میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 فوریه 2020 ساعت 4:21 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 12 دیدگاه 751 بازدید

«اسعد زاهدی» طی بیانیه ای از «بروجردی» حمایت کرد

«اسعد زاهدی» طی بیانیه ای از «بروجردی» حمایت کرد

اسعد زاهدی، نامزد کناره گیری کرده این دوره و نفر دوم انتخابات در دوره قبل طی بیانیه ای مفصل، از «علاالدین بروجردی» حمایت کرد.

در این بیانیه آمده است:

اهالی محترم شهرستان های لارستان- خنج- گراش- اوز

با سلام به ارواح پاک و مطهر شهدا بویژه روح ملکوتی امام راحل و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهیدان هم رزمش و آرزوی طول عمر باعزت برای مقام عظمای ولایت.

چنانچه مستحضرید و بی شک بیاد دارید اینجانب اسعد زاهدی با پشتوانه بضاعت علمی و تجربه مسئولیت های اجرائی ام مخصوصاً در سمت های عضو شورای فرماندهی سپاه پاسداران لارستان و شهرداری خنج و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و حضور تمام ایام عمرم در کنار مردم شهرستان های لار- خنج- اوز- گراش در دوره گذشته پا به عرصه انتخابات گذاشتم تا دینم را نسبت به کشورم و دیارم ادا کنم، امّا متأسفانه با تخریب عده ای خاص که منافع خویش را در تضاد با حضور اینجانب در خانه ملت می دانستند ابتدا رد صلاحیت شدم اما با پیگیری ها و ارائه دلائل مستند و در آخرین روزها با لطف شورای محترم نگهبان توانستم صلاحیت خویش را برای حضور در رقابت انتخاباتی کسب کنم و در مدت زمان کوتاهی که فرصت تبلیغات داشتم و با حمایت اندیشه والای مردم در حوزه انتخابیه از کلیه اقشار و جناح های سیاسی و علیرغم تمامی بی مهری ها و ناملایمات با کسب حدود ۱۸هزار رأی که نشان از اعتماد مردم بود و بعنوان نفر دوم توفیق راه یابی به مجلس نصیبم نشد.

اما با اعتقاد به این آیه شریفه که عسی اَن تکرهو شیئاً و هو خیر لکم … این عدم راهیابی به خانه سبز ملت را حکمت و مشیت الهی دانسته و بدون هیچگونه گلایه ای در کنار مردم در دانشگاه ماندم تا ثابت کنم که دوستدار شهر و دیارم هستم. هر چند در دانشگاه نیز خود و خانواده ام مورد بسی اذیت و آزار قرار گرفتم اما برای من که پست و مقام مهم نبود بعنوان یک عضو هیئت علمی به فعالیت هایم ادامه دادم. لذا در این دوره نیز بنا به درخواست عزیزان و بزرگان و روشنفکران بار دیگر پا به عرصه انتخابات گذاشتم. لذا لازم می دانم در این رابطه چند نکته را برای روشن شدن اذهان اهالی حوزه انتخابیه شهرستان های لارستان- خنج- گراش- اوز به اطلاع برسانم.

نکته اوّل:

متأسفانه وضعیت فعلی لار و شهرستان های همجوار همچون خنج- گراش و اوز نسبت به شهرستان های اطراف که در گذشته های دور و نزدیک جزئی از لارستان بزرگ بوده اند بسیار تأسف بار است که به نمونه هائی از آنها اشاره می کنم.

۱- وضعیت جاده ها و راه های مواصلاتی لار به شیراز، لار به بندرعباس، و لار به بستک و بندرلنگه و لار خنج به شیراز از طریق شهرستان های قیر و فیروزآباد را خود بهتر از من می دانید. به گونه ای که متأسفانه حتی در رسانه های ملی از جاده لار- جهرم- شیراز بعنوان جاده مرگ یاد می شود و نیک می دانید که این مسئله تا چه اندازه  می تواند در اقتصاد لارستان تأثیر گذار باشد.

۲- وضعیت بهداشت و درمان در چهار حوزه انتخابیه علیرغم کمکهای میلیاردی خیراندیشان رضایت بخش نیست و کمبودهای بهداشتی و درمانی بگونه ای است که بسیاری از مردم چهار حوزه انتخابیه برای مسائل درمانی خویش باید به شهرهای همجوار و یا نهایتاً شیراز مراجعه کنند.

۳- دانشگاه های ما در چند سال گذشته در وضعیت نامناسبی قرار دارند. بگونه ای که دانشگاه علمی- کاربردی تعطیل شده است. بسیاری از رشته های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی از دفترچه آزمون حذف شده است. مجتمع آموزش عالی لارستان هنوز به دانشگاه تبدیل نشده است و دارای حدود ۷۰۰ دانشجو است (در صورتیکه شهرستان جهرم دارای دانشگاه دولتی با حدود سه هزار و اندی دانشجو و سه دانشکده می باشد)

۴- حضور بعضی از مدیران گزینشی در رأس ادارات موجبات ناراحتی مردم را فراهم نموده است.

۵- بسیاری از نیروها اعم از نیروهای جوان و قدرتمند و نیروهای کارکشته و مجرب از صحنه فعالیت های اداری، اجتماعی و سیاسی به بهانه های مختلف حذف شده و گوشه نشین شده اند.

۶- چهار حوزه انتخابیه فاقد زیر ساخت های لازم برای توسعه پایدار و بلند مدت هستند.

۷- نه تنها هیچگونه صنعتی در راستای اشتغال جوانان در حوزه انتخابیه راه اندازی نشده بلکه اکثر واحدهای صنعتی در حالت رکود بسر برده و بعضاً تعطیل شده اند.

۸- علیرغم پتانسیل بالای ورزشکاران حوزه انتخابیه متأسفانه امر ورزش در چهار حوضه انتخابیه لارستان مورد بی مهری قرار گرفته بگونه ای که بعلت عدم پشتیبانی از تیمهای ورزشی که در سطح ملی و بین المللی می درخشیدند هم اکنون جایگاهی در کشور و منطقه و جهان ندارند.

۱۰- علیرغم پرداخت هزینه های گزاف برای تهیه سند چشم انداز لارستان متأسفانه این مسئله از مرز حرف فراتر نرفته است.

۱۱- جوانان و دانش پژوهان لار سالهاست در آرزوی یک کتابخانه عمومی هستند و جای بسی تأسف  است که تنها کتابخانه عمومی شهر دارای فضائی کوچک و محدود می باشد و خواهران و برادران بصورت یک روز در میان از آن استفاده می کنند و تأسف بار تر آنکه ادامه ساخت و تکمیل ساختمان کتابخانه در حال ساخت شهر سالهاست که راکد مانده است.

۱۲- مسئله آب شرب کلیه شهرستان ها و توابع حوزه انتخابیه معضلی است که تا کنون بصورت اساسی حل نشده است و بسیاری از مردم از آب انبارها استفاده می کنند. به عبارت دیگر فقط وسایل حمل آب از پیت و کندر (به اصلاح لاری) به بشکه و موتور تغییر یافته است.

۱۳- وضعیت پروازها علیرغم تلاشهای پرسنل خدوم شرکت های داخلی مانند آسمان بسیار نگران کننده است.

۱۴- شهرهای حوضه انتخابیه فاقد امکانات اقامتی همچون هتل و مهمانسرا و حتی اقامتگاه های خصوصی مناسب می باشد.

۱۵- مردم مظلوم شهرستان های حوزه انتخابیه هیچ مرجع و پناهگاهی برای پیگیری گلایه ها و اعتراضات نسبت به ظلمهائی که به آنها می شود ندارند.

۱۶- بعلت عدم پشتبیانی مفید و مؤثر از سرمایه گذاران، هیچگونه رغبتی برای سرمایه گذاری از سوی آنان در حوزه انتخابیه احساس نمی شود.

۱۷- بسیاری از کارگران و سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس بعلت عدم پشتیبانی مسئولین با مشکلات عدیده تمدید گذرنامه و اخراجهای بدون دلیل مواجه هستند.

۱۸- افزایش غیر معقول عوارض خروج از کشور برای کارگران و شاغلین در کشورهای حوزه خلیج فارس اسباب نگرانی و ناراحتی  این عزیزان و خانواده هایشان را فراهم آورده است.

۱۹- عدم ارتقای بخشهای جویم و بیرم با سابقه دیرینه تأسیس بخشداری که از دیرباز نسبت به لارستان وفادار مانده اند جای سؤال دارد.

۲۰- عدم رعایت عدالت اجتماعی در واگذاری مسئولیت ها به نیروهای شایسته و توانمند به دلائل گوناگون سیاسی و به بهانه های مختلف دردی است که اهالی چهار حوزه انتخابیه از آن رنج می برند.

۲۱- در توسعه خطوط ریلی مانند راه آهن و ایجاد بندر خشک و منطقه ویژه اقتصادی هیچ اقدام مؤثری صورت نپذیرفته است.

۲۲- متأسفانه علیرغم توانائیهای بسیاری از خواهران در عرصه های اداری و اجتماعی و سیاسی زمینه هیچگونه مشارکتی برای آنان فراهم نشده است.

۲۳- علیرغم وجود آثار باستانی همچون بازار قیصریه و چندین کاروانسرا و اماکن متبرکه و آتشکده و مساجد قدیمی و… در ۴ حوزه انتخابیه بعلت وجود عدم پشتوانه ای محکم در به ثبت رساندن آنها در مراجع ملی و بین المللی همچون سازمان میراث فرهنگی و یونسکو هیچگونه پیشرفتی حاصل نشده است.

۲۴- در حالیکه کمترین نقطه ای از کشور مشاهده می شود که از نعمت گازرسانی بهره مند نباشند هنوز که هنوز است اهالی بسیاری از نقاط روستائی و حتی قسمتهائی از شهرهای چهار حوضه انتخابیه در آرزوی لوله کشی گاز به سر می برند.

نکته دوم:

۱- همه مسائلی که عرض کردم و بسیاری از مسائل دیگر که وجود دارد معلول انتخاب هائی است که عده ای با دخالت در امر انتخابات مانع راه یابی افراد شایسته به مجلس شورای اسلامی می شوند.

۲- حل  اینگونه مسائل نیازمند انتخاب نماینده ای پرتوان شایسته و دارای نفوذ سیاسی مجرب و کارآمد و کاربلد است.

۳- انتخاب نماینده ای جسور، شجاع و بی باک و شناخته شده برای مسئولین نظام اعم از مقام معظم رهبری، سران سه قوه و وزرا و مسئولین مدیران ارشد دستگاه های اجرایی کشور مایه افتخار و سربلندی برای چهار حوزه انتخابیه می باشد.

۴- انتخاب نماینده ای وابسته به بیت حضرت آیت اله آیت اللهی و حضرت آقا مجتبی موسوی لاری به پشتوانه دانشمند معظم و مبارز انقلابی حضرت آیت اله نسابه افتخاری است برای اهالی حوزه انتخابیه که بی شک عدم استفاده از این فرصت به دست آمده در آینده موجبات حسرت خواهد شد.

۵- همه مردم منطقه مدیون و مرهون الطاف کریمانه و سخاوتمندانه و وحدت آفرین مرحوم حضرت آیت اله سید عبدالعلی آیت الهی، حضرت آیت اله سید مجتبی موسوی لاری، مرحوم شیخ محمد فقیهی، مرحوم شیخ عبدالرزاق ابونجمی و مرحوم سید بزرگوار قتالی بوده و خواهند بود. و بی شک انتخاب نماینده ای وابسته به بیت حضرت آیت اله آیت الهی چراغ وحدت آفرین منطقه را پیوسته فروزان نگه خواهد داشت.

نکته سوم:

با توجه به مطالب معروضه فوق اینجانب ضمن تشکر از شورای نگهبان و هیئت اجرائی در تأیید صلاحیتم و عذرخواهی از همه عزیزانی که بنا به درخواست آنان وارد صحنه انتخابات شدم. انصراف خویش را به فرمانداری محترم لارستان اعلام و در راستای منافع حوزه انتخابیه و ادای احترام و تکریم به بیت حضرت آقا و برای شادی روح آن ابر روحانی جاودانه حمایت خویش را از استاد ارجمندم و بزرگ مرد سیاست و کیاست و چهره شناخته شده ملی و بین المللی و از همه مهمتر خادم امام معصوم و غریب الغربا حضرت امام رضا (ع)  «جناب دکتر علاء الدین بروجردی» اعلام و برایشان از درگاه ایزد متعال آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.

رجای واثق دارم که شعور و فهم و درک اهالی حوزه انتخابیه اعم از برادران شیعه و اهل سنت و وفاداری آنان به بیت معزز حضرت آیت اله آیت اللهی بالاتر و والاتر از آن است که تخریب های مغرضانه افراد شناخته شده کوچکترین خللی در عزم و اراده آنان در انتخاب این چهره شناخته شده ایجاد کند. چرا که اعتقادم بر این است که

هر که در این بزم مقرب تر است/ جام بلا بیشترش می دهند

سایه مقام معظم رهبری مستدام باد

ارادتمند و دلسوز لارستان- اسعد زاهدی


12 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  1

  آقای نسابه کی آیت الله شدن؟تمام مشکلاتی که برای منطقه ذکر کردی شهرهای دیگر ایران هم دارن پس بروجردی رو اول بفرست اونجا اگر امتحانش جواب پس داد بعدا بیارینش برای لار.بیت آیت الهی دقیقا چه کارهایی در گذشته برای لار انجام داده که الان باید مدیونش باشیم؟اگر واقعا اینقدر موثر بوده اند پس وضعیت به قول شما اسفبار لار هم طبیعتا حاصل عملکرد این بیت بوده.عملکرد جنابعالی در دانشگاه آزاد چی بوده که با وجود چند دوره تلاش نتوانستید برید مجلس؟مشکل ادارات لار مدیران غیر بومی هست.چطور انتظار دارید نماینده غیربومی انتخاب کنیم که فردا کل ادارات لار از کارمند و آبدارچی و نگهبان از لرستان استخدام نشن؟یکبار به بینی سنجی مراجعه کنید ظاهرا خیلی از واقعیتها رو نمی بینید یا نمی خواهید ببینید

  • جواد گفت:

   1

   2

   نه به لرستان

   درود بر لارستان و غیرت لارستانی

  • هدتیت از پاقلعه گفت:

   1

   1

   اقای زاهدی
   از کجا معلوم شما گماشته شده گراش برای تشدید اختلاف در لار نباشید؟؟؟

  • ملا گفت:

   0

   0

   جون مادرت اینو به گراش نچسبونید.

   خودش که چیزی نیست ، فقط بلده آویزون این و اون بشه

 2. عصر بیداری گفت:

  3

  1

  امیدواریم کاندیداهایی که می گویند برای خدمت آمده اند و دلسوز لارستان هستند موقعیت شناس باشند و برای چند صد رای سرنوشت لارستان را خراب نکنند تکلیف شما علیرغم میل باطنی بعضیها کناره گیری به نفع گزینه مردمی و اصلخ دکتر بروجردی است

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   هیچ تکلیفی وجود نداره فقط یوسف محبی دلسوز هست وبس بقیه فقط جنگ بر سر قدرت هست بااین خرج هایی که میکنن اینها همش از پول بیت المال هست وباید جواب پس بدن پس تا دیر نشده از خواب غفلت بیدار شید به امید پیروزی یوسف محبی درود بر شرف این مرد بزرگ

 3. لارستانی گفت:

  0

  1

  دراین دوره باید به کسانیکه در سطوح بالای مملکت ونظام اعتبار دارند ومی توانند کارهای بزرگ برای منطقه انجام دهند رای بدهیم اقای بروجردی قطعا می توانند کارهای اساسی وزیر ساختی به انجام برسانند نمایندگان قبلی که امتحان پس داده اند

 4. عصر بیداری گفت:

  1

  1

  همون موقع از جعفرپور حمایت کرد مشکلی نداشتید حالا که دوباره از منافع مردم و بروجردی حمایت میکنه مشکل دارید شما منافقان منفعت طلب هستید که منفعت خود را به قیمت له شدن تمام حوزه انتخابیه می پسندید

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  زاهدی دست نشانده گراش برای برهم زدن اتحاد لارستان است

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظرم به یوسف محبی رای بدین. این دفعه بازار قیصریه رو با خاک یکسان میکنه جاش پاساژ میسازه.. میتونیم به جعفرپو هم رای بدیم شاید چهار سال دیگه بتونه اسکلت ساختمون کتاب خونه رو تحویل بده..
  بروجردی نباید بره تو.. چون برای لار یکم زیادی بزرگه

 7. ناشناس گفت:

  1

  0

  حداقل یوسف محبی این عرضه رو داره بقیه که به درد لای جرز دیوار می‌خورن بروجردی هم به نفع لامرد کار میکنه از ما گفتن پس به یوسف محبی رای بدین

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان