میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 مارس 2017 ساعت 2:07 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 744 بازدید

امام جمعه لارستان: تجمل گرایی مسئولان کشور را به تباهی می کشد

امام جمعه لارستان: تجمل گرایی مسئولان کشور را به تباهی می کشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر لار تعلیم وتربیت را عامل تقویت کننده تقوا در جامعه اسلامی خواند و اظهار داشت: دومسئله پرورش فکری و عقلی دانش آموزان و دانشجویان وهمچنین تعلیم وعلم آموزی  در تربیت افراد جامعه اسلامی موثر است.

او آموزش را به تنهایی کافی ندانسته و گفت: یک استاد و یا پدر و مادر علاوه بر علم آموزی باید عامل فکر و اندیشه و قدرت تجزیه و تحلیل را در  فرزندان و دانش آموزان تقویت کنند تا آموخته های آنان برای جامعه اثرگذار باشد.

امام جمعه لارستان مشکلات اقتصادی کشور را با استفاده از توانمندی های داخلی، ظرفیت جوانان خلاق و مبتکر و تبعیت محض از فرامین رهبر معظم انقلاب قابل حل دانست و تاکید کرد: مردم از مسئولان توقع دارند بجای دلخوش کردن به وعده های خارجی با تکیه بر توانمدی ها و منابع های داخلی و اتکا به جوانان خلاق و مبتکر و حرکت در مسیر فرامین رهبر معظم انقلاب مشکلات را حل نمایند.

موسوی خرم با انتقاد از روحیه تجمل گرایی و اشرافگری مسئولان گفت: شعار شکل گیری انقلاب از ابتدا مبارزه با کاخ نشینی بوده و اشرافی گری مسئولان جز به تباهی بردن کشور اسلامی ثمره دیگری نخواهد داشت.

این عالم دینی یکی از نقاط قوت جامعه را رهبری دانست و با اشاره به حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی در برابر دشمنان خارجی تصریح کرد: خواست مردم از مسئولان این است که عزتی را که در طول استقامت در راه انقلاب و دفاع مقدس بدست آورده اند که با گرانترین  قیمت یعنی خون جوانان این مرز و بوم  بدست آمده را حفظ نمایند و نقاط قوت جامعه را به رخ دشمنان بیاورند.

موسوی خرم در مقام بیان نقاط قوت نظام اسلامی گفت: حماسه ۲۲ بهمن را که حاکی از پایگاه مستحکم نظام است و ظرفیت های مادی و معنوی و نقاط قوت را برای آنان برجسته کنند.

وی تولید فیلم های با محتوای قوی و غنی و همچنین حمایت از شاعران انقلابی را یکی از کمترین کارهای وزارت ارشاد دانست و اظهار داشت: باید ما قدر میراث دفاع مقدس را بدانیم وبه سادگی از کنارآن عبور نکنیم و بی استفاده ماندن این ظرفیت ها هم ظلم به خودمان، نسل های آتی و هم ظلم به شهداست و اگر کشورهای غربی عظمت ها و حماسه های دفاع مقدس را می داشتند برای دها سال با ترویج آن، جهان را به تسخیر خودشان در عرصه فیلم و فرهنگ در می آوردند.

امام جمعه لارستان عزت و اقتدار جامعه اسلامی را اصل مورد تاکید اسلام دانست و با اشاره به ۲۲ اسفند سالروز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا اظهار داشت: یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد این عزت، جهاد و شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانسته و افزود است: لازم است یکی از برنامه های فرهنگی ثابت دست اندرکاران امور فرهنگی در سطح شهرستان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

امام جمعه لارستان تجلیل از مادران و همسران شهدا را تجلیل از ایثار و فداکاری و استقامت در راه دین وشهدا دانست و ترویج فرهنگ شهادت طلبی رمز بقا وعزت جامعه اسلامی است.

وی در پایان ضمن یادآوری حادثه ۲۵اسفند سالروز حمله شیمیایی به حلبچه گفت: جنگ تحمیلی ودفاع مقدس گرچه هزینه سنگینی داشت ولی براکتی هم داشته که نقاب از چهره مدعیان دروغین حقوق بشر برداشت و نشان داد که پشت این چهره اتوکشیده و معطر چه موجودات شیطان صفت وخبیثی وجود دارند که نباید به آنها اعتماد کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان