میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 نوامبر 2018 ساعت 4:35 ق.ظ سرویس:اجتماعی یک دیدگاه 496 بازدید

اعضای مجمع خیرین سلامت با نماینده دیدار کردند/ اتفاق نظر روی همکاری بیشتر مجمع، دانشکده و مسئولان شهرستان

اعضای مجمع خیرین سلامت با نماینده دیدار کردند/ اتفاق نظر روی همکاری بیشتر مجمع، دانشکده و مسئولان شهرستان

شنبه سوم آذرماه امسال، اعضای مجمع خیرین سلامت با نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، دیدار و گفت‌وگو کردند.

محتاجی: پردیس علوم پزشکی مشکل «سند» و مرکز صالح پور مشکل دستگاه «رادیوتراپی» دارد

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت لارستان، منصور محتاجی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت در ابتدای جلسه با بیان گوشه‌ای از عملکرد و اقدامات مجمع خیرین در سال ۹۷ نزد نماینده، اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی مجامع خیرین سلامت ارتقای سطح سلامت جامعه است که این مجمع توانسته با فعال کردن پروژه‌های مختلف خیرساز در سطح شهرها و روستاها به این مهم بپردازد و ارتباط خوبی را با مسئولان شهرستانی و فرا شهرستانی اعم از فرماندار و استاندار فارس برقرار کند.

وی با اشاره به عملکرد مجمع خیرین در نیم سال اول سال جاری خاطر نشان کرد: مجموع عملکرد مجمع خیرین سلامت لارستان در نیم سال اول در دو شهرستان لارستان و خنج بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال ارزش مالی داشته که این به جز کمک‌هایی است که اعضا در حاشیه امور انجام داده‌اند.

محتاجی با اشاره به حضور نهادهای موازی مجمع بیان کرد: همکاری مجمع با مجموعه‌ها برقرار بوده و مجمع به وظیفه خود نسبت به همکاری با سایر نهادها عمل کرده و آمادگی دارد سطح همکاری خود را با سایر نهادها افزایش دهد.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت لارستان با اشاره به جلسه‌ای با استاندار فارس و با برشمردن برخی از مشکلات در پروژه‌ها گفت: در پروژه‌ها مشکلاتی وجود دارد که در پردیس می توان به عدم ثبت زمین پردیس و قابلیت اخذ سند و عدم تخصیص کد اعتباری پروژه پردیس اشاره کرد و در موضوع مرکز صالح پور که هم اکنون فاز یک انجام شده، با وجود هزینه ۲۰۰ میلیارد ریالی دستگاه رادیوتراپی به رغم پیگیری‌ها به سرانجام نرسیده است.

محتاجی همچنین با ارائه گزارشی از افتتاح مرکز درمانی زنده یاد فاضل راستی لاری تصریح کرد: یکی از درخواست‌های مجمع این است که در برخی زمینه‌ها مانند افزایش رشته‌های تحصیلی که درخواست همکاری مجمع برای ساختمان آن مطرح می‌شود، آورده‌ی دولت به اندازه آورده خیرین باشد.

وی افزود: در این ۳۵ سال که از راه اندازی دانشکده خيرساز پرستاری در لارستان می گذرد، به رغم افزایش رشته‌های دانشکده، متاسفانه هيچ اقدام عمراني در جهت توسعه فضاي آموزشي در اين مجموعه اتفاق نيفتاده  که جا دارد اقدامات عمرانی دولت در این زمینه افزایش یابد.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت لارستان تصریح کرد: اگر آورده‌های عمرانی دولت برآورد شود مجمع آمادگی دارد تا برای مابه التفاوت آن تلاش کند.

خیران و اعضای مجمع نیز پس از محتاجی هر یک قسمتی از مسائل خود را اعم از مشکل تهیه دستگاه برای مرکز صالح پور و موازی کاری برخی‌شهرها در حوزه بهداشت و درمان در سطح منطقه را مطرح کردند.

راستی: ساخت و ساز پردیس علوم پزشکی حتی یک روز هم متوقف نشده است

مسعود راستی با بیان اینکه در پروژه پردیس کارها حتی یک روز هم تعطیل نشده گفت: به رغم وجود مشکلات ارزی و انتقال پول کارها پیوسته ادامه دارد اما باید بخش فنی فعال تر حاضر شود تا کارها سریع تر پیشرفت کند.

جعفرپور: با فعالیت خیران، دولت را برای انجام هزینه های بیشتر در منطقه مجاب کرده ایم

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن سخنان اعضا، وجود خیران را در شرایط کنونی کشور یک فرصت دانست و اظهارداشت: مسئولان شهرستان، دانشکده و مجمع سه ضلع یک مثلث هستند که باید تعامل خود را افزایش داده و با همکاری متقابل بر مشکلات فائق آیند.

وی با بیان لزوم مدیریت و سازماندهی مراکز خیریه مختلف در منطقه گفت: خیران یک وسیله خوب برای ترغیب و اقناع دولت در اجرای برخی از پروژه ها و برنامه هستند و تاکنون نیز بارها با این راه دولت را مجاب به انجام هزینه‌هایی در منطقه کرده ایم.

جعفرپور تشکیل جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستان و دانشکده به همراه اعضای مجمع خیرین را ضروری دانست و گفت: روشن‌شدن علت برخی مشکلات در مسیر پروژه ها می‌تواند طرف‌های جریان را قانع کرده و از بروز دلسردی جلوگیری کند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی همچنین در موضوعات مختلف از اعضا موارد قابل پیگیری را را جویا شد و اعضا مجددا مسائل مختلف دیگری را بیان کردند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    1

    0

    از مجاب کردن تا عمل به وعده ها زمین تا آسمون فاصله است…
    هر وقت دولت مثل لامرد و جهرم تو لار پول خرج کرد اون وقت بیا قرشو بده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان