میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 نوامبر 2019 ساعت 2:59 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 8 دیدگاه 396 بازدید

اعلام نتیجه اکتشافات شرکت ملی نفت ایران/ «بیرم» لارستان گازخیز و مستعد حفاری است

اعلام نتیجه اکتشافات شرکت ملی نفت ایران/ «بیرم» لارستان گازخیز و مستعد حفاری است

مهندس حسین حسین زاده رییس عملیات حفاری چاه های نفت وگاز شرکت ملی نفت ايران و عضو ارشد کمیته سرمایه گذاری و توسعه میادین نفتی وگازی کشور طی مصاحبه با خبرنگار بیرم نیوز درخصوص ظرفيت های منطقه بيرم واشتغال جوانان تصریح کرد: شهر بيرم و حومه با جمعيت تقريبا ١٥هزار نفری با فاصله ١٣٥كيلومتری از مركز شهرستان و ٣٦٠كيلومتري مركز استان يكی از مناطق محروم منطقه جنوب فارس و لارستان است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به خشكسالی كه در این منطقه داريم، می توان صنایعی ایجاد کرد که علاوه بر توسعه، رونق و اشتغال جوانان بيرم و منطقه را نیز در پی داشته باشد.

احداث كارخانه سيمان

مهندس حسين زاده با بیان اینکه يكي از اين صنايع، احداث كارخانه سيمان (سيمان هاي مخصوص چاه هاي نفت) است، افزود: باتوجه به اينكه ما، چاه هاي نفت را در عمق ٤ الي٥ هزار متری حفاری مي كنيم نياز به سيمان هایی داريم كه در واقع«compression strength»  یا همان استحكام مقاومتی بالایی داشته باشد تا بتواند در حرارت های بسیار بالا، استحكام خود را حفظ كند، که البته تعداد این نوع کارخانه در کشور محدود است.

وی در خصوص ايجاد كارخانه سيمان در بيرم گفت: كارخانه های سیمان زيادی از جمله سیمان لامرد، لار، فيروزآباد، فارس نو و… در مناطق اطراف وجود دارد که غالبا سيمان های پرتلند تيپ A،B،C را تولید می کنند که کاربرد آن در ساختمان و سدسازی است.

حسین زاده با اشاره به اینکه مواد اوليه سيمان سليس به همراه سنگ آهك است، گفت: با توجه به غنای كوه های بيرم از سنگ مرمريت، سنگ آهك و نمك، بيرم ظرفیت آن را دارد كه در تولید سیمان بخصوص سیمان چاه های نفت به هاب منطقه تبدیل شود.

حفاری چاه گاز بیرم

رئيس عمليات حفاری چاه های نفت وگاز شركت ملي نفت ايران اظهار کرد: دومين صنعتی كه با اراده و همت مردم و پیگیری مسئولان مي تواند اين منطقه را متحول كند حفاری چاه گاز است، چرا كه با لرزه نگاري هايی كه  در دامنه رشته كوه هاي زاگرس به عمل آمده “كوههاي بستكويه” منطقه بيرم لارستان از نظر ساختار زمين شناسي جز مناطـق پرفشـار گازخيز و مستعد حفاري مي باشد.

عضو ارشد كميته سرمايه گذاري و توسعه ميادين نفتي و گازي كشور خاطر نشان کرد: صنایعی از قبیل: تقليل فشار، احداث خطوط سراسري، تفكيك كننده ها و…  کارخانه هایی جانبی هستند که در کنار حفاری چاه هاي گاز ایجاد و سبب تحول واشتغال زایی در منطقه می شوند.

كارخانه كربنات سديم

مهندس حسين حسين زاده با اشاره به وجود معادنی از قبیل سنگ آهك، نمك معمولی و آمونياك در منطقه بيرم عنوان کرد: كارخانه كربنات سديم سومین صنعتی است که می تواند در بیرم راه اندازی شود و کاربرد آن در شيشه سازی، صنايع شيشه، توليد مواد شيمايي، توليد صابون، توليد كاغذ، شستوشوي لباس ها، رنگ رزين صنعت غذا، تصفيه روغن هاي گياهي، آزمايشگاه شيمي، پتروشيمي و… مشاهده می شود.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: بيرم با توجه به بیابانی بودن، مستعد سه صنعت نامبرده بخصوص صنایعی از نفت و گاز و پتروشیمی که کمتر نیاز به آب دارند است و فاصله بسیار کم بیرم به خط لوله سراسری گاز نیز این فرصت را دو چندان می کند.

حسين زاده درپايان گفت: سهم یک میلیاردی بیرم از ۸ میلیارد بودجه ۳ درصد نفت و گاز لارستان در مقایسه با سهم ۲۲ میلیاردی لامرد، ۸ میلیاردی گراش و ۱۳ میلیاردی خنج بسیار ناچیز بوده و نیاز به پيشرفت صنايع نفت و گاز دارد.


8 نظر

 1. آریان گفت:

  0

  0

  با این مسئولینی که ما داریم
  تو خواب هم نمیتونن کاری کنن
  همون صندلی خودشون بجسبن بهتره

 2. ناسا گفت:

  0

  0

  آقای دکتر حسین زاده چهره ای نام آشنا در صنعت حفاری کشور می باشند .ایشان متولد گراش می باشند و از محدود چهره‌ای هست نسبت به منطقه لارستان و اوز و خنج و گراش نگاه متوازن دارند.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  حرفهای این بنده خدا ارتباطی با مسولیتش ندارد .

 4. دلسوز گفت:

  0

  0

  ایام انتخابات مجلس است و …

 5. اصلی گفت:

  0

  0

  احسنت به این تبلیغات پیش از موعد

 6. مطلع گفت:

  0

  0

  دیگه […] از این نیست این می خواد فردا بیاد کاندید بشه شما فکر نکنم بتونی یه لایحه کمیسیون انرژی هم بنویسی . هر دهی علی آباد نیست مهندس برو همون […]

 7. ناساگ گفت:

  0

  0

  ایشان واقعا فردی دلسوز هستند و در اشتغال زایی جوانان منطقه در صنعت حفاری نقش اساسی را بازی می کنند .در صنعت حفاری بیشتر اهل مسجد سلیمان و اهواز می باشند و ایشان با مدیریت خود علاوه بر اشتغال زایی در چاه باغان برای شهروندان منطقه توانسته اند افراد زیادی را در این صنعت مشغول بکار کنند .من در صنعت حفاری می باشم می دانم که ایشان فردی شناخته شده می باشند و صنعت حفاری با نام ایشان گره خورده هست و کمتر کسی هست که در این صنعت ایشان را نشناسد .در ضمن من می دانم که ایشان به عنوان نامزد نهایی در انتخابات نبوده اند .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام ای کاش همه مردم بیرم با اتحاد و همفکری و مسئولیت پذیری با همکاری مسئولین و شورا وامام جمعه محترم در جهت ارتقا وپیشرفت بیرم و ایجاد شغل و رونق تلاش بیشتری میداشتند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان