میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2014 ساعت 8:34 ب.ظ سرویس:اجتماعی 4 دیدگاه 1,116 بازدید

از گذشته هاي دور با حضرات آيات آيت اللهي و موسوي لاري مراوده داشتم

آیت‌الله نوری همدانی در جمع مردم لارستان:

از گذشته هاي دور با حضرات آيات آيت اللهي و موسوي لاري مراوده داشتم

آیت‌الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در جمع مردم لارستان گفت: نخستین ثمره انقلاب، ولایت فقیه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ وي در دیدار پر شور مردم منطقه  لارستان بزرگ در مسجد امام جعفرصادق(ع) این شهرستان، گفت: آیت‌الله آیت‌اللهی و سید مجتبی موسوی لاری دو عالم عالیقدر و از مفاخر شاخص استان فارس هستند. حضرت آیت الله حاج حسین نوری همدانی که به منطقه لارستان و جنوب فارس عزیمت نموده است، با ابراز خرسندی از سفر به این خطه از ایران اسلامی، اظهار داشت: از دوران بسیار دور به جهت آشنایی با حضرات آیات سیدعبدالعلی اللهی(ره) و سیدمجتبی موسوی لاری(ره) در قم که از مفاخر لارستان می باشند، مراودت داشته ام.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم در ۷۳ جا درباره شکرگذاری به نعمات آیه وجود دارد، افزود: در یکی از این آیات خداوند متعال فرموده است؛ آنان که شکرگذار نعمات هستند، خداوند توفیق می دهد و آنان که کفران نعمت کنند در همین دنیا دچار عذاب خواهند شد.

این عالم دینی با برشمردن عظمت خداوند و نعمات بی شمار او برای انسان ها، تصریح کرد: براساس فرموده امام جعفرصادق(ع)، بزرگترین، بالاترین و برترین نعمت ها، بهره مندی از نعمت ولایت اهل بیت(ع) است.

nori-hamedani2

وی اضافه کرد: پیامبرخدا(ص) فرمودند؛ بالاترین نعمتهای ما، اهل بیت من هستند که مانند کشتی حضرت نوح می باشند، چراکه آنان که به کشتی حضرت نوح پناه بردند نجات یافتند، انان که به ائمه متوسل و ولایتمدار شود، از تمام طوفان ها و بحرانها مصون و محفوظ می ماند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه انقلاب اسلامی، شعاعی از ولایت است، خاطر نشان کرد: انقلاب ایران، بسیار رخداد بزرگی بود و ماجرای سیاسی کل مستکبران جهان را به هم زد و کل مستضعفان و مظلومان دنیا را امیدوار ساخت و با ایجاد موج مردم از برکات انقلاب بهره مند می شوند.

وی با تأکید بر اینکه ما باید ارکان، برکات، اهداف و آسیب های انقلاب اسلامی را بشناسیم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک امانت الهی است که شناخت و نگهداری آن یک وظیفه بزرگی در اختیار ماست.

آیت الله نوری همدانی با برشمردن ظرفیت های انقلاب اسلامی، گفت: نخستین ثمره انقلاب، ولایت فقیه است و این یعنی آنکه، مردم پس از استبداد سلاطین دچار استکبار مستکبرین بودند و در نهایت ولایت فقیه همه این ها را قلع و قَم کرد.

وی ولایت فقیه را اولین و مهمترین دستاورد انقلاب دانست و اضافه کرد: انقلاب، از یک طرف هم رژیم سلطنتی را نابود کرد و هم استعمار را کنار زد.

این مرجع عالیقدر دینی، استکبارستیزی را دومین ثمره انقلاب معرفی و افزود: قبل از انقلاب مردم با دید خودباختگی به اروپا و آمریکا می نگریستند اما پس از انقلاب چهره این جنایتکاران که با سلطه گری بر کشورهای اسلامی تسلط یافته بودند و این ملت ها را مورد تهاجم فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و غیره کرده بودند، از بین برد.

آیت الله نوری همدانی سومین دستاورد انقلاب را، ایجاد خودباوری در مردم جامعه نام برد و تصریح کرد: مردم قبل از انقلاب به خاطر سرکوبگری ها اصلاً متصور نبودند که به قدرت دست یابند و این انقلاب بود که خودباوری، خوداتکایی و شجاعت را به مردم ارزانی کرد.

وی تأکید کرد: پس از انقلاب، جوانان ما آنقدر اعتمادبه نفس یافتند که توانستند با استعداد خود در انرژی هسته ای، تولید سلول های بنیادی و علوم دانش بنیان با فعالیت شب و روزی جوانان کم سن و سال این قدرت ها با خوداتکایی بصورت بومی مهار کنند.

این مرجع تقلید چهارمین دستاورد انقلاب را احیای فرهنگ جهاد و شهادت دانست و خاطر نشان کرد: این دستاورد مسئله بسیار مهمی بود و باعث شد مردم طوری تربیت شوند که از شهادت استقبال کنند و به پیشرفت های صنایع دفاعی و موشکی فراوان دست یابند.

وی یادآور شد: ملت ما در زمان حاضر در همه صحنه ها اعلان می کنند که ما هستیم که در سوریه، عراق و هر نقطه دیگری که مظلومان و مستضعفان نیاز به کمک داشته باشند، یاری رسانیم و پاسخ را بدهیم.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه این ملت ما بودند که در جنگ های ۲۲، ۳۳ و ۵۱ روزه غزه با حمایت از مردم مظلوم فلسطین براسرائیل پیروز شدند، اظهار کرد: به یاری خداوند متعال اسرائیل جنایتکار وکودک کش به زودی محو خواهد شد و این نشان از قدرت و شهیدپروری ملت ماست.

وی پنجمین دستاورد مهم انقلاب را، نشان دادن جایگاه بانوان دانست و عنوان داشت: قبل انقلاب خانم ها خانه نشین و تعدادی تابع غرب و غرب گرا بودند، اما الان بانوان توانسته اند حضوری موفق در عرصه های مختلف علم و دانش و تحقیق با نشاط و موثری در جامعه داشته باشند.

این مروج علوم اسلامی با تأکید براینکه یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب وحدت و انقلاب است، تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی، حوزه و دانشگاه، دولت و ملت همه و همه با هم در یک هدف گام برمی دارند و صفا و صمیمت از دستاوردهای انقلاب است.

وی با ابراز رضایت از امنیت حاکم بر ایران اسلامی، بیان کرد: امنیتی که در ایران وجود دارد در هیچ جای جهان نیست و این امنیت از برکات انقلاب است و در زمان حاضر انقلاب به قدرتی دست یافته که با محوریت مردم در برابر بسیاری از ترفندهای دشمن ایستادگی کرده است.

آیت الله نوری همدانی یکی از برکات انقلاب را شناخت صهیونیست ها، عنوان و تأکید کرد: بر اساس فرموده حضرت امام(ره)، رژیم صهیونیستی غده سرطانی است و این غده باید از بین برود.

وی یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب را امید داشتن مستضعفان عالم به آن اعلام و افزود: انقلاب ما مستضعفان را بیدار کرد و اکنون به انقلاب ما به عنوان یک پناهگاه نگاه می شود.

این مرجع دینی اضافه کرد: به برکت انقلاب، روز به روز مستضعفان جهان متشکل تر، بیدارتر و هوشیارتر در برابر مستکبرین گام بر می دارند و از طرفی نیز، مستکبرین منفورتر می شوند.

وی با اشاره به اینکه بسیج یکی از دهها برکات انقلاب است، عنوان کرد: در بسیج افرادی خدمتگزار، مخلص، حاضر در همه صحنه ها، پشتیبان انقلاب اند و برای خدا کار می کنند.

آیت الله نوری همدانی با توصیه به حاضرین در قدرشناسی از نعمت بزرگ انقلاب، اذعان کرد: ایرانی که به عنوان یک کشور ضعیف شناخته می شد، در زمان حاضر در کل جهان ایران به اندازه یک قدرت بزرگ شناخته می شود.

وی با قرائت آیه ۷ از سوره مبارکه ابراهیم، افزود: اگر نعمت های خدا را بشناسیم، در برابر خدا خاضع باشیم و از آن در راه خدا استفاده کنیم، باعث نصرت و افزایش روزی می شود و اگر کفران نعمت کنیم، عذاب می شویم.

این مرجع تقلید، یکی دیگر از برکات انقلاب را، فتح کردن دلها دانست و تصریح کرد: انقلاب ما در دلها راه پیدا کرد و بیدارگری را ایجاد نمود و باعث ایجاد موجی در کشورهای تونس، یمن، اردن، عربستان، بحرین و حتی اروپا و آمریکا شد.

وی با تأکید بر با عظمت بودن انقلاب، اضافه کرد: مردم در برابر استبداد و استکبار بیدار شده بودند که نمونه هایی از آن را می توان، به تشکیل حکومت اسلامی و یا تحریم تنباکو اشاره کرد و آن امام(ره) بود که اصرار داشت که شاه باید برود و رژیم سلطنتی سقوط کند.

آیت الله نوری همدانی اولین گام در ایجاد انقلاب اسلامی را محو و نابودی رژیم شاهنشاهی عنوان و تصریح کرد: حضرت امام(ره) پس از نابودی رژیم سلطنتی به میدان استکبار جهانی رفت و اسلام را به دنیا شناساند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با خود موجی ایجاد کرد که این موج زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج)، است، خاطر نشان کرد: به فرموده امام(ره)، انقلاب ما زمینه انتظار و ظهور را فراهم می کند.

این مرجع عالیقدر دینی با بیان اینکه پس از حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب نیز با ادامه راه آن بزرگوار توانستند کشور را در این دنیای پرتلاطم هدایت کند، افزود: ما از روی ایمان و عقیده به انقلاب می نگریم که این حکومت به ظهور حضرت حجت(عج) متصل خواهد شد.

پیش از سخنان آیت الله نوری همدانی، ایت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز نیز در ابتداي سخنانش از طرف مردم ومسئولین استان فارس به حضرت آیت الله نوری همدانی خیر مقدم گفت.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرات آیات آیت اللهی و موسوی لاری و شهداي والا مقام این منطقه تصریح کرد: مردم جنوب فارس اعم از شیعه و سنی سالهاست که برادر وار با وحدت مثال زدنی در کنار هم با صفا و صمیمیت خاصی زندگی می کنند و این وحدت در ایران اسلامی نمونه است.

وی به محضر آیت الله نوری همدانی  اظهار داشت: مردم لارستان بزرگ بعد از رحلت دو عالم وارسته و گرانقدر این منطقه یعنی آیت الله آیت اللهی و آیت الله موسوی لاری احساس کمبود شدیدی در خود دارند و همچون فرزندی هستند که سالیان سال منتظر بازگشت  پدرشان است که برگردد و امروز با حضور حضرتعالی این خلا معنوی  پر شده است و تا مدتها  مردم این خطه طعم شیرین این ملاقات با شما را در اعماق وجود خود احساس می نمایند و نسل به نسل پدران برای فرزندان خود نقل می کنند چرا که امروز خطه جنوب فارس این افتخار را پیدا کرد که مرجع بزرگواری قدم در این دیار گذاشته است.

آیت اله ایمانی از حضور معنوی و پر خیر و برکت آیت اله العظمی نوری همدانی به منطقه جنوب فارس تشکر کرد.

همچنین حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی نوربخش امام جمعه لارستان هم به نمایندگی از طرف مردم جنوب فارس  هم به محضر آیت الله العظمی نوری همدانی خیر مقدم و خوش آمد گفت و اشعاری را در وصف آیت الله نوری همدانی قرائت کرد.

گفتنی است در این مراسم علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، سردار سرتیپ پاسدار دکتر غلامحسین غیب پرور فرماندهی سپاه فجر استان فارس، حجت الاسلام طباطبایی نسب مشاور ارشد رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه  کشور، حجت الاسلام ملک مکان رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس، مسئولین، روحانیون و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند.

 


4 نظر

 1. x گفت:

  0

  0

  از گذشته های دور؟؟؟؟
  این اواخر چطور ؟
  اصلا” می دانستید کجا هستند و چکار می کنند؟
  نمی دانم چرا هر کس می خواهد نزد مردم لارستان احترام و منزلتی کسب کند سعی می کند خود را به مرحوم آیت الهی و مرحوم موسوی نزدیک نشان دهد؟

 2. محمد گفت:

  0

  0

  بر اساس شنيده ها اين سفر حداقل پنجاه ميليون تومان خرج داشته است. لطفا مسئولان جواب دهند كه اين هزينه از كجا تهيه شده است؟؟! همچنين شنيده اين اين سفر براي آقاي […]. مگر شيعه و سني منطقه با هم مشكلي دارند كه مرتب مي گوييد تحكيم وحدت؟؟؟!! مگر ما ساده اين و نمي دانيم كه هدف اين سفر […]. از سايت آفتاب مي خواهم نظرم را حتما تاييد كند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما بر چه اساسی دارید تهمت میزنید؟ خودتون که پیش همچین آدم هایی کار میکنید و نونتون از اونجاست. فکر میکنید ملت نمیفهمند که کی هستی؟

  • sajjad گفت:

   0

   0

   جاهای مهمش نقطه چین شد!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان