میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 فوریه 2015 ساعت 1:37 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی, فرهنگ و هنر 36 دیدگاه 4,020 بازدید

اكثر جايزه هاي جشنواره نمايشنامه خواني به «شيراز» رفت

اكثر جايزه هاي جشنواره نمايشنامه خواني به «شيراز» رفت

مراسم پاياني جشنواره منطقه اي نمايشنامه خواني لارستان پنجشنبه ۳۰ بهمن در تالار وحدت لار برگزار شد. در اين مراسم از بازيگر خانه نشين و نام آشناي لارستان يعني «ايرج الهياري» و همسر او به صورت ويژه و از خانواده هاي شهيدان زرگري، وفايي فرد و عسكري زاده تقدير شد.

IMG_4046

در اين مراسم همچنين علي اكبر نجيب زاده فرماندار لارستان، علي اصغر رفعت حقيقي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان و ميكائيل شهرستاني سخنراني كردند. اجراي دو آهنگ توسط هادي حبشي خواننده پاپ لاري، شعرخواني راشد انصاري، اجراي بداهه محسن بشيري و پخش چندين كليپ و فيلم كوتاه ديگر بخش هاي مراسم پاياني اين جشنواره بود.

ميكائيل شهرستاني نماينده هيئت داوران در اين جشنواره ابتدا بيانيه پاياني را قرائت و سپس نتايج داوري را به شرح زير اعلام كرد:

بهترين موسيقي:

حسين بنياد/ بلبل سرگشته/ كازرون

بهترين نمايشنامه:

محمود ناظري/ گزينش/ لارستان

بازيگري زن:

مقام اول: مهري منصوري/ مجلس ضربت خوردن و جاده/ شيراز

مقام دوم: سنا صادقي/ جاده/ شيراز

مقام سوم: ناديا عباسپور و سعيده باقريه/ شب هزار و يكم/ لارستان

بازيگري مرد:

مقام اول: نويد جعفري/ مجلس ضربت خوردن/ شيراز

مقام دوم: عليرضا جهانديده/ مجلس ضربت خوردن/ شيراز

مقام سوم: محمدعلي ملك زاده/ بلبل سرگشته/ كازرون

كارگرداني:

مقام اول: اردلان خرم نيا/ جاده/ شيراز

مقام دوم: محمدعلي غفاري/ بلبل سرگشته/ كازرون

مقام سوم: عليرضا عندليب/ شب هزار و يكم/ لارستان و نويد جعفري/ مجلس ضربت خوردن/ شيراز

كار برگزيده:

مقام اول: مجلس ضربت خوردن/ شيراز

مقام دوم: جاده/ شيراز

مقام سوم: بلبل سرگشته/ كازرون

اعلام اين نتايج با حواشي نيز همراه بود و چند نفر از اعضاي گروه آرش به تخلف يكي از گروه ها و عدم رعايت سقف زمان تعيين شده اعتراض كردند كه براي دقايقي روند عادي اجراي مراسم را مختل كرد.

گزارش تفصيلي اين مراسم به يادماندني و پرحاشيه را به زودي در همين سايت بخوانيد.

 

مطلب مرتبط:

گزارش تصويري مراسم پاياني جشنواره نمايشنامه خواني در تالار وحدت لار


36 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خانم سعيده باقريه مقام سوم شب هزار ويكم

 2. نوید جعفری گفت:

  0

  0

  ممنون از لطف همگی فقط خانم منصوری برای دو نمایش جاده و مجلس ضربت زدن جایزه گرفتند
  نوید جعفری برای نمایش مجلس ضربت زدن بازیگری اول
  و علیرضا جهاندیده دوم بازیگری مرد
  سما صادقی دوم بازیگری زن
  که به اشتباه در بالا ذدرج شده است
  ——————
  مديريت: ممنونيم از توجه و تذكرتان. تصحيح شد.

 3. رسول گفت:

  0

  0

  واقعا برخورد دوستان ما در گروه آرش شايسته و زيبنده ادب و اخلاق مداري لارستاني ها نبود. به نظر من اين گروه بايد در يك بيانيه از اين اقدام […] و غيرفرهنگي عذرخواهي كند.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] وارشاد چنان ضربه ای به پیکر نیمه جان تئاتر لارستان وارد کردند که تا سالها اثرات مخرب آن در ذهن و روح هنرمندان نمایش ترمیم نخواهدشد.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ازآرای هیئت داوران یاد گرفتیم که:
  ۱-آتچه میکائیل شهرستانی در بازخوانی آرش اجراکرد نمایش خوانی نبودچون حرکت ومیزانسن نداشت.
  ۲-به اجرا کنندگان بازیگربگوییم نه خوانش گر
  ۳-بدون دیدن نمایش هم میتوان برای آن موزیک ساخت وبرنده شد.
  ۴-تعریف درست نمایش خوانی اینست:
  اجرای ناقص ،ابتر و دم بریده ازیک نمایش نامه
  ۵-برای آنکه به هنرمند احترام بگزارند او دراین دیار یا باید بمیرد یا تصادف کند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   عزیزم لطفا در جشنواره های دیگه هم شما برو کارو نبینو آهنگ انتخاب کن

  • غریبه گفت:

   0

   0

   عزیزم لطفا در جشنواره های دیگه هم شما برو کارو نبینو آهنگ انتخاب کن

 6. م .ع .ملک زاده گفت:

  0

  0

  جا داره همینجا از مهمانوازی دوستان هنرمندو فعال در عرصه نمایش شهرستان لارستان تشکر ویژه کنم گر چه راه ما بسیار دور و خسته کننده بود که حتی بر اجرا و کیفیت کار تاثیر گذاشت ( دقیق ۹ ساعت تو راه بودیم) اما کیفیت جشنواره و مهمان نوازی دوستان خستگی رو از تن ما به در کرد

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  بهتر است اگر قرار باشد جشنواره ی منطقه ای یا استانی در لار برگزار شود از گروه های شهر های دیگر بخواهیم بیایند و کارهایشان را برای ما اجرا کنند و جایزه یشان را بگیرند و بروند و از لار هم هیچ گروهی شرکت نکند، اینطور خیلی سنگین و رنگین تر است، زیرا حداقلش اینست که در شهر خودمان و جلوی روی خودمان حقمان را نمی خورند

 8. هنرمند گفت:

  0

  0

  كار بچه هاي گروه ارش خيلي بد بود … متاسفم براي مديران ودستاندركاران گروه بايد مديريت ميكردند…

  • لار..... گفت:

   0

   0

   خب اگه گروه آرش حرف نمیزد حق لار رو میخوردن.هرچند که خوردن.
   همین زشت بودن ها هستش که مارو عقب میندازه…

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  جشنواره بار آموزشی نداشت جای

 10. حجت ستوده نیا گفت:

  0

  0

  سلام ،من توصیه میکنم دوستان لارستانی که مخالف برخورد اعتراض گونه ماهستندوافسوس میخورند،نگران شهر و تیاتر شهرمون باشن وافسوس بخورندکه توشهر خودمون به این راحتی حقمونو خوردند و هیچ کس پاسخگونیست،ماداریم از حقمون وازحیثیت شهرمون دفاع میکنیم.جالبه که بچه های غیر لاری حاضردرسالن دلشون واسه مالاری ها میسوخت و میگفتن شما لاری ها چجور ادمایی هستید که تو شهر خودتون حقتونواینطور ضایع ازتون میگیرن ولی مسولان لاری ادعامیکنن که ما فاقد هرگونه شایستگی برای دریافت جایزه بودیم.اسماعیل بلندگرامی پشت تریبون ازهمه عدرخواهی کرد ولی آیا دوستان لاری که به گروه های لاری خیانت کردند و اساتیدی که اجحاف کردند،عذرخواهی خواهند کرد?هیچ وقت.ازماست که برماست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ادم از هر دستی بده از همون دست جواب پس می گیره. این چند سال این گروه به ناحق مقام اوردن در لار. در بیرون لار که حرفی برای گفتن نداشتن. الان جوبش خوردن. شما هم بازیگر توانمندی هستی خوانش شما خوب بود. داوری سلیقه ای هست چه خوب چه بد.

 11. 0

  0

  صریح می گویم:
  […] و دیگر مسئولان به اصطلاح اتاق فکر این جشنواره:
  به دلایل زیر مجبور نیستید جشنواره برگذار کنید. شمایی که توان مدیریتی (چه نرم افزاری چه سخت افرازی) ندارید مگر همچون کودکی که بهانه آب نبات چوبی گرفته است مجبورید جشنواره برگذار کنید؟!!! این نوع تفکر و مدیریت و جشنواره جالب، عجیب و دردآور است. فکری به حال خودتان و شهرتان کنید که در شهر ما هیچگاه از این خبرها نبوده، نیست و نخاهد بود و نخاهیم گذاشت.
  ۱: اجراییات جشنواره: از غذا گرفته تا خابگاه تا سرویس مسخره تا بولتن تا کمک هزینه به گروه ها تا انتخاب سه تیم داوری بدون فکر و قطعا الابختکی و گوتره ای.
  در تمام موارد ذکر شده یا ناقص بود یا اصلا نبود. اوه اوه سرویس دهی غذارو که دیگه نگو
  ۲: نمایشهای اجرا شده در جشنواره که مثلا در مرحله نهایی راه یافته اند در حد یک جشنواره محلی روستایی هم نبود چه برسد به منطقه ای. واقعا متاسفم
  ۳: رک بگم: لابی بازی و پچ پچهای درگوشی و رفیق بازی که […] زد به آرا جشنواره رفت. لابی که از نظر من از مرحله بازبینی شروع شد و هدایت شد و به آرا نهایی رسید. هدفی که از شیراز کنترل شد. طوریکه نه تنها حق گروه های بدبختی که از راه دور بدون ریالی کمک هزینه آمدند خورده شد بلکه حق کارهای خود لار هم به وضوح خورده شد.
  توضیح اینکه اون بدبختی که از بوشهر و بندرعباس و دیگر شهرها با هزینه شخصی آمدند و حداقل فقط سیصد هزارتومان پول بنزینشان شده بود… اه اه اه
  ۴: به نظر من کارهای شیراز صددرصد تخلف کردن نه به خاطر دلیلی که گروه ارش اعلام کردند بلکه به این دلیل که اصلا نمایشنامه خانی نبودند. جاده قصه خانی بود و مجلس ضربت خوردن صحنه ای. نمایش مجلس ضربت خوردن هیچ نشانه ای از نمایشنامه خانی نداشت. ههه جالبه. درصورتیکه موضوع جشنواره نمایشنامه خانی بود. بهیچ عنوان حق این دوگروه نبود و فقط و فقط و فقط لابی و پارتی جوایزو به این دوگروه داد.
  برای شیراز متاسفم که پرچمدار تئاتر فارس است و برای لارستان بیشتر که براحتی حقشان را خوردند.
  دوستان هنرمندان مسئولین اگر نمیتوانید که نشان دادید نمی توانید لطفا جشنواره برگذار نکنییییییییید. کات
  منم در آن بدترین جشنواره قرن بودم و ای کاش نبودم

  • علیرضا جمشیدی گفت:

   0

   0

   دوست عزیز اولا کاملا مشخصه که شما اصلا تاتری نیستی و خودت را به تاتری ها به هر نحو چسبوندی و تا حالا هیچ جشنواره ای نرفتی !!!
   تمام دوستانی که از شهرستان های دیگه اومده بودن مخصوصا بچه های استان فارس کیفیت برگزاری جشنواره رو در تمام موارد حتی از جشنواره فجر هم بالاتر میدونستند !
   در مورد اسکان و غذا هم که بنده در ارتباط مستقیم بودم خدا رو شکر تمام مهمون ها رضایت کامل داشتن . قطعا در اجرای هر برنامه ای نقایصی وجود داره که خوشحال میشیم در جلسه نقد و بررسی جشنواره ما رو راهنمایی کنید.

  • Z گفت:

   0

   0

   دوست عزيز نمايشنامه خوانى نه خانى
   درضمن شما درست ميفرماييد هيچ کمکى نکردند مجلس ضربت خوردن هم تايم کار بالا بود اما به داورا همين قضيه قبل اعلام گفته شده بود ولى داورا قبول نکردن بحث صحنه اى بودن نيست اگر وارد ميزانسن شدن مشکلى نيس چون طبق اخرين اجراى استاد بيضايي نمايشنامه خوانى گزارش ارداويراف که در دانشگاه استنفورد اجرا شده ايشون به طور کامل ميزانسن دادن پس اين قضيه ديگه جاى بحث نداره

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  در واقع چیزی که دوستان ما در گروه آرش میخواهند حقشان نیست ، چیزی بیشتر از حقشان است که اسمش لابی گری میزبانیست !
  که از کثیفترین سیاست های جشنواره هاست !!! و به شدت مخرب !
  حالا جشنوار در شهر ماست و ما میزبانیم باید تمام جوایز به گروههای خودمان که کارشان ضعیف هست برسد ؟! و ابروی شهر برود ؟!

 13. تاتر گفت:

  0

  0

  بابا اینا کارشون همینه !!! اگه هوچی بازی در نیارن که بهشون نمیگن گروه […]

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  بعضی ها چشمشون افتاد به چهارتا غیر لاری جوگیر شدن و شدن کاسه داغتر از آش وگرنه خود مرتضی وثوق تو سالن حضور داشت و هیچی نمیگفت ! حتی سالن هم ترک نکرد !!!

 15. Adp گفت:

  0

  0

  با سلام. واضح و روشن صحبت ميكنم: كاري كه انجام شد نه تنها براي خودمون بلكه براي تمام بچه هاي لار بود. به جاي كساني مثل اقاي مسعود زرگري كه از پيشكسوتان ما هستند و سكوت كردند گرچه ناراحت بودند نه براي جايزه بلكه براي احترامي كه گذاشته نشد. به جاي تمامي گروههاي لار. از گروه خانم خسروي تا زرگري و عندليب و وثوقي. چرا همه ي شركت كنندگان لاري ناراضي اند از نتايج؟ چرا حتي اكثر گروه هاي ديگر نيز با ما هم عقيده بودند؟ و چرا به كاري كه دست كم نصف تماشاگران و حتي خود داور نصف كار رو بيرون از سالن بود جوايز برتر اهدا شد؟ چرا ما اين سنت غريب پرستي رو كنار نميگزاريم و كمي به سوي مسير حرفه اي شدن حركت نكنيم و تو مسير و جوي حرفه اي به جاي گرفتن حق خود تواضع كنيم؟ چرا كار گروههاي خودمون رو كمتر از شيراز ميدونيد؟ اين حق كشي،حق گروههاي لار نبود.حرف ما اين بود و هست.

  • Z گفت:

   0

   0

   Bale doroste amin jan vali agar be soorate maktoob shekayat mishod behtar bood badesham belfarz k shekayat konim tahesh chi mishe nemishe k khefte davara ro geref mardom behtar az har kasi midoonan k ki karesh behtar bood o haghe ki bood o haghe ki nabood

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  کار شیراز نمایشنامه خوانی نبود.اجرای کامل با میزان سن هههههه مسخره هس.حقمونو راحت خوردن به……….خندیدن.ارشادی بسه دیگه […]

  • Z گفت:

   0

   0

   نمايشنامه خوانى با اجرا يه شيوه جديده لطفا به روز باشيد در ضمن ربطى به خانم ارشادى نداره

 17. افسر سایبری گفت:

  0

  0

  بیا جمع کنین بابا؟
  تو مجلسی که به اسم شهداست ولی نامی از شهدا تو جشنواره دیده نمیشه ؟
  باید پیش شهدا جواب گو باشین ملیون ها جوون رفتند تا از جان وناموس خودشون دفاع کنند،اما بعضی اداره ها………..که اسمشون رو نمیارم خون شهدا رو پایمال کردند اصلاً چ معنی میده مجلسی ک مزین به نام شهداست نامحرمان کنار هم بشینند کم مونده بود برن وسط و برقصن همه کار انجام میدادن،بعدش اصلاً واسه چی خواننده اوردن بخونه خواننده گفتده آهنگ دووم شاد هستش باید دست بزنین؟………
  به امام حسین باید جواب پس بدین؟

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  شما اگه اعتراض دارین چرا فقط برای خودتون به نظرم اره کار شیراز حقش نبود اما حق شما هم نبود کازرون و بوشهر شیما جواد پور از شما قوی تر بودن
  چرا زمانی که بازیگری اول و دوم زن شیراز گرفت اعتراض نکردین!!! که حق کازرون بود. از کازرون بازیگری زن نگرفتن که باید یک نفر می گرفت
  مسلمه که سلیقه داور هست

 19. نـــــــــــــــــــــاشناس گفت:

  0

  0

  خجالت هم خوب چیزیه.یا خودتونو زدین به نفهمی یا نمیفهمین واقعا….اونا به خاطر همه این کارو کردن و گرنه که گروهشون کار نداده بود…تازه از حق دفاع کردن اسمش هوچی گری هست آیا؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اون ها به خاطر منفعت خودشون اعتراض کردن. بر هیچ کس پوشیده نیست.

 20. ... گفت:

  0

  0

  خداييش اگه حجت ستوده نيا بازيگرى مرد و ميگرفت شماها ساکت ميشدين و هيچى نميگفتين حالا که جايزه اى نگرفتين حرف از حق لار ميزنين… جمع کنين بابا

 21. حجت ستوده نیا گفت:

  0

  0

  دوست عزیز من شخصا معتقدبودم که کار بچه های کازرون لیاقتش بیشتر از اینها بود این حرف رو به خودشونم گفتم،به خدا اگه بچه های کازرون مقام میاوردن من حرفی نمیزدم

  • سلام گفت:

   0

   0

   چرا سو استفاده می کنید! داوری چه خوب چه بد انتخاب داور هست و باید احترام گذاشت. پس هیچ کس مقصر نیست. خیلی از گروه ها که لیاقتشون بود مقام نیاوردن.من به شخصه از کار بوشهر و کازرون و گزینش لذت بردم . اقای ارام داور بوشهری بود اما ایا بوشهر جوایزی برد ؟ مطمءنم داور ها دلایلی داشتن .
   و اینکه مهم بازی خوبی که اراءه کردین و تجربه ای که کسب کردین. هر جوری که رفتار کنید اول به خودتون احترام گذاشتین.
   یه خسته نباشید به خانم ارشادی
   و اقای رفعت حقیقی و دیگر دوستان اجرایی جشنواره و ۱۴ گروه شرکت کننده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان