میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۹ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 727 بازدید

از یک کتاب و یک آلبومِ سرود با موضوع «انقلاب اسلامی» در لارستان رونمایی شد+ عکس

از یک کتاب و یک آلبومِ سرود با موضوع «انقلاب اسلامی» در لارستان رونمایی شد+ عکس

به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور رئیس کمسیون فرهنگی مجلس و رئیس حوزه هنری استان فارس و مسئولین شهرستان و قشرهای مختلف مردم از کتاب همرنگ آفتاب با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی در لارستان اثر «کلثوم کریم پور» رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم لارستان کریم پور در این کتاب ۳۰۵ صفحه ای خود، موضوعات مختلفی ازجمله تحولات سیاسی اجتماعی در عصر قاجار، لارستان و مبارزات مشروطه خواهی، قیام آیت الله سید عبدالحسین لاری، لارستان از شهریور ۲۰ تا اوایل دهه ی ۴۰، روحانیت لارستان، لارستان در دوران اوج گیری انقلاب، کانون های اصلی انقلاب در لارستان، شهدای انقلاب اسلامی و گاه شماری انقلاب اسلامی در لارستان و غیره به رشته ی تحریر در آورده است.

دکتر جعفر پور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: کار تاریخ نگاری انقلاب اسلامی از جهات مختلف بویژه برای متولدین دهه ۶۰ و۷۰حائز اهمیت است. اول اینکه متقدمین و مجاهدین زحمت کشیده قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و به تعبیر قرآن مجاهدین قبل الفتح از مجاهدین بعد الفتح آشکار می شوند. دوم همراهان و زحمت کشیده های روز های اول که نتوانستند تا آخر مسیر همراهی کنند مشخص می شوند. همچنین رویش ها و جوانان مخلصی که بعد ها به کاروان انقلاب پیوستند ومخلصانه جان فدا کردند امثال شهید حججی ها نقششان آشکار می گردد. امام علی(ع) می فرماید من اگر چه عمر دراز نیافتم اما با مطالعه احوال اقوام و عبرت آموزی از سرنوشت آنها گویی با همه آنها زندگی کرده‌ام.

وی در ادامه افزود: امروز که بیاد شهید آوینی این مراسم برگزار می‌شود می توان تفاوت بین هنر متعالی که در کار شهید آوینی است با اکثر کسانی که در جامعه به عنوان سلبریتی و هنرمند نامیده می شوند و کارشان تقلید و لودگی است، را متوجه شد.

دکتر جعفرپور در پایان از برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی توسط حوزه هنری تقدیر و تشکر کرد. همچنین در این مراسم از آلبوم سرودهای انقلابی این شهرستان با موضوع چلچله خوانی نیز رونمایی گردید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان