میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 سپتامبر 2020 ساعت 7:16 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 175 بازدید

افتتاح یا کلنگ زنی ۱۰ طرح در روستاهای بخش مرکزی لارستان

افتتاح یا کلنگ زنی ۱۰ طرح در روستاهای بخش مرکزی لارستان

صبح امروز ۱۰ طرح تولیدی، ورزشی و تفریحی با اعتباری افزون بر ۳۲ میلیارد ریال با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در روستاهای بخش مرکزی لارستان افتتاح و یا ساخت آنها آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ به مناسبت چهلیمن سالگرد دفاع مقدس، ۱۰ طرح تولیدی، ورزشی و تفریحی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس پاک‌فطرت مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، علی پیروز بخشدار مرکزی، مصیب علیشیر رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و دهیاران، با اعتباری افزون بر ۳۲ میلیارد ریال در روستاهای بخش مرکزی لارستان افتتاح و یا ساخت آنها آغاز شد.

مسئولین ابتدا به روستای براک رفتند و مجتمع گلخانه ای تولید زعفران را در این روستا افتتاح نمودند.

این مجتمع گلخانه‌ای که به منظور اشتغالزایی و با کاشت ۱۳ تن پیاز زعفران در محیط مسقف صورت گرفته است، در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث، که برای بیش از ۱۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

فرماندار در ادامه آب شیرین کن صنعتی ۱۰ هزار لیتری روستای کهنه بخش مرکزی لارستان را افتتاح کرد.

این آب شیرین کن توسط خیر محلی حاج نوازالله جنگجو با همکاری اداره آبفا لارستان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال خریداری و نصب شده است و با استانداردهایی که در آن رعایت شده، در ماه ۱۳ هزار لیتر آب تصفیه و آب شرب  ۷۸۰ خانوار را تامین می کند.

مسئولین سپس به روستاهای علی آباد، زاهدمحمود، اوه، علی آباد زاهد محمود و هرمود مهرخویی عزیمت کرده و در این روستاها پارک های محله ای را به بهره برداری رساندند.

برای احداث این پارک ها و تجهیزات و وسایل تفریحی و بازی های کودکانه، ۵ میلیارد ریال توسط دهیاری ها هزینه شده است.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه همچنین کلنگ آغاز ساخت مجموعه چمن‌ مصنوعی شهید حاج قاسم سلیمانی در روستای کهنه را به زمین زد.

این مجموعه قرار است در زمینی به مساحت هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال احداث شود.

همچنین ساخت زمین چمن مصنوعی روستای هرمود مهرخویی نیز آغاز شد.

این مجموعه ورزشی نیز قرار است در زمینی به مساحت ۱۲۰۰مترمربع با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال احداث شود. فرماندار ویژه لارستان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در ادامه سفرشان به روستاهای بخش مرکزی با مردم نیز دیدار و مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند.


1 نظر

  1. لارستانی گفت:

    1

    0

    لامرد داره پالایشگاه و طرح های بزرگ و افتتاح می کنه مال ما هم پارک محله ای ۲۰ میلیونی و آب شیرین کن …ای خدا خودت به فریاد ما برس

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان