میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۴۹ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 312 بازدید

استقبال از موسیقی «راک» ما به زبان «لاری» زیاد بود/ زبان لاری قابلیت خوبی برای ترانه شدن دارد

گفت و گو با «افشین وصالی» خواننده پاپ اهل لطیفی:

استقبال از موسیقی «راک» ما به زبان «لاری» زیاد بود/ زبان لاری قابلیت خوبی برای ترانه شدن دارد

آریا جعفرزاده: همه می دانیم که فعالیت هنری خصوصا در زمینه موسیقی مشکلات و موانع خاص خود را دارد. در این بین اما برخی جوانان با همت و سختکوشی خود بر این مشکلات فایق می آیند و راه خود را در بین این مشکلات پیدا می کنند.

«افشین وصالی» یکی از این جوانان اهل لطیفی لارستان است که بصورت جدی در عرصه موسیقی پاپ و خوانندگی فعالیت می کند و تاکنون چند آهنگ منتشر کرده که مخاطبان زیادی پیدا کرده است. در این باره گفت و گوی کوتاهی با وی انجام داده ام که در ادامه می خوانید:

***

برای شروع گفت و گو بفرمایید علاقه به موسیقی در شما از کی آغاز شد؟

از سن ۱۲یا ۱۳ سالگی علاقه من در زمینه موسیقی نمایان شد و با تحقیق در زمینه خوانندگی و آواز پاد اطلاعاتی را به دست آوردم و بعد دیدم این خوانندگی نیاز به آهنگ، آهنگسازی و… دارد و از آنجایی که در این منطقه از لحاظ آهنگسازی و تنظیم کمبود داریم و من کسی رو نمی شناختم و همچنین هزینه های موسیقی برای من با آن سن زیاد بود، لذا تصمیم گرفتم خودم آهنگسازی و تنظیم کنم. تصمیم گرفتم که یک ساز را فرابگیرم و در کنارش پژوهش در مورد فرایند ساخت موسیقی هم انجام می دادم.

علاقه شما به کدام سبک موسیقی است؟

تاکنون بیشتر در سبک پاپ فعال بودم اما در تلاشم که در سبک راک هم فعالیتی داشته باشم که به همین منظور آهنگی را به زبان لاری در سبک راک ساختم.

تاکنون چند آهنگ ساخته اید؟

اولین آهنگ رسمی من، به نام «خواب عشق» بود که در آن با دوست خوبم مصطفی ملکی همکاری داشتم که این آهنگ مختص ماه محرم بود و بعد از آن هم چهار آهنگ به نام های «یادم نرفته»، «دلم تنگه»، «لار» و «میرم» منتشر شده است.

آقای وصالی، در بین این آثار، آهنگ «لار» بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است، کمی در مورد این کار توضیح می دهید؟

داستان این آهنگ اینطور بود که با یکی از دوستان که در سرودن شعر لاری کمکم کرد نشسته بودیم و در مورد اینکه چقدر آهنگ هایی که به زبان لاری خوانده شده کم است و کیفیت پایینی دارند و کمتر خواننده ای توانسته به درستی و زیبایی آهنگ به زبان لاری بخواند گفت و گو می کردیم که تصمیم گرفتیم یک شعر و آهنگ خوب به زبان لاری بسازیم و نتیجه شد آهنگ لار! شاعرش من و دوست خوبم عبدالله مصطفوی هستیم و آهنگسازیش هم به عهده من بود.

هدف این بود که اولا یک آهنگ زیبا و در شأن لار بسازیم و دوم اینکه ثابت کنیم با زبان لاری هم می شود آهنگ های زیبا اجرا کرد و زبان لاری قابلیت تبدیل به ترانه شدن را دارد.

مشوق شما در این راه، از ابتدا تاکنون چه افرادی بودند؟

خانواده و اطرافیانم در مرحله اول که با من مخالف بودند اما رفته رفته که علاقه و پیشرفت من را دیدند حمایت و تشویق کردند.

حامی و پشتیبان مالی برای آثار خود داشته اید و آثار خود را در کدام استودیو تولید کرده اید؟

فقط برای کار لار، «کافه کابان» حامی من بود وگرنه جز خانواده ام حامی دیگری نداشته ام. تنظیم، ضبط، میکس و مسترینگ کارهایم نیز در استدیو «رِنگ» که متعلق به خود من است ضبط و تنظیم کرده ام.

از کار یا کارهای جدید خود بگویید.

کار جدید هم در راه است که  چند ترانه را انتخاب می کنم که آهنگسازی کنم.

ممنونیم و حرف آخری هم اگر مانده بفرمایید.

حرفی خاصی ندارم فقط منتظر پیشنهاد و انتقادهای مخاطبان هستم.

کاور آهنگ «لار»

دو آهنگ از افشین وصالی:

دگم تنگه

لار


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان