میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 جولای 2014 ساعت 3:27 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده یک دیدگاه 942 بازدید

امامان جمعه شيعه و سني و فرماندار خنج در راپيمايي روز قدس چه گفتند؟

امامان جمعه شيعه و سني و فرماندار خنج در راپيمايي روز قدس چه گفتند؟

خطيب نماز جمعه ي اهل سنت خنج:  این رفتار برخی کشورهاست که باعث گردیده اینچنین غزه را به خاک و خون بکشند

خطیب جمعه اهل سنت خنج شیخ محمدصالح انصاری ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در خصو ص ماه مبارک رمضان و برکات این ماه صحبت نموده و آرزو نمودند همه نمازگزاران از برکات این ماه بهره مند گردند. ایشان همچنین در خصوص زکات فطریه صحبت نموده و اظهار داشتند بایستی زکات فطریه به دست نیازمندان و مستمندان برسد و نمازگزاران در این زمینه دقت نظر و اهتمام جدی داشته باشند.

ایشان در ادامه صحبتهای خود با اشاره به فجایع رخ داده در غزه اظهار داشتند در زمانی که ما داریم برای عید آماده می شویم و برای فرزندانمان لباس نو می خریم  برادرانمان در غزه دارند برای فرزندانشان کفن آماده می کنند، در شرایطی که ما داریم منزلمان را برای استقبال از مهمانان عید فطر  مزین می کنیم عزیزان ما در غزه دارند برای شهدا و زنان و فرزندان خود قبر حفر می کنند و در حالی که ما خود را آماده جشن عید می کنیم مردم مظلوم غزه آماده تشیع پیکر ۷۰۰ شهید خود می گردند. آری ما بر سفره رنگین نشسته و افطار می کنیم و آنان نیز با خمپاره ها و بمب های خوشه ای مواجه هستند. امت اسلام برای فلسطین چه کرده و می کند نکند خدای ناکرده آنچه رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند دارد اتفاق می افتد. بزرگواران می دانید پیامبر اکرم(ص) چه فرموده تلخ است این حدیث اجازه بفرمایید اشاره ای سریع به این حدیث داشته باشم شرمم می آید که از موضع گیری کشورها سخن بگویم شرمم می آید که نسبت اسلام بدهم به برخی از کشورها که دم از اسلام می زنند اما حتی گذرگاههای خود را به روی مجروحان می بندند و اجاز ه ورود حتی یک قلم دارو به غمکده غزه نمی دهند.

پیامبر (ص) فرمودند که روزی فرا می رسد که دشمنان بر شما چیره و مسلط می گردند. امروز عراق و فلسطین و افغانستان را ببینید کشورهای دیگری مثل سوریه و دیگر مناطق را ببینید و دیری نخواهد انجامید که دشمنان بر ظرف های پر از غذا مسلط گردند. پیامبر گرامی جهان اسلام را به ظرفی پر از غذا تشبیه کردند و دشمنان ما را گرسنگانی که چشم طمع بر آن ظرف ها دوخته اند. معادن و ذخائر زیرزمینی ما باعث گشته طمعی ناجوانمردانه به ماد اشته باشند. شخصی پرسید ای پیامبر آیا دلیلش این است که ما در آن زمان ناچیزیم و آنها بی شمار؟ ایشان فرمودند خیر شما بسیار زیادید اما همچون خش و خاشاک بی آر. درادامه پیامبر اسلام (ص) فرمودند در آن زمان حب دنیا بر شما مستولی می گردد حب پست و مقام . امروز سکوت جامعه جهانی را ببینید. به خدا سوگند اگر امت اسلام همچون ملت غیور ایران برخواسته بودند و شعار علیه اسرائیل و آمریکا سر می دادند قطعا کشورهای آمریکایی و اروپایی در سیاست خود تجدیدنظر می کردند. اینها بی تفاوتی امت اسلام را دیده اند و نه تنها بی تفاوتی بلکه در برخی موارد حمایت برخی کشورهای اسلامی را دیده اند. عزیزان باور کنید این رفتار برخی کشورهاست که باعث گردیده اینچنین غزه را به خاک و خون بکشند و گرنه کی این ۳ الی ۴ میلیون یهودی توان و جرات انجام چنین کاری دارند آن هم در ماه مبارک رمضان.

شیخ محمد انصاری درادامه با اشاره به مظلومیت مردم غزه اظهار داشتند امت اسلامی برای ملت مظلوم فلسطین و غزه چه کرده است؟  نماز گزاران امیدوارم پروردگار به ما توفیق عنایت فرماید که بتوانیم در راه وحدت و یکپارچگی و انسجام حرکت کنیم چرا که امت اسلام به واسطه فتنه ها و جنگ های داخلی فتنه تکفیر و فتنه صهیونیست دارد از درون متلاشی می شود. ایشان اظهار داشتند پروردگار در قرآن در سوره انعام ما را وعده ای سخت داده که اگر ما از راه حق منحرف شدیم و خدای خویش و قیامت و شریعتش را فراموش کردیم دچار فتنه و جنگهای داخلی خواهیم شد وضعیتی که امروز در سوریه عراق یمن افغانستان می بینیم نتیجه همین جنگهای و فتنه هاست و خانه از پای بست ویران است. ما دچار فتنه های درونی گشته ایم فتنه ای که دشمن دارد آن را رهبری می کند.

به نظر شما اینها گروهی کوچک هستند که تا بن دندان مسلح گشته اند یا تاجری از آنها حمایت کرده خیر اینها را قدرتها حمایت می کنند که می توانند چنین پرقدرت فتنه آفرینی کنند. ایشان با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) اظهار داشتند پیامبر فرمودند روزی امت اسلام و جامعه اسلامی دچار هرج و مرج می گردد عرض کردند ای رسول خدا هرج و مرج چیست؟ فرمودند قتل، قتل، قتل عرض کردند ای رسول خدا الان هم در بین ما و دشمنانمان جنگ است و ما قتل را می بینیم. فرمودند خیر زمانی فرا می رسد که شما همدیگر را می کشید شخصی پرسید ای پیامبر در آن زمان که ما برادرکشی می کنیم و مساجد را روی سرخوهمدیگر خراب می کنیم ما عاقلیم ایشان فرمودند: خیر

ما باید به عقلانیتمان برگردیم و برآن باورم که من عالم اول باید عاقل باشم و بعد وارد جامعه گردم. امت اسلام عقلانیت قرآنی را از دست داده ما قبل از دیگران باید به خود آییم و چون به خود آمدیم دشمن قطعا دیگر با این جرات و جسارت این چنین عزیزان ما را آن هم در ماه رمضان به خاک و خون نمی کشد.

پروردگار کشور عزیز ما را اینچنین پرامنیت نگه دارد و امنیتش را حفظ نماید و به مسوولین عزیز هم توفیق دهد تا در راه وحدت جهان اسلام بیش از پیش کوشا باشند تا به امید پروردگار بتوانیم با یک رهبری جهانی جهان اسلام را به سمت و سویی هدایت کنیم که بتوانیم در راستای آن سعادت فرد و جامعه و امت اسلام را تضمین نماییم.

در پایان پس از قرائت خطبه عربی نماز به امامت ایشان برگزار گردید.

***

فرماندار خنج: بار دیگر نقاب از چهره واقعی حامیان دروغین حقوق بشر برداشته شد

فرماندار شهرستان پس از حضور در بین مردم و راهپیمایی روز قدس با حضور در نماز جمعه اهل سنت شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند.. ایشان در ابتدا ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و نظم در امور و  آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران و تبریک پیشاپیش به مناسبت عید سعید فطر ضمن محکومیت اقدامات رژیم غاصب صهیونیستی در نوار غزه  و بیان این مطلب که باردیگر بشریت شاهد وضعیت اسف‌بار کشتار بی‌رحمانه انسانهای بی گناه است، اظهار داشت: رژیم سفاک و اشغالگر صهیونیستی تیغ زهرآلود تعصب قومی و نژادی خود را در دل زنان و کودکان بی دفاعی فرو می‌برد که از همان حداقل خواسته ی به حق رهبران خود نیز آگاهی چندانی ندارند.

وی با تأکید بر این نکته که مجامع جهانی مسئول و مدعیان دروغین حقوق بشر تاکنون اقدامی شایسته در محکومیت و توقف کشتار کودکان و زنان بی دفاع انجام نداده اند و با سکوت معنی دارشان به نوعی از این جنایات حمایت کرده اند، گفت: جنایات اخیر رژیم نامشروع صهیونیستی، بار دیگر نقاب از چهره واقعی حامیان دروغین حقوق بشر برداشته و ماهیت اصلی آنان را به جهانیان نمایان کرد. سکوت مرگ‌بار کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر و کشورهای عربی مدعی جهان عرب و نیز سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی، چیزی جز بی‌اعتنایی به بقای نسل بشریت و آرمان‌های متعالی انسانی نیست.

فرماندار خنج ایجاد اتحاد و همدلی بین مردم نیز از تاکیدات امیرالمومنین (ع) عنوان کرد که مانع ایجاد تفرقه و دو دستگی بین جوامع انسانی و دوری از اساس و بنیان دین اسلام می‌شود و خاطر نشان ساخت: متاسفانه جهان اسلام در برخی از کشورهای مسلمان دچار دودستگی و تفرقه در بین خود شده‌اند و این چیزی است که صهیونیسم جهانی از آن اطلاع دارد و با بهره‌گیری از آن سعی در ایجاد جنگ و تفرقه در بین ملت های مسلمان دارد. عده ای  بین برادران شیعه و سنی اختلاف می‌اندازند هیچ کدامشان شیعه و سنی واقعی نیستند، بلکه تربیت شده جبهه دشمن هستند. وحدت و انسجام مثال زدنی که ما در این منطقه شاهد آن هستیم را مدیون زحمات عزیزان بزرگواری چون مرحوم آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهیف سید مجتبی موسوی لاری، شیخ عبدالرزاق ابونجمی و دیگر علمای بزرگی هستیم که در جنوب استان فارس همواره برادری، اخوت و همدلی را در میان مردم جنوب فارس ترویج داده و این میراث گرانبها را برای این خطه به ارث گذاشته اند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از موضع گیری مناسب ائمه ی حمعه و روحانیون شیعه و سنی شهرستان در خصوص اقدامات گروه تروریستی داعش در هتک حرمت به مقدسات اسلامی و کشتار وحشیانه مردم مسلمان عراق افزود: ارباب ظلم وجور این بار چراغ فتنه را در کشور عراق روشن ساخته و به وسیله برخی دولتهای وابسته و مرتجع منطقه ضمن اختلاف افکنی بین مسلمین ، چهره ای زشت از اسلام را در معرض دید افکار عمومی قرار می دهند. استعمار و صهیونیسم جهانی و همه گروه‌های تروریستی و تکفیری که در لباس دین و به نام اسلام ظاهر می‌شوند دشمنان واقعی امت واحد اسلامی هستند.

نماینده دولت در شهرستان خنج در ادامه از افزایش اعتبارات شهرستان خبر داد و گفت: امسال سر جمع اعتبار عمرانی شهرستان حدود بیست میلیارد تومان است که این مبلغ در زمینه های مختلف عمرانی هزینه خواهد شد که آثار و برکات آنرا در امور زیربنایی ما مثل آب و برق و بهداشت و آموزش و… خواهیم دید. علاوه بر این ،مبلغی بالغ بر هفده میلیارد تومان نیز تعهد ایجاد شده که در زمینه ی نگهداری،آسفالت و بهسازی جاده ها سرمایه گذاری خواهد شد.

فرماندار شهرستان همچنین  با اشاره به اقدام ارزشمند دولت محترم در زمینه کاهش هزینه های درمان با اجرای طرح بیمه سلامت از ۱۵ اردیبهشت ماه مراجعات قابل توجه مردم به بیمارستان نبی اکرم(ص)خنج (۵/۲ برابر گذشته) طی این مدت را حاکی از رضایت مردم از این امر دانستند. در ادامه فرماندار شهرستان با اشاره به تصمیم جدی دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از  بر احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی بیماران سرطانی در جنوب کشور  در شیراز  به صورت وقف عام این اقدام پسندیده را ستوده و از مردم خواستند به مانند گذشته که همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند در این امر  خیر که وقف جاریه محسوب می گردد نیز مشارکت داشته باشند.

***

امام جمعه ي اهل تشيع: روز قدس معادلات سياسي دشمنان را در هم كوبيد

حجه الاسلام والمسلمین صفایی امام جمعه تشیع شهرستان در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به طور مبسوط به اهمیت دشمن شناسی در دین مبین اسلام یاد کرد و اظهار داشتند هر چه ما ابزارهای در اختیار دشمن مثل سایتهای خبری، ماهواره و… را از پیش رو برداریم باز هم دشمن هوشیار بوده و به دنبال راههای جدیدی خواهد رفت لذا در اولین و مهمترین گام همانگونه که خداوند متعال در ۱۵۰۰ آیه قرآن تاکید بر دشمن شناسی دارد بایستی در این زمینه خود را آماده کنیم و دشمن خود را بشناسیم. ایشان در بخش دیگری از صحبت های خود، تربیت نیروهای خودی را موضوع اصلی دانست و گفتند: باید در زمینه تربیت دینی تلاش نموده و حقایق دینی را با زبان گویا و منطق استوار مطرح نماییم.

خطیب نماز جمعه شیعیان خنج در خطبه دوم خود با اشاره به نزدیک بودن عید سعید فطر، پرداخت فطریه را واجب دانست و گفت: زکات فطریه باید قبل از نماز عید فطر توسط افرادی که در نماز شرکت می کنند، کنار گذاشته شود و حتی الامکان پرداخت گردد.

امام جمعه تشیع خنج در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به فضیلت روز عید سعید فطر، گفت: امام علی(ع) می فرمایند عید فطر روزی است که نیکوکاران در آن روز، اجر و پاداش خود را دریافت می کنند و آنهایی که نسبت به روزه و ماه رمضان بی توجه بودند، خسارت بزرگی در این روز خواهند دید.

حجه الاسلام والمسلمین صفایی در ادامه با گرامی داشت ۵ مردادماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی اظهار داشتند نماز جمعه خدمات ارزنده ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی و کمک به پیروزی انقلاب داشته است  و محلی مناسب برای طرح مسایل روز و آگاهی رسانی و روشنگری در جامعه محسوب می گردد.

وی ادامه داد: نماز جمعه در طول انقلاب، کمک های فراوانی به اشاعه فرهنگ دینی در جامعه داشته است. تریبون های نماز جمعه در خدمت دین بوده و بین همه مسلمین، اتحاد و همبستگی بوجود آورده است؛ این تریبون ها خدمات زیادی در زمینه دشمن شناسی صورت داده و تثبیت جایگاه نظام و ولایت فقیه، از دیگر رسالت های مهم نماز جمعه بوده و هست.

خطیب نماز جمعه شیعیان خنج در بخش دیگری از خطبه های خود، نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را از ابتکارات رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) دانست و گفتند: این موضوع یکی از ابتکارات و ایده های بسیار بزرگ و حساسی بود که معادلات سیاسی دشمنان را در هم کوبید.

حجه الاسلام والمسلمین صفایی ادامه داد: دشمنان اسلام در گوشه و کنار جهان سعی داشتند با حرف ها و جنگ های گوناگون، این تفرقه را بین امت اسلام ایجاد نمایند، اما ابتکار امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس، نقشه های شوم آنها را نقش بر آب کرد.

وی در ادامه افزود: افرادی که آب به آسیاب دشمن ریخته و حکومت هایی که تحت عنوان حکومت های اسلامی به خون شهدا و دین مبین اسلام خیانت می کنند، اینها با دشمنان همراهی کرده و با یهود و اسراییل مشکلی ندارند. آن دسته از افرادی که حساب شده در مجامع عمومی اعلام می کنند که اسرائیل دارای حیثیت و دین بوده و قابل احترام است، این دسته از افراد مسلمان نیستند.

امام جمعه اهل تشیع خنج اضافه کرد: دین مبین اسلام سفارش زیادی نموده که یهود و نصارا را دشمن خود دانسته و به عنوان دوست انتخاب نکنید. یهود و نصارا با یکدیگر دوست هستند، اگرچه در ظاهر اختلافاتی با هم پیدا می کنند اما پشت صحنه با هم دوست می باشند.

صفایی ادامه داد: صهیونیست ها و یهود به بهانه های واهی آمدند و سرزمین قدسی که از اول متعلق به مسلمانان بوده را اشغال نمودند. اینها با چه مجوزی زنان و کودکان مظلوم فلسطینی را مورد تاخت و تاز قرار می دهند؟

خطیب نماز جمعه تشیع خنج خطاب به صهیونیست ها و سران اسرائیل گفت: به دلیل اینکه شما به بن بست سیاسی رسیده و استراتژی شما در دنیا جوابگو نیست، به زور متوسل شده اید. ما شاگرد دین و قرآنی هستیم که می فرماید در راه خدا و در برابر دشمنان، خودتان را مجهز کرده و همه ادوات خود را به کار بندید. ما نمی گوییم بمب هسته ای اما می گوییم اقتدار جامعه اسلامی هم باید پابرجا باشد.

وی ادامه داد: هر طوری لازم باشد با دشمنان مقابله می کنیم اما مانند آنها نیستیم که نسل کشی و آدم کشی انجام داده و بمب های فسفری سفیدی که تا مغز استخوان را می سوزاند، بکار گیریم. ان شاءالله شاهد پیروزی و موفقیت هر چه بیشتر امت اسلام باشیم.

در پایان نماز جمعه به امامت ایشان اقامه گردید.

 


1 نظر

 1. امراله مهماندوست گفت:

  0

  0

  چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود ۳۹ کیلومتر تا ۴۹ کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان