میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 جولای 2020 ساعت 5:48 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 462 بازدید

افرادی که دوره های «جهاد دانشگاهی» را می گذرانند می توانند سریعا جذب بازار کار شوند/ به دلیل شیوع کرونا، تمام کلاس ها را به صورت مجازی و با اینترنت رایگان برگزار می کنیم/ دوره «فوریت های پزشکی» طرفداران بیشتری دارد

بخش اول گفت و گو با مدیر جهاد دانشگاهی لارستان:

افرادی که دوره های «جهاد دانشگاهی» را می گذرانند می توانند سریعا جذب بازار کار شوند/ به دلیل شیوع کرونا، تمام کلاس ها را به صورت مجازی و با اینترنت رایگان برگزار می کنیم/ دوره «فوریت های پزشکی» طرفداران بیشتری دارد

زینب دلام/ آفتاب لارستان: مشکل اشتغال جوانان لارستان همواره یکی از دغدغه های بزرگ خانواده ها و ازجمله آسیب های اجتماعی این شهرستان است اما اگر به قابلیت های این منطقه مثل مراکزی که با آموزش های کاربردی و کوتاه مدت خود زمینه اشتغالزایی مناسبی را فراهم می کنند توجه بیشتری شود می توان تاحد زیادی به رفع این مشکل امیدوار بود.

یکی از این مراکز آموزشی کاربردی و موثر در زمینه اشتغالزایی، «جهاد دانشگاهی لارستان» است که با مجموعه ای از آموزش های جذاب و کاربردی در قالب های متفاوت حضوری و آنلاین در اختیار جوانان شهری و روستایی مناطق مختلف لارستان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد فعالیت های جهاد دانشگاهی لارستان و معرفی بیشتر و کامل تر دوره های آموزشی ارائه شده توسط این مرکز به سراغ «سیدحامد شجعان» مدیر این مجموعه رفتیم.

وی در گفت و گوی اختصاصی با این رسانه در مورد فعالیت های جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به فرمان رهبر کبیر انقلاب در سال ۱۳۵۹ تاسیس شد و ما موفق شدیم از سال ۱۳۸۸ جهاد دانشگاهی لار را فعال کنیم.

جهاد دانشگاهی نیازهای بازار کار را تامین می کند

مدیر جهاد دانشگاهی لار افزود: نوع فعالیت های جهاد دانشگاهی بیشتر به عنوان پلی بین دانشگاه و بازار کار شناخته می شود و کلیه فراگیرانی که به جهاد دانشگاهی مراجعه می کنند و دوره ها را می گذرانند می توانند سریعا جذب بازار کار شوند؛ به عبارت دیگر، جهاد دانشگاهی نیازهای بازار کار را تامین می کند.

افرادی که در داروخانه ها فعالیت می کنند باید دوره «تکنسین داروخانه» را در جهاد دانشگاهی گذرانده باشند

وی در مورد کلاس هایی که مخاطبان بیشتری دارند تصریح کرد: دوره «تکنسین داروخانه»، دوره ای است که در انحصار جهاد دانشگاهی قرار دارد و هیچ دانشگاهی در ایران این دوره را تدریس نمی کند و افرادی که در داروخانه ها فعالیت می کنند باید چنین دوره هایی را گذرانده باشند.

دوره هایی همچون «تربیت مربی کودک»، «موسس مهد کودک» و «مسئول فنی مهد کودک» در انحصار جهاد دانشگاهی قرار دارند

مدیر جهاد دانشگاهی لارستان افزود: دوره هایی همچون «تربیت مربی کودک»، «موسس مهد کودک» و «مسئول فنی مهد کودک» نیز در انحصار جهاد دانشگاهی است و مجری برگزاری این دوره ها برای بهزیستی است چون تمام مهد کودک ها زیر نظر بهزیستی هستند و جهاد دانشگاهی مجری برگزاری این دوره هاست.

افرادی که قصد دارند در آزمون استخدامی شرکت کنند باید دوره ICDL را بگذرانند

شجعان خاطرنشان کرد: دوره های دیگری همچون «ICDL» داریم که نیاز کلیه ادارات و افرادی است که قصد دارند برای ادارات آزمون استخدامی دهند.

در حال حاضر، ۳۶ دوره آموزشی برگزار می کنیم

وی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار کرد: از سال ۸۸ که شروع به فعالیت کردیم، دوره های آموزشی مان در پنج دوره بود: دوره ی ICDL، تکنسین داروخانه و تربیت مربی کودک در سه مقطع.

مدیر جهاد دانشگاهی لارستان افزود: فعالیت های آموزشی مان در حال حاضر به ۳۶ دوره کاربردی رسیده است و ضمن اینکه این دوره های آموزشی را داریم، مجری برگزاری دوره آموزش های ضمن خدمت کلیه سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی نیز هستیم.

به دلیل شیوع کرونا، تمام کلاس هایمان را به صورت مجازی و با اینترنت رایگان برگزار می کنیم

سید حامد شجعان تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا، تمام کلاس هایمان به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود و این امکان را برای فراگیرانی که در کلاس ها شرکت می کنند فراهم کرده ایم که از زمانی که وارد سایت کلاسی می شوند اینترنت شان به صورت رایگان محاسبه می شود.

قسمت های تئوری کلاس هایی که باید به صورت حضوری برگزاری شوند را فعلا به صورت مجازی برگزار می کنیم

وی خاطرنشان کرد: برخی از دوره های جهاد دانشگاهی باید به صورت حضوری باشد؛ بنابراین، قسمت های تئوری آن را در حال حاضر به صورت مجازی برگزار می کنیم و پس از کرونا، کلاس های حضوری آن را تشکیل خواهیم داد.

استقبال از دوره «فوریت های پزشکی» بیشتر است

مدیر جهاد دانشگاهی لارستان در مورد رشته هایی که از طرف مردم بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند گفت: از رشته هایی که طرفداران زیادی دارند می توان به دوره «فوریت های پزشکی» اشاره کرد که متقاضیان زیادی دارد چون همراه با آموزش انواع تزریقات است و فراگیران به صورت عملی در بیمارستان یا مراکز درمانی از طریق تاییدیه و هماهنگی با دانشکده علوم پزشکی و زیر نظر مربی آموزش می بینند؛ بنابراین، سعی کرده ایم تمام کلاس ها را با توجه به نیاز جامعه و متناسب با بازار کار برگزار کنیم.

دوره های جدید جهاد دانشگاهی که زودبازده و پردرآمد هستند؛ از دوره «کاشت و پرورش زعفران» گرفته تا دوره «پرورش کرم میل وِرم» و «پرورش قارچ دکمه ای»

شجعان در مورد دوره های جدید جهاد دانشگاهی اظهار کرد: دوره های جدیدی که اضافه شده اند، دوره «کاشت و پرورش زعفران» است که بدون نیاز به آب و خاک مستقیم انجام می شود و دوره ی زود بازده و پردرآمدی است.

وی افزود: دوره «صید، سم گیری و پرورش عقرب» را داریم که دوره بسیار پردرآمدی است، دوره «پرورش کرم میل وِرم» و دوره «پرورش قارچ دکمه ای» نیز جزو دوره های کارآفرینی مان است که فراگیران با سرمایه ای اندک می توانند درآمد زیادی را داشته باشند.

به گزارش آفتاب لارستان، علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به دفتر جهاد دانشگاهی لار واقع در شهر جدید، فلکه ی طاووس مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۵۲۲۵۵۰۳۲ تماس گیرند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان