میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 سپتامبر 2014 ساعت 9:59 ب.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 7 دیدگاه 3,110 بازدید

اعتدال و دوري از سياست زدگي، كليدواژه هاي مراسم معارفه مديركل جديد ارشاد فارس

مراسم معارفه مديركل جديد ارشاد فارس برگزار شد

اعتدال و دوري از سياست زدگي، كليدواژه هاي مراسم معارفه مديركل جديد ارشاد فارس

IMG-20140904-WA0005سيد هادي عبدالرحيم زاده/ آفتاب لارستان: شامگاه چهارشنبه ۱۲شهریور مراسم تودیع احمد همتی بوشهری و معارفه بهزاد مریدی مدیران کل سابق و جديد فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در تالار حافظیه شیراز برگزار گردید.
در این مراسم که تعدادي اعضای مجمع نمایندگان فارس، معاونین وزارت ارشاد، مسئولان لشکری و کشوری و تعداد زيادي از هنرمندان از سراسر استان حضور داشتند یزدان پور مجری با سابقه صدا و سیمای فارس با شعري از خواجه شیراز سخن را آغاز کرد.

تشكر مديركل سابق ارشاد فارس از دو وزير دو دولت
اولین سخنران این مراسم مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد فارس بود. همتی در بخشي از سخنان خود اظهار كرد: اینکه سنگری از شخصی گرفته و به دیگری سپرده شود از افتخارات نظام است. وي افزود: تمام سعی و تلاش خود را برای کمک به مدیر کل جدید برای رسیدن به سرمنزل مقصود خواهم داشت.
همتی در ادامه از آقایان حسینی و جنتی وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت قبل و فعلي به سبب اعتمادشان به او تشکر و قدردانی کرد.
وی فرهنگ را والاترین عنصر موثر در موجودیت و استقلال یک جامعه و تنها عامل مبارزه با پوچی و پوچ گرایی دانست و گفت: جهاد فرهنگی بهترین راه مقابله با حجمه فرهنگی غرب یا به تعبیر رهبری ناتوی فرهنگی است.

01_9987

نماينده هنرمندان: با فرهنگ معامله نشود!
سپس محسن خباز به نمایندگی از جامعه هنرمندان پشت تریبون رفت. وی درخواست هنرمندان از مدیر کل جدید را عدم ورود به بازیهای سیاسی و سیاست زدگی در ساحت مقدس فرهنگ و هنر دانست. وي در ادامه افزود: در ابتدای جلوس آقای همتی بر این مسند چون از حوزه وزارت کشور به حوزه فرهنگ فارس منتقل شده بودند جامعه هنری دچار نگرانی بود اما به حمدالله در دوره تصدی ایشان تمام سعی و تلاششان بر این بود که کوچکترین مسئله سیاسی به حوزه فرهنگ و هنر وارد نشود. وي در همين باره افزود: البته از دكتر مریدی که از باسابقه های حوزه فرهنگ هستند می خواهیم که با فرهنگ معامله نشود و از همه کسانیکه از این انتصاب حمایت کردند درخواست داریم تا ایشان را در شرایطی قرار ندهند که عملشان در نهایت یک عمل ضد فرهنگی باشد زیرا می دانیم که ایشان دل درگرو فرهنگ و هنر دارند.

معاون استاندار: فرهنگ در مرام ما زيربناست
در ادامه جلسه حجت الاسلام رصاف متن پیام آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز را قرائت كرد.
سخنران بعدی مراسم فیروز آبادی معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس بود. وی ابراز داشت: بر خلاف عقیده مکاتب شرقی مثل کمونیسم و حتی مکاتب غربی که فرهنگ را سطحی و روبنایی می دانند مرام و و عقیده ما بر این است که مقوله فرهنگ یک شالوده اساسی برای جامعه است و ارزشهای دینی ستون این فرهنگ در کالبد جامعه محسوب مي شود.

jjled-1

نماينده شيراز: كاستي ها را بدون سياه نمايي بيان كنيد
سخنران بعدی مراسم دستغیب نماينده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بود. وی ابتدا بهزاد مریدی را مخاطب سخنان خود قرار داد و گفت: در اولین مصاحبه ضمن بیان کمبود ها و کاستی های فرهنگی و هنری استان بدون سیاه نمایی یا بزرگ نمایی بطور شفاف برای مردم بیان كنيد. وي همچنين به همکاری كامل نمایندگان در پیشبرد مجموعه فرهنگی این استان نيز تاكيد كرد.
سپس کافی به عنوان نماینده فرهنگوران دقایقی با جمع حاضر سخن گفت و پس از او نوش آبادی معاون حقوق و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پشت تريبون رفت.
وی از همه افرادي كه به طریقی تریبون فرهنگی در اختیار دارند خواست تا بيشتر به معرفی سومین حرم اهل بیت كه مانند نگینی در سرزمین پهناور فارس می درخشد بپردازند. او خط مشی اعتدال را به گفته مقام معظم رهبری برگرفته از نص صریح قرآن دانست و هنرمندان را از هرگونه افراط و تفریط بر حذر داشت و دیانت اسلام را دیانت اعتدال، تدبیر و عقلانیت دانست و همچنین ابراز داشت: حوزه فرهنگ و هنر تاب تحمل منویات شخصی و سیاسی را ندارد و فرهنگ بایستی قداستش حفظ شود و افراد صاحب اندیشه و خرد وارد در این عرصه شوند و این نکته ای ست که هم انتظار مقام معظم رهبری و هم شخص رئیس جمهور است. وي افزود: لذا جهت گیری ما در مجموعه وزارت ارشاد در انتخاب مدیران به هیچ وجه سیاسی نبوده و ویژگی فرهنگی و اندیشه وری این مدیران مد نظر است.

بهزاد مريدي: اعتدال برازنده بي مثال قامت فرهنگ است

سپس نوبت به مديركل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس رسيد. بهزاد مريدي ابتدا به شهر تاريخي و فرهنگي شيراز اشاره كرد و گفت: شيراز شهر راز، خاك اوليا و انبياست كه قطب عالمين اوليا حضرت شاه چراغ، سومين حرم اهل بيت (ع) كه مباركي روز ولادت ايشان مقارن است با صفاي حضرت حافظ، خواجه اهل راز و شيخ اجل سعدي شيراز و استان بي مثال فارس، ميراث دار تمدن ايران زمين است.

614_0228

اين مدرس دانشگاه در ادامه به بيان تعريفي از اعتدال و عقلانيت پرداخت و گفت: اگر اعتدال بر قامت سياست كمي سخت آيد برازنده بي مثال قامت فرهنگ است و يك نگرش متعادل عقلاني، نه تحجر كور نه سكولاريسم بلكه روشنگري ديني منطبق با عقلانيت.

وي در ادامه رئوس برنامه هاي خود را چنين برشمرد: تلاش براي تحقق منويات مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد همچنين تحقيق و بازشناسي ابعاد سبك زندگي ايراني و اسلامي در قالب هاي هنر پاسداشت زبان فارسي به عنوان شاخص ترين شاخصه هويت ملي، ترويج فرهنگ كتابخواني و صدالبته تلاش براي احياي خرده فرهنگ هايي كه ريشه هاي هويت ملي ما هستند.

وي ادامه داد:‌ حمايت از آثار و مفاخر ملي و مذهبي و كرامت هنر و هنرمند، اخلاق و عقلانيت و همگرايي نه در شعار بلكه در عمل سه ضلعي است كه از ديرباز با باور آن زيسته ام.

مردي در پايان گفت: از خداوند مي خواهم ياري ام بدهد تا نگاهي دور از سياست زدگي بر پيكر فرهنگ اين سرزمين هنر دوست داشته باشم تا آيندگان قضاوتي در خور داشته باشند. پس از آن نوبت به ابلاغ حكم مديركلي مريدي رسيد و به اين ترتيب آئين معارفه مديركل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس به كار خود پايان داد.

14_0215


7 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  باشکوه بود.زنده باد فرزند لارستان

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهیم دید…

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  باعث افتخار وسربلندی مردم منطقه لارستان بزرگ علی الخصوص مردم لار شد . انشاالله آقای بهزاد مریدی درکارشان موفق وپیروز باشند .

 4. اکبر گفت:

  0

  0

  مبارک است

 5. سید مصطفی گفت:

  0

  0

  با سلام
  از جملات زیبایش معلومه که اهل فرهنگ و هنره افتخار سرزمینشه انشاءاله موفق باشه

 6. عدنان اکبری گفت:

  0

  0

  من هم به نوبه خودم این مسولیت فرهنگی را به پسر دایی عزیزم جناب آقای دکتر بهزاد مریدی و خانواده محترم ایشان تبریک می گویم.

 7. جهاد دانشگاهی مرکز لارستان گفت:

  0

  0

  زنده باد لاری و لارستانی. جناب آقای دکتر بهزاد مریدی مسولیت جنابعالی را به شما و همه مردم شریف فرهنگی لارستان بزرگ تبریک می گوییم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان