میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 سپتامبر 2020 ساعت 3:05 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 168 بازدید

الگوسازی به ویژه برای نسل امروز کار سختی است

فرمانده سپاه لارستان در گفت‌وگو با آفتاب لارستان:

الگوسازی به ویژه برای نسل امروز کار سختی است

«سرهنگ امیر جاهدی» در حاشیه مراسم «تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت» درباره هدف این مراسم گفت: هدف، همان چیزی است که حضرت آقا همیشه فرموده اند که نگذارید در پیچ و خم روزگار این پیشکسوتان به وادی فراموشی سپرده شوند.

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، وی افزود: این مراسم، تجلیل و تکریم از مقام کسانی است که هشت سال در سخت‌ترین شرایط این کشور برای دفاع از ناموس وطن و حریم اسلام و قرآن ایستادند و مقاومت کردند؛ بنابراین، تکریم و تجلیل از مقام آن‌ها، تکریم و تجلیل از مقام ایثار، جهاد و شهادت است.

فرمانده سپاه لارستان در مورد برنامه‌هایی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان و به ویژه در بخش‌ها و روستاها برگزار می شود گفت: حدود ۱۵۰ برنامه توسط پایگاه‌های مقاومت، حوزه‌ها و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان و حدود ۲۰ برنامه شاخص که برخی از آن‌ها با محوریت ادارات شهرستان است در این هفته برگزار می شود.

جاهدی خاطرنشان کرد: محور بیشتر این برنامه‌ها، هدایت و روشنگری نسل جوان و آشنایی نسل جوان امروز با آرمان‌ها و اهدافی است که رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس انجام می دادند است.

وی افزود: تجلیل و تکریم از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همچنین شروع برنامه هفته دفاع مقدس ما، پخش زنده صحبت‌های حضرت آقا بود که به صورت مستقیم با یک میلیون رزمنده در سراسر کشور سخن گفتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فرق بین رزمندگانی که هشت سال در دوران دفاع مقدس جنگیدند با بسیجیان امروزی چیست اظهار کرد: ما شاید به اقتضای سن و سال خیلی حال و هوای زمان جنگ را درک نکرده‌ایم و ما خودمان جزو بسیجیان نسل امروزیم.

امیر جاهدی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد شهادت شهید حججی افزود: حضرت آقا در این زمینه فرمودند که امروز در بوستان انقلاب، امثال شهید حججی رشد کرده‌اند و بالنده شده‌اند؛ بنابراین، به نظر من، تفاوتی بین جنس رزمندگان ما، تفکر و ایستادگی و مقاومت آن‌ها با بسیجیان امروز نیست، همان نسل است و همان مفاهیم امروز به دل نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل شده است که اوج آن را می توانید در دفاع از حرم در کشور سوریه و عراق ببینید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر سعی کرده‌اید از رزمندگان دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران آن دوره برای نسل جوان و نوجوان الگوسازی کنید گفت: الگوسازی کار سختی است، ساختن یک الگو به ویژه برای نسل امروز کار سختی است و به نظر من کار یک شخص نیست، یک تشکیلات و کل کشور باید در این جریان سهیم باشند.

فرمانده سپاه لارستان خاطرنشان کرد: مجموعه سپاه هم با برگزاری یادواره‌ها، تکریم‌ها و چاپ کتب و نشریات در قالب بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین ساخت مستندهای کوتاه و کتاب هایی که از رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهدا در منطقه لارستان چاپ شده توانسته است گام‌هایی در این مسیر بردارد.

پاسدار جاهدی در پاسخ به این سوال که امروز از چه تعداد رزمنده و ایثارگر تجلیل می شود اظهار کرد: طبق دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح، نزدیک به ۲۰۰ رزمنده بالای ۱۲ ماه سابقه جبهه را در کل لارستان داشتیم که حدود ۷۰ نفر از رزمندگان در مرکز شهرستان حاضر شدند، بقیه رزمنده‌ها هم متعلق به مراکز بخش‌ها و روستاهای تابع‌اند که توسط حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های مقاومت در طول این هفته از مقام آن‌ها تجلیل خواهد شد.


1 نظر

  1. عصر بیداری گفت:

    0

    0

    گفته هایتان با عملتان یکی نیست وگر نه الگو سازی کارسختی نیست الگوسازی یعنی یکرنگی البته برای آنها که نحوه زندگی و خوردنشان و خودروشان با محرومین فرق دارد الگوسازی واقعا ناشدنی است فقط سر به زیر انداختن و از علی سخن گفتن که نشد کار چرا در برابر اینهمه ظلم گرانی تبعیض و فساد سکوت کرده اید حتما می گویید نمی خواهیم آب به آسیاب دشمن بریزیم ؟ باشد پس در خانه های اجاره ای با حقوق کم و بدون امکانات زندگی کنید تا از این زندگی […] به آسیاب دشمن ریخته نشود باور کنید یک روز هم تحمل ندارید فقط و فقط […]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان