میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 دسامبر 2016 ساعت 10:28 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 683 بازدید

امام جمعه لار: اقامه دین در جامعه دارای اختلاف ممکن نیست

eeامام جمعه لار: اقامه دین در جامعه دارای اختلاف ممکن نیست

حجت السلام والمسلمین موسوی خرم امام جمعه لارستان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرلار، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت با تشریح اهمیت وحدت در جهان اسلام و نقش آن در استیفای حقوق امت اسلامی، لازمه اقامه دین را وحدت و همدلی دانست و گفت: در جامعه ای که اختلاف باشد نمی شود در آن اقامه دین کرد و این امر موجب آفات در جامعه اسلامی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، خطیب نماز جمعه لار، راه گرفتن حقوق خود در عرصه بین المللی را «وحدت» دانست و تصریح کرد: نزاع در جامعه اسلامی موجب سست و بی اثر شدن آن و از بین رفتن هیبت جامعه اسلامی خواهد شد و نباید به مقدسات یکدیگر توهین کرد و اگر نقدی است باید در مراکز علمی مورد بررسی قرار گیرد.

این عالم دینی ضمن تبریک ۲۷ آذر به عنوان روز «وحدت حوزه و دانشگاه»، منظور از وحدت را تکیه بر اشتراکات دینی از قبیل خدا، پیامبر، قبله و کتاب دانست و در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه افزود: وظیفه مراکز علمی و نخبگان احساس مسئولیت بیشتر برای تحقیق در زمینه پیدا کردن راهکارها جهت تحقق وحدت در بین امت اسلامی است.

موسوی خرم با انتقاد از سخنان وقیحانه نخست وزیر انگلستان، در پاسخ تصریح کرد: مسئولان انگلیس باید بدانند دوران بی بصیرتی در منطقه و تعیین تکلیف برای ایران تمام شده است و منادی مکتب اهل بیت [جمهوری اسلامی ایران] به رهبری ولایت فقیه در منطقه حضور دارد و آنان برای درک جایگاه و اقتدار ایران لازم است داستان ملوانان انگلیسی که به دست ایرانیان تحقیر شدند را مرور کنند و بدانند که این ایران با ایران دوران پهلوی متفاوت است چراکه تفکر نصرت اهل بیت و شعار هیهات مناالذله حاکم بر آن است.

امام جمعه لارستان در پایان از همه کسانی که در برپایی جشن با شکوه هفته وحدت نقش داشتند به ویژه بخشداران و علمای اهل سنت و شیعه تقدیر و تشکر نمود.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    مردم با همدیگر مشکلی ندارند و صدها ساله که د رکنار هم زندگی می کنند شما به کسانی که مشکل دیپلوماسی روبا می خوان با نیروی نظامی حل کنن بگید دست از کارشون بردارن و اینقدر چهره ی کشور ما رو د رسطح جهانی خراب نکنن گیرم که با یک سری اخبار غیر واقعی مردم داخل کشور رو راضی کردید چه فایده که آبروی ما رو د ر سطح جهانی و بین المللی داریدد میبرید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان