میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2020 ساعت 5:11 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 545 بازدید

استقبال چشمگیر دانش آموزان شهرستان های اوز، لار و گراش از موزه مردم شناسی اوز

استقبال چشمگیر دانش آموزان شهرستان های اوز، لار و گراش از موزه مردم شناسی اوز

به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز، هر ساله تعداد چشمگیری دانش آموزان  از شهرستان اوز، گراش و لار به موزه مردم شناسی اوز می آیند و با توجه به مطالب درسی خود توسط آموزگاران و مربیان مراکز آموزشی و با همکاران مسئولین موزه، با نحوه زندگی مردم خصوصا مردم شهرستان اوز آشنا می شوند.

دی ماه ۱۳۹۸ نیز همچون ماه های قبل شاهد بازدید زیاد این دانش آموزان بودیم و این روند همچنان ادامه دارد.

دانش آموزان و اولیای آنان و مربیان مدرسه احمدی و مدرسه شهید آیت کوره، دبستان خوشابی اوز، دبستان خرد فیشور، دبستان ممتاز گراش، مؤسسه آموزشی احسان خور، مؤسسه آموزشی کرانی اوز، دبستان امیری نژاد و مدرسه پویش اوز و چندین مؤسسه  آموزشی دیگر مهمانان موزه مردم شناسی اوز بودند.

با توجه به تنوع اشیای موجود در موزه مردم شناسی اوز، این مکان به محلی برای آشنایی مردم خصوصا دانش آموزان با ابزار و لوازم کار و اشتغال، نحوه زندگی، اسباب و اشیای پخت و پز، البسه و نیز نویسندگان شهرستان اوز تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که در صورت تقاضای مربیان و یا اولیای گرامی (با هماهنگی از قبل) راهنمایان موزه، علاوه بر توضیحات در مورد موزه مردم شناسی اوز، علاقمندان را به نقاط دیدنی شهرستان اوز منتقل نموده و ضمن همراهی با آنان در مورد تاریخچه و مشخصات نقاط گردشگری اوز توضیحات کامل و مبسوطی ارائه می دهند.

تاکنون مردم و دانش آموزان چندین شهر و روستا از  شهرستان های مجاور پس از بازدید از موزه مردم شناسی اوز، با راهنمایی و همراهی همکاران موزه جهت اردوی علمی و گردشگری خود به کاروانسرای سیفا، دریاچه هیرم، مجموعه ۱۶ برکه، حمام سوداگر، برکه سلفی، مسجد شیخ، مسجد جامع و… مراجعه نموده اند.


1 نظر

  1. حافظ میراث فرهنگی گفت:

    0

    0

    احسنت به مسئولین موزه مردم شناسی اوز که توانسته اند محیطی عالی و زیبا به وجود آورند برای آشنایی مردم با تاریخ و فرهنگ گذشته خود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان