میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 8 دیدگاه 1,459 بازدید

استمداد شهروندان لاری و اقدامات شورای اسلامی شهرستان لارستان

در موضوع «عبور کابل و دکل‌های برق فشار قوی از مرکز شهر لار» انجام شد

استمداد شهروندان لاری و اقدامات شفاف شورای اسلامی شهرستان لارستان

روابط عمومی شورای شهرستان: پس از مدتی بحث و چالش در فضای مجازی پیرامون موضوع عبور کابل و دکل‌های برق فشار قوی از مسیر بلوار ولایت و میدان امام خمینی (ره) شهر لار، حدود ۲ هفته پیش طوماری با بیش از یکصد امضا از طرف جمعی از شهروندان لاری، که خود را «ساکنان و فعالان در محدوده میدان امام خمینی، بلوار ولایت، بلوار شهید امامی و مسجد النبی» معرفی کرده بودند، به دفتر شورای اسلامی شهرستان لارستان رسید که در آن نسبت به این مسأله و اثرات اجتماعی و زیست‌محیطی آن اعتراض شده بود. این طومار ظاهراً به دفتر نماینده مردم در مجلس، فرمانداری، دفتر امام جمعه، شهرداری، شورای شهر و شرکت برق منطقه‌ای لارستان هم ارسال شده، و در انتهای آن نیز یک جمله هشداری دارد: «مسئولان محترم! صرفا به هزینه‌های کمتر امروز نیاندیشید، به هزینه‌ها و تبعات بسیار هنگفت و سنگین درازمدت توجه نمایید و مسئولیت ما در برابر آیندگان».

  نخستین اقدام نظارتی شورا

همزمان با رؤیت نامه‌ی اعتراض مردمی، یعقوب موحدی با آقای مهندس دامن‌کشان مدیر توزیع برق لارستان تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد. به فاصله یک روز، شورای اسلامی شهرستان به عنوان بزرگترین پارلمان محلی و نماینده توده مردم بخش‌ها و شهرهای لارستان، طی نامه‌ای در تاریخ ۲۱ خردادماه خطاب به شورای اسلامی استان فارس (به عنوان شورایی فرادست) طومار یاد شده را، که با دقت و حوصله نوشته شده بود، ارسال نمود تا در سطح استان برای این موضوع مهم پیگیری شود؛ البته رونوشت این نامه (با پیوست طومار مردم) به: مدیر عامل برق منطقه‌ای فارس، امام جمعه لارستان، فرمانداری ویژه، نماینده مردم در مجلس و مدیریت توزیع برق لارستان نیز تقدیم شد تا پیگیری‌ها از چند کانال انجام شود و تأکیدی اساسی برای رسیدگی به درخواست‌های منطقی و بحق مردم باشد. ضمن آنکه یک نسخه از نامه‌ی اقدام شده به همراه پاسخ آن، به آقای حسین کارگزارفرد مسئول یاوران شورای محله مسجدالنبی به عنوان نماینده امضاکنندگان طومار تحویل داده شد.

  پاسخ فوری مدیریت برق و منتفی دانستن خطر!

تنها یک روز پس از ارسال نامه، مدیریت برق لارستان پاسخی را به دفتر شورای شهرستان ارسال کرد؛ در این نامه ابتدا مدیریت برق، مجریِ پروژه‌ی یاد شده را شرکت برق منطقه‌ای فارس معرفی می‌کند و پاسخگویی اصلی را به آن نهاد مربوط می‌داند. اما در بندهای بعدی پاسخ خود، با اشاره به نظر متخصصین و مشاوران علمیِ پروژه، عبور کابل و دکل فشار قوی برق را بی‌خطر معرفی می‌کند. مدیریت برق لارستان حریم سلامت خط ۶۳ کیلوولت را طبق مستندات علمی، تنها یک متر عنوان کرده و خطر بیماری را برای ساکنان بلوار ولایت و مسیرهای اطراف آن منتفی دانسته است.

  پاسخ‌ها و ادامه پیگیری‌ها

پس از نامه‌ی مدیریت برق لارستان، مجددا شورای اسلامی شهرستان هم در پاسخی (در همان تاریخ: ۲۲ خردادماه)، ضمن تشکر از پاسخ سریع مهندس دامن‌کشان، تأکید کرده است که این شورا به عنوان نماینده مردم، خود را موظف به پیگیری مسائل و مشکلات شهر و شهرستان می‌داند، به‌ویژه موضوعی که مدتی است موجب نگرانی و اعتراض مردم شهر لار شده است.

به فاصله‌ی ۸ روز، شورای اسلامی استان فارس هم در تاریخ ۲۹ خردادماه نامه‌ی شورای اسلامی شهرستان لارستان را به همراه طومار اعتراضی مردم لار به شرکت برق منطقه‌ای فارس ارسال نموده و رونوشت آن را به شورای شهرستان فرستاده است. البته تا این تاریخ پاسخی از سوی مدیر عامل شرکت برق به این شورا یا شورای استان داده نشده است.

همچنین تا این تاریخ (۴ تیرماه) از دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس، و نیز فرمانداری ویژه لارستان پاسخی به نامه‌ی اعتراضی مردم داده نشده است. حتی بر اساس شنیده‌ها و مشاهدات شهروندان، کارهای مربوط به پروژه عبور کابل برق فشار قوی از میدان امام خمینی شهر لار در حال انجام است!

 لزوم رعایت قانون

این نکته را باید ذکر کرد که: به استناد موارد قانونی، هرگونه ساخت و ساز و حفاری جهت انشعاب آب، برق، گاز، تلفن و مواردی از این دست باید با مجوز رسمی شهرداری صورت گیرد؛ در مورد پروژه‌ی بالا، اگر بدون مجوز بوده پس قطعاً عملی خلاف قانون انجام شده و اگر هم با مجوز شهرداری لار انجام گرفته، این نهاد باید برای جلوگیری از ضرر و زیان مردم و حفظ سلامتی شهروندان، تا روشن و شفاف شدن موضوع جلو کار گرفته شود.


8 نظر

 1. برق گفت:

  1

  0

  صد میلیون برای شهرداری پول کمی نیست الله اعلم

 2. کشفی گفت:

  1

  0

  مقالات زیادی درخصوص خطر همزیستی نامسالمت آمیز مردم با دکل های برق فشار قوی نوشته شده که توجه همشهریان مسئولان دلسوز را میطلبد. در تمام تحقیقات، حریم دکل های با برق ۶۳ کیلووات را ۱۲ تا ۱۳ متر ذکر کرده و با تعریف پدیده (کرونا )، وجود این دکل ها را در هوای بارانی و رعد، برق و صاعقه بسیار خطرناک میداند.
  با تشکر ویژه از شورای محترم شهرستان جهت انعکاس دغدغه به حق همشهریان نسبت به سلامتی خود، همچنان لاری های عزیز منتظر پاسخ، پیگیری یا اقدامات حداقلی از سوی دفتر نماینده محترم می باشند.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  نتیجه پیگیریهای شورای شهرستان چی بوده.؟؟ نامه نگاری کردین دیگه چه خبره بابا. اقای افتخاری نشسته تو شورای شهرستان اخبار سایت افتاب رو میزاره واسه اقای موحدی

  • دلسوز گفت:

   0

   0

   برادر یا خواهر عزیز! آخه تا کی میخوایم با روش طعنه و مسخره یا حسادت و… پیش بریم؟؟!! خب بالاخره جایی مثل شورای شهرستان پیدا شده که توی این ۳-۴ سال پیگیر حل بعضی مشکلات شدن و هنوزم دارن پیگیری میکنن. اینکه چقد نتیجه گرفته شده، باید اعلام کنن اما خوب نیست اینجوری تخریب کنیم یا طعنه بزنیم! من میدونم چندین کار در روستاها و شهرهای اطراف بوده که با پیگیری و سماجت شورای شهرستان و آقای موحدی به نتیجه رسیده؛ اگه بعضی مسئولین […] همکاری بیشتر و جدی تر میکردن کارهای بیشتری هم به سرانجام میرسید، مطمئن باشید

 4. ناشناس گفت:

  2

  0

  نامه آقای دامن کشان از سطح فرهنگی ایشون ناشی میشه . ایشون اگه به فکر مردم بودن از علمشون استفاده میکردن و راه حل هایی که به فکر همه رسیده رو جایگزین این طرح ارزان قیمتشون میکردن . ایشون یه مدیر تازه کار هستند و میخوان هر جور شده خودشون رو ثابت کنه

 5. همشهري ساكن بلوار ولايت گفت:

  2

  0

  با سلام
  جناب مهندس محترم اداره برق لارستان كه به كذب بودن امضاهاي شهروندان اين شهر اعتراض دارند،آيا رضايت به توقف اجراي كار را ميدهند اگر جمعي كثيري از ساكنين بلوار ولايت خدمت برسند و صداي اعتراضشان را رودررو برسانند ؟؟؟؟؟
  شما كه حق الناس را الحمدالله ميشناسيد!

  ما اونجا ساكنيم و به اندازه مكفي تخصص در رشته ي برق هم داريم و رضايت نداريم اين هيولاهاي اداره برق توي بلوار نزديك خونه ي ما كاشته بشه.
  به كي بايد شكايت ببريم ؟ از كي مدد بگيريم ؟
  غير از شماي مسئول !

  مطمئنا به اين كاملا واقفيد كه با انتخاب مسير فعلي مردم دارند بهاي جاني و مالي پرداخت ميكنند .
  يادتان باشد تكيه به صندلي مديريتي داده ايد كه فردا بايد جوابگوي مردم باشيد.
  بيشك مسير ديگري براي نصب دكل ها به شرط پرداخت هزينه ي بيشتر از سمت برق منطقه اي فارس وجود دارد .
  ساده با دلي پردرد بگويم ياور مردم باشيد . همين.

 6. ناشناس گفت:

  2

  0

  يادتان باشد تكيه به صندلي مديريتي داده ايد كه فردا بايد جوابگوي مردم باشيد.
  بيشك مسير ديگري براي نصب دكل ها به شرط پرداخت هزينه ي بيشتر از سمت برق منطقه اي فارس وجود دارد .

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  ایا نماینده مجلس جناب اقای دکتر جعفرپور درباره برق فشارقوی پیگیرهای کردند ؟ یا خیر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان