میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 ژانویه 2014 ساعت 12:53 ق.ظ سرویس:اجتماعی, عناوین اصلی 2 دیدگاه 2,206 بازدید

استاندار فارس: نمي گذاريم حقي از مردم لارستان ضايع شود

hafte_vahdatاستاندار فارس در مسجد النبي لار:

نمي گذاريم حقي از مردم لارستان ضايع شود

حميد منشي/ صحبت نو: ساعت ۷ صبح سه شنبه ۲۴ دي ماه است. هواي لار كاملا مه آلود و به گواه دماسنج خودرو يك درجه بالاي صفر است. سردي هواي لار اما با گرمي استقبال مردم اين شهر از آقاي استاندار همراه است. چه شب قبل از آن كه تعداد زيادي از مردم و مسئولان در پليس راه اين شهر در انتظار ورود استاندار خود بودند و چه حالا كه نيم ساعت مانده به اجراي برنامه تقريبا تمام سالن مهديه مسجد النبي لار پر شده است. اين در حالي است كه براي حضور مردم فراخواني اعلام نشد و به گفته محمد زارع مجري جلسه، تنها از معتمدين محلي دعوت شده بود. محمد زارع استاندار فارس را «فرزند فرزانه لارستان بزرگ» توصيف كرد و از هيئت همراه استاندار نيز براي حضورشان در اين جلسه تقدير كرد.

مسئولان فقط به شهرجديد مي آيند اما وضعيت شهرقديم بسيار نامناسب است

 پس از شعرخواني زارع كه جزو جدانشدني تمام اجراهاي اوست، فرماندار لار به عنوان اولين سخنران ميكروفن را در اختيار گرفت. نجيب زاده پس بيان خير مقدم، تبريك هفته وحدت و ذكر نام و ياد مرحومان آيت الله آيت اللهي و موسوي لاري گفت: خداوند را شكر مي كنيم كه استاندار ما مسلط به تمام امور اين استان هستند و طبق تقسيمات جديد كشوري تاكنون فرماندار بيش از ۱۶ شهرستان اين استان بوده اند و همچنين شناخت كافي از لارستان دارند. وي در توصيف استاندار فارس افزود: ايشان از سادات جليل القدر و آيت الله زاده هستند و اين موهبتي است هم براي استان و هم براي لارستان.

نجيب زاده اما در ادامه سمت و سوي سخنان خود را تغيير داد و گفت: آقاي استاندار! مردم لارستان، مردمي صبور و سليم و كم توقع هستند. خيرين آنها هم زبانزد عام و خاصند كه در تمام مباحث آموزشي، درماني، فرهنگي و غيره بار مالي دولت را كم كرده اند. وي با اشاره به مصوبات استاني ساليان اخير در مورد لارستان گفت: متاسفانه در چند سال اخير به اين مردم كم لطفي شده كه البته بيان دلايل آن ضرورتي ندارد و بايد به آينده نگاه كرد. وي افزود: اگر مصوبات سفرهاي دولت به شهرستان در اين ۸ سال را بررسي كنيد آن هم به نسبت جمعيت و وسعت و قدمت لارستان، مي بينيد كه هم كمتر است و هم كمبود است.

فرماندار لارستان در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: در اوايل انقلاب، لارستان در اكثر مباحث و خصوصا بهداشت و درمان حرف اول را مي زد و بدون اغراق بعد از شيراز، لارستان بود اما الان وضعيت بهداشت و درمان، راه هاي لارستان و غيره بسيار نا مناسب است. علي اكبر نجيب زاده به اين حد از بيان كمبودهاي لارستان اكتفا نكرد و در ادامه به موارد ديگري نيز اشاره كرد. او گفت: سابقه شهرداري لار ۷۵ سال است اما هنوز اين شهر شبكه فاضلاب شهري ندارد. وي افزود: مسئولان فقط به شهرجديد لار مي آيند اما وضعيت شهرقديم بسيار نامناسب است. نماينده عالي دولت در لارستان در پايان سخنان خود نيز گفت: البته خدمات دولت و نظام مقدس را ناديده نمي گيريم و مردم هم شاكر هستند اما طي اين چند سال و به گواه مستندات، توجه به لارستان كمتر بوده است كه اميدواريم با درايت و تدبير شما در دولت تدبير و اميد اين عقب ماندگي ها جبران شود.

مردم نجيب و شريف لارستان، بيشتر از حقشان نمي خواهند

پس از فرماندار لارستان، نوبت به نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس رسيد. جعفرپور نيز ابتدا به حضار و مهمانان خير مقدم و هفته وحدت را به آنها تبريك گفت. او در ادامه ضمن تاييد سخنان فرماندار لارستان گفت: مردم لارستان توقع بجايي دارند و آن اينكه با رعايت علم و عدالت و بر اساس شاخص ها، تمام امور تدبير شود تا اميد شكل بگيرد. عضو كميسيون فرهنگي مجلس گفت: كافي است به مصوبات دولت و جداول بودجه در استان فارس و طي يك دهه قبل توجه كنيد تا كم توجهي به لارستان را دريابيد. وي افزود: البته مردم لارستان آنقدر نجيب و شريف هستند كه بيشتر از حقشان نمي خواهند و درخواست مي كنند بر اساس شاخص ها برخورد شود. جعفرپور ادامه داد: اگر اين مردم زياده خواه بودند مي گفتند استاندار فارس، لارستاني است و بايد سهم لارستان بيشتر باشد اما اينطور نيست و ما هم مثل بقيه شهرستان ها مي خواهيم كه بودجه ها عادلانه توزيع شود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در پايان سخنان كوتاه خود گفت: البته امروز روز جشن و شادماني است و خوشحاليم كه هفته وحدت را با حضور شما آغاز مي كنيم لذا بحث هاي جدي و چالشي را به جلسات بعدي واگذار مي كنيم.

افتخار مي كنم كه عضوي از لارستان بزرگ هستم

در ادامه جلسه نوبت به مهمان اصلي مراسم رسيد. احمدي نيز ابتدا سلام كرد و البته از مردم به دليل آنچه برهم زدن آرامش صبحگاهي شان خواند عذرخواهي كرد. او همچنين از مرحومان آيت الله آيت اللهي، حجه الاسلام موسوي لاري، نخبه الافقهايي و امامي ياد كرد و آنان را بزرگان خطه لارستان بزرگ ناميد.

احمدي پس از آن از نماينده مردم لارستان، خنج و گراش با صفات دانشمند، دلسوز و پرتلاش تمجيد كرد و افزود: اگر نگويم هر روز، هر هفته ايشان با ما تماس مي گيرند و مسائل مردم را پيگيري مي كنند. استاندار فارس همچنين در ادامه در مورد فرماندار لارستان گفت: اولين اقدام ما براي لارستان، انتخاب فرمانداري نجيب براي اين شهرستان است. وي گفت: آقاي نجيب زاده فاميل پرمسمايي دارند و به دليل تجارب گرانسنگي كه داشتند انتخاب شدند. نماينده عالي دولت در استان فارس در ادامه سخني گفت كه خيلي ها در انتظار شنيدنش بودند. او گفت: من افتخار مي كنم كه عضوي از لارستان بزرگ هستم و اميدوارم كه در اين دوره لارستان بتواند به جايگاه واقعي خود برسد. وي تاكيد كرد: مطمئن باشيد اين موضوع در ذهن ما بود، هست و خواهد بود و نمي گذاريم حقي از اين مردم ضايع شود.

احمدي پس از آن به سراغ مباحث كلي تري رفت و ضمن تقدير از مردم كشور براي خلق حماسه سياسي در انتخابات ۲۴ خرداد گفت: خداوند توفيق داد و مردم در اين انتخابات شگفتي آفريدند و روحاني ارجمندي را برگزيدند تا ايشان نيز دولت تدبير و اميد با مشي اعتدالي را تشكيل دهد. وي افزود: ما تاكنون هر ضربه اي خورده ايم از افراط و تفريط بوده است. او سپس در مورد رويكرد توسعه گرايانه دولت سخن گفت و آن را توسعه اي پايدار و متوازن ناميد.

احمدي در پايان سخنانش باز هم به سراغ لارستان آمد و با توجه به مشكل آب اين شهرستان گفت: زير ساخت هاي توسعه در لارستان فراهم است و در مورد آب هم بايد بگويم خط دوم آب رساني يعني سهميه آب لارستان به اصطلاح فريز شده و تخصيص يافته است و در يك كلام اينكه هيچ نگراني از بابت آب براي توسعه منطقه لارستان نداريم. احمدي در جمله آخر خود، خطاب به مردم لارستان چنين گفت: شما مردم، هم ديشب كه در هواي سرد به استقبال ما آمديد و هم امروز، من را شرمنده كرديد.

جلسه در حالي با اين سخنان تمام شد كه استاندار و هيئت همراه به مقصد اوز حركت كردند و ديگر حاضران به سمت كار يا منزلشان. آنچه اما از چهره تك تك آنها مشخص بود رضايتشان از حضور در اين جلسه و البته اميدواري به آينده بود.


2 نظر

 1. محمدرضا گفت:

  0

  0

  گزارش مفيد و جامعي بود. اميدواريم وضعيت لارستان در دوره و دولت تدبير و اميد بهتر از گذشته و خصوصا ۸ سال قبل باشد.

 2. محمدرضا. م گفت:

  0

  0

  در متن سخنان دقت كنيد دكتر جعفرپور گفت به لارستان در يك دهه گذشته بي لطفي شده و آقاي نجيب زاده گفت در ۸ سال گذشته!! اين ته تفاوت آدم ها در لارستان است!! بابا خيلي واضح بگيد از دولت احمدي نژاد جز گرفتاري بيشتر چيزي نصيب لارستان نشد. آقاي دكتر جعفرپور چه چيزي را مي خواهيد كتمان كنيد؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان