱) دکتر حجت الله رخ گیره از مجتمع آموزش عالی

۲) دکتر بهرام کوهنورد از دانشکده علوم پزشکی

۳)  دکتر محمد رفیع بذرافشان از دانشکده علوم پزشکی

۴) دکتر عبدالکریم افروزه از مجتمع آموزش عالی

۵) دکتر مقداد عبدالله پور علی تپه از دانشکده علوم پزشکی

پژوهشگران جوان برتر:

۱) مهسا فیلسوف از مدرسه دخترانه نرجس خاتوان

۲) علی بردبار از مدرسه نمونه دولتی شهید نصیری

۳) امیدرضا زهابی از مدرسه نمونه دولتی شهید نصیری

فناوران برتر:

۱) مسلم ابراهیمی مدیرعامل شرکت طراحان قلم پارسی ایراهستان

۲) محسن حسینی مدیرعامل شرکت صنعت راحی ایراهستان

پژوهشگران شایسته تقدیر:

۱) الهام قائدی

۲) علی الماسی

۳) محمد کارکن

۴) صابر اکبری


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان