میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸ ب.ظ سرویس:مطلب شما 8 دیدگاه 842 بازدید

استخدام نیروهای جدید در دفتر خبری لارستان؛ چراغ خاموش و بر اساس روابط!

استخدام نیروهای جدید در دفتر خبری لارستان؛ چراغ خاموش و بر اساس روابط!

آفتاب لارستان: متن پیش رو با امضای «خبرنگار لاری» برای این سایت ارسال شده است که در آن نسبت به روند غیرشفاف و رابطه محور در استخدام نیروهای جدید دفتر خبری صدا و سیما در لارستان انتقاد شده است.

گفتنی است مدعیات این نامه در تحقیقات اولیه سایت آفتاب لارستان تایید شده اما لازم به تاکید است که مطالب مندرج در این ستون لزوما مؤید دیدگاه آفتاب لارستان نیست و حق پاسخگویی افراد و نهادهای مورد اشاره در نامه در همین سایت محفوظ است.

در ادامه نامه «خبرنگار لاری» را با اندکی ویرایش بخوانید:

***

چندین سال است که دفتر خبری (صدا و سیما) لار دچار کمبود نیروی انسانی است و مسئولان لارستان در دوره های مختلف تلاش کرده اند تا سازمان صدا و سیما مجوز لازم برای جذب نیرو را صادر نماید اما متاسفانه این امر تاکنون میسر نشده است! این درحالی است که طبق اطلاع نگارنده دفاتر خبری بعضی شهرستان ها تعداد بیشتری نیرو در اختیار دارند که طرف قرارداد سازمانند و حقوق آنها را نیز سازمان صدا و سیما پرداخت می کند.

اما ماجرای دفتر خبری لارستان چیست؟! شهرستانی به بزرگی و ادعای لارستان و با نماینده ای که رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس است! پس از انتقالی یک نیرو از دو نیروی دفتر لار به مرکز استان تلاش هایی انجام شد و می شود که نفراتی جایگزین و چه بسا بیشتر شوند. طبق اخبار شنیده شده چند وقت پیش دو نفر به سازمان صدا و سیما معرفی شده اند که حالا مشخص شده حقوق آنها قرار است از جیب شهرداری لار پرداخت شود!

از این گذشته نکته جالب اینکه معرفی این نفرات در سکوت کامل و بر مبنای رابطه و نه ضابطه انجام شده یعنی بجای اینکه دو نفر پیشنهادی جزو نیروهای متخصص و باتجربه و مثلا ازطریق برگزاری فراخوان و آزمون و مصاحبه و… انجام شود که توقع نیز همین است چراکه دفتر خبری هر شهرستان با آبروی مردم آن نیز مرتبط است و ضرورت دارد کارآمدترین نیروها در آن فعالیت کنند متاسفانه دو نفر معرفی شده یکی […] یعنی عکاس دفتر نماینده و دیگری […] است.

البته اشتباه برداشت نشود و همه افراد قابل احترام هستند اما اصل بحث این است که آیا مسئول دفتر خبری یک شهرستان به بزرگی لارستان نباید بر اصول خبرنگاری و نویسندگی مسلط باشد؟! مگر در این شهرستان با تعداد زیاد هنرمند و رسانه و نشریه و خبرگزاری نیروهای کارآمدتر و باتجربه تر وجود ندارد؟!

همانطور که می دانید مردم لارستان همواره از تعداد و کیفیت کم اخبار لارستان در صدا و سیمای فارس و کشور گلایه داشته اند و حالا ورود افراد ناکارآمد آیا این نقص را جبران می کند یا برعکس رتبه لارستان در تعداد و کیفیت اخبار ارسالی باز هم پایین تر می رود؟!

اگر قرا بود هزینه ها و حقوق پرسنل این دفتر را آقایان و اشخاص از جیب مبارک خود پرداخت کنند  شاید می شد قبول کرد که افراد نزدیک به خود را به کار بگمارند اما همانطور که گفته شد حقوق این نیروها قرار است از جیب شهرداری لار و در واقع جیب مردم شهر لار پرداخت شود لذا جا دارد استخدام این نیروها نیز شفاف و از بین بهترین نیروهای متعدد متقاضی باشد.

فراموش نکنیم که دفتر خبری لارستان ویترین عرصه خبر  و رسانه این شهر است و لازم است کمی با دقت بیشتر و به دور از رابطه ها به این قضیه نگاه کنیم! دفتر خبری لارستان نیاز به نیروی خلاق و مسلط در امور رسانه و خبر دارد و اگر مسئولان محترم ما به کسی دینی دارند و باید آن را اجابت کنند لطفا به سراغ دیگر جاها بروند!


8 نظر

 1. حرفا هایی از یک ذهن پریشان گفت:

  1

  0

  امان از این شهر بی در و پیکر، بنده به عنوان یه جوون لاری واقعا دیگه حالم بهم میخوره از این شهر، نمیدونم دیگه هیچ حسی بهش ندارم ، خیلی توش زجر کشیدم ، جز خیانت چیزی ازش ندیدم، صمیمی ترین رفقام بهم خیانت کردن، مسئولینش که دیگه جای خود داره. اغا دلت خوشه حوصله کردی این همه متن بنویسی واسه کسایی که ککشونم نمیگزه، واسه کسایی نوشتی که اینقدر به فکر خودشونن که اصن وقت نمیکنن اینجور متنایی رو بخونن، تا میایی ازشون انتقاد کنی صد تا انگ ناجور میچسپونن و تا عمر داری پشت سرت غیبتت میکنن و تهمت میزنن و خلاصه لهت میکنن. چی بگم که درد زیاده. خدا به جوونای اینده رحم کنه.
  امیدوارم هرچه زودتر تمامی مسئولای بد لاری از کار برکنار بشن.

 2. شهروند لاری نگران گفت:

  0

  0

  حتما بازم کار ….. در میان است مثل خیلی جاهای دیگه

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببخشید شما بگین در کدام یک از ادارات لار غیر از دانشگاه علوم پزشکی و اموزش و پرورش بر اساس ازمون استخدامی نیرو جذب شده است.
  مثال نیروهای فرمانداری. منابع طبیعی. شهرداری. امور عشایر. جهادکشاورزی. فرهنگ و ارشاد. میراث فرهنگی. دانشگاه ازاد و دولتی.
  بیان بگن نیروهایی که جذب کردیم براساس رابطه نبوده و در براساس ازمون استخدامی فلان تاریخ نیرو جذب کردیم.
  پس این دوتا خبرنگار هم اضافه برسازمان جذب بشن.
  مگر هدف خدمت به جامعه و مردمه که ازمون برگزاربشه و نیرو جذب بشه

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  این ارتباط به خارج از کشور دارد به نیروهای مومن و ولایی این مسئولین خادم ملت ربط ندهید

 5. --- گفت:

  1

  1

  اقايي كه دم از پخش ميزني ميگي پخش نميكنه شما ميدوني اخبار فارس چند بخشه ساعت پخشش كيه؟!! نگاه نميكني ورررر زيادي نزن جااااان

 6. خودمونی گفت:

  1

  0

  ظاهراآقایان معترض واحتمالاعلاقمندبه جذب که گرایش فکری خاصی هم دارند نمی داننددفترخبرصداوسیما زیرمجموعه صداوسیمائی است که بیست وچهارساعته مشمول فحش خوری وغضب آنهاست وگروه خونیشان به صداوسیما نمی خورد.

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   شما چیکار گرایش خاص معترضین و صداسیما داری! اگر بحث بیت المال هست باید عدالت و شایستگی اولویت باشه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان