میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 ژانویه 2015 ساعت 4:34 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,138 بازدید

اعضاي كميته سوادآموزي لارستان به ديدار امام جمعه رفتند

اعضاي كميته سوادآموزي لارستان به ديدار امام جمعه رفتند

یکی از برنامه های اجرایی کمیته سوادآموزی لارستان در هفته بزرگداشت سوادآموزی دیدار اعضای این کمیته با امام جمعه لارستان وارائه گزارش پیرامون این حوزه وسایر برنامه های آموزش وپرورش لارستان در چند ماه اخیر بود.
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش وپرورش لارستان دراین دیدار محمد فیاض پور معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و محمد پوردادوود رئیس واحد سوادآموزی در گزارشی عملکرد حوزه کاری خود را تشریح نمودند. فیاض پور در بخشی از سخنان خود با اشاره به بازدیدهای مستمر خود از واحدهای آموزشی و بررسی مسائل و مشکلات آنها عنوان داشت: تاکنون خود و همکاران درقالب ۸۵ اکیپ از مدارس بازدید داشته ایم که نتایج خوبی در برداشته است و در جهت ارتقاي کیفیت آموزشی و پرورشی بیش از۵۵ تغییر در اداره و در سطح مدیران و معاونین مدارس داشته ایم.

IMG_4020

وی از تلاش در جهت ایجاد دیدگاه مثبت استان نسبت به جایگاه ویژه آموزش وپرورش لارستان یاد کرد وگفت: تاکنون به خاطر این دیدگاه مثبت بیش از۳۰ کارگاه آموزشی جنوب استان در لارستان برگزار شده است. او از دیدار قریب الوقوع هیئتی ۵نفره از استان فارس به اتفاق مدیرکل با یکی از وزرا و دعوت از مدیر لارستان و یک اداره دیگر از میان۶۰ اداره بنا به اهمیت این دو خبر داد.
فیاض پور همچنین به اهمیت آموزش اولیا و برگزاری چندین جلسه عمومی و کلی انجمن اولیا و مربیان مدارس، برگزاری جلسات ویژه مدرسین آموزش خانواده و جلسات توجیهی جهت رانندگان سرویس مدارس اشاره داشت.

حضور فعال روحانیون در آموزشگاهها به ویژه مدارس شبانه روزی و برگزاری نماز جماعت و استقبال شاداب دانش آموزان درجهت ارتقای روحیه معنوی آنها و تلاش جهت ثبت کشوری دارالقرآن از دیگر اقدامات این مدیریت در چندماه اخیر برشمرد. وی همچنین ارائه گزارش مفصل ازعملکرد این مدیریت را به نشست خبری آتی با اصحاب رسانه موکول کرد.

IMG_3347

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نوربخش امام جمعه لارستان نیز در سخنانی ضمن قدردانی از مجموعه مدیریت آموزش و پرورش لارستان در جهت انجام امورخطیر خود اظهارداشت: دغدغه ای که اکنون وجود دارد متاسفانه بسیاری از دانش آموزان وحتی دانشجویان در قرائت صحیح قرآن مشکل دارند و باید به مساله قرآن وآموزش روخوانی صحیح اهمیت بیشتری قائل شد.

وی با اشاره به برگزاری موفق کلاسهای آموزش قرآن توسط خود در پیش از انقلاب و سالهای اولیه انقلاب در مساجد شهر لار وتسلط جوانهای شرکت کننده در آن کلاسها بر قرائت صحیح قرآن، خاطرنشان ساخت: بنده اولین طرح قرآنی کشور را داشته ام که این طرح تقدیم وزارت خانه شد اگرچه متاسفانه افرادي دیگر این طرح ما را به طور ناقص اجرا نمودند اما توانستیم در مقیاس کوچکتر و در سطح مدارس قم اجراکنیم و بر اساس این طرح قرآنی دانش آموزان هر روز و در مراسم صبحگاه سه آیه از قرآن را در سه مرحله ی گوش دادن، زمزمه کردن و بلند تکرار کردن انجام می دادند و همین سه آیه در طول یک هفته تکرار و حفظ می شدند به نحوی که درپایان یک دوره از این طرح که شش ماهه بود هر دانش آموز یک جزء از قرآن را به طور کامل و با قرائتی صحیح حفظ می شد و دانش آموزی که یک جزء قرآن را می آموخت توانایی قرائت صحیح تمامی قرآن رابه دست می آورد.

IMG_3346
امام جمعه لار همچنین از اهمیت همکاری اولیا و اثرات مستقیم آنها در تربیت صحیح دانش آموزان یادکرد و ۶۰ درصد تربیت صحیح فرزند را از آن مادران دانست وتاکید نمود روحانیت و در راس آن امام جمعه نیز در خدمت آموزش و پرورش هستند.

وی همچنین گفت دانش آموزان خیلی از مسائل را جرئت نمی کنند در خانه مطرح کنند اما به معلم خود می گویند و این ناشی از نقش تاثیر گذار معلمین در تربیت  دانش آموزان می باشد. حجه الاسلام نوربخش درپایان بر توجه به نوسازی مدارس از طریق جذب بودجه از استان تاکید نمود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان