میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۲۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 327 بازدید

اعضای شورای شهر «اوز» میزبان و مخاطب مشکلاتِ خبرنگاران

اعضای شورای شهر «اوز» میزبان و مخاطب مشکلاتِ خبرنگاران

فاطمه کمال نژاد: پنج شنبه ۱۸ مردادماه کمیسیون فرهنگی شورای شهر اوز به مناسبت روز خبرنگار میزبان افرادی بود که با آن وجود که در عرصه خبر فعال هستند اما کمتر دیده می شوند.

در این جلسه از حسین زمانی، محمد تقی فراشبندی و عبدالحمید نوروزی خبرنگاران شبکه فارس و علی عالی زاده تنها نشریاتی شهر اوز دعوت به عمل آمد.

در ابتدا فریبا صالحی رئیس شورای شهر و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا ضمن خوش آمدگویی هدف از تشکیل جلسه را تقدیر از فعالین عرصه رسانه و خبر دانست. سپس حضار جلسه از علی عالی زاده خواستند که رشته کلام را به دست گیرد.

عالی زاده گفت: متاسفانه فروش کم شده است. من ۴۰ سال است که در این عرصه مشغول به فعالیت هستم.

او افزود: سختی های زیادی  در این کار کشیدم اما متاسفانه کسی به نشریات بها نمی دهد. اکثریت ادارات و بانک ها اشتراک روزنامه ندارند. روزی ۱۲ هزار تومان به یک کارگر می دهم که نشریات را به در خانه ها ببرد ولی باز هم کسی برای اشتراک و خرید نشریات استقبال نمی کند. تا ساعت ۱۱ شب به خاطر علاقه به کار در نشریاتی می مانم اما باز هم مشتری خیلی کم دارم.

در ادامه نشست مهندس رحمن زاده ضمن خوش آمد گویی به مدعوین از عالی زاده به خاطر اینکه مغازه اش را امروز تعطیل کرده و در جلسه کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کرده است تشکر کرد. رحمن زاده افزود: دهه هفتاد و هشتاد را به یاد می آورم که عالی زاده برای اینکه روزنامه زود بدست خواننده برسد شبهای زمستان تا پاسی از شب برای تحویل روزنامه روبروی اداره پست به انتظار می نشست.

بهرام رفیعی و قدریه غیاثی نیز فراگیر شدن فضای مجازی را دلیل اصلی عدم استقبال از نشریات کاغذی دانستند.

در ادامه جلسه حسین زمانی گفت: یک سال و چند ماه است که وارد حرفه خبرنگاری شده است. خود را اهل خنج معرفی کرد که از کلاس سوم ابتدایی در اوز زندگی می کند. او هدف اصلی از خبرنگاری را معرفی و شناسایی بخش اوز و شهر اوز به سراسر استان دانست.

زمانی گفت: با وجودی که برای گزارش یک و نیم دقیقه ای حدود هفت تا ده روز وقت صرف می کنند اما در قبال گزارش خودش و تیمش هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند.

زمانی از عدم وجود دوربین پیشرفته و سیستم رایانه ای مناسب در اوز که لزوم تهیه یک گزارش استاندارد برای پخش است گفت. وی در انتها این نوید را داد که گزارش رخت گشاد از شبکه سراسری پخش شود. محمدتقی فراشبندی هم در تایید صحبت های زماند کمبود دوربین های با کیفیت را عنوان کرد.

فریبا صالحی رئیس کمیسیون فرهنگی نیز برای رفع مشکل نبود دوربین با کیفیت و سیستم رایانه ای از زمانی و فراشبندی خواستار برآورد قیمت شد تا جهت تهیه آن اقداماتی انجام گردد.

در ادامه رحمن زاده رمز موفقیت در کار رسانه را رعایت اصول بی طرفی و انصاف دانست و افزود که زمانی و همکارانش به نحو احسن این اصل را رعایت کرده اند و به گونه احسن در آگاهی بخشی به مردم کوشیده اند. وی همچنین خواستار آن شد هر چه بیشتر اوز و ظرفیتهایش در صدا و سیما بازتاب داده شود.

لازم به ذکر است لوح تقدیری به رسم یادبود از طرف کمیسیون فرهنگی شورا به فعالین رسانه و خبر اهدا گردید.


2 نظر

 1. بهروز از اوز گفت:

  0

  0

  اگر اعضای شورای شهر میزبان بودند چرا فقط ۲ نفر از آنان هستند؟. تیتر و متن با هم همخوانی ندارد. در تیترنوشته شده اعضای شورا، در متن نوشته کمیسیون فرهنگی

 2. احسان گفت:

  0

  0

  سلام ، عجب چه جالب بقیه اعضای شورا کجا هستند در ضمن ما این همه خبر نگار پیشکسوت داشتیم از اقای محمد محمودی ،صدیق پیرزاد ،محمد ربیع خضری ، احمد خضری ، عبدالعزیز خضری محمد رضا رحیمی تا اقای احمدی و …… خانم صالحی و اقای رحمانزاده چرا برای نیروهای بومی ما ارزش قایل نیستید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان