میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۵ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 535 بازدید

امام جمعه لار بر اشتغال زایی و تولید ملی تاکید کرد

امام جمعه لار بر اشتغال زایی و تولید ملی تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ حجت السلام والمسلمین موسوی خرم امام جمعه لارستان در آیین عبادی سیاسی این هفته شهر لار ضمن تبریک حلول سال جدید و فرارسیدن ماه مبارک رجب اظهار داشت: کسانی که برای ماه رمضان و شب های قدر برنامه دارند باید از ماه رجب و شعبان شروع کنند و یکی از اعمالی که در این ماه سفارش شده استغفار است.

وی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع) با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، کارکردن برای تأمین مخارج زندگی و حفظ آبرو را عبادت دانست وافزود: جایگاه اشتغال در ادبیات دینی ما بسیار با اهمیت است که در بعضی روایات از آن به عنوان عبادت و مجاهدت اشاره شده و سیره معصومین  نیز در ترویج و تشویق اشتغال بوده.

موسوی خرم  اشتغالِ افراد جامعه را یکی از شاخصه های جامعه توسعه یافته خواند وگفت: هرچه میزان اشتغال افراد در جامعه بیشتر باشد آسیب ها و آفت ها نیز کمتر خواهد بود.

وی یکی از مسئله کلیدی و مهم در اشتغال را موضوع تعاونی ها دانست و بیان نمود: درزمان انقلاب نیز تجربه خوبی از تاسیس تعاونی ها داشته ایم که مردم را وارد عرصه میدان کردیم و همین تجربه را می توان برای اشتغالزایی در جامعه استفاده کرد که دولت در این زمینه با دادن وام ها و تقویت تعاونی ها می تواند به اشتغالزایی کمک کند.

امام جمعه لارستان همجواری با کشور های حاشیه خلیج فارس و موقعیت ویژه لارستان از نظر جغرافیایی و کشاورزی و غیره، خیران لارستانی را به  سرمایه گذاری در این راه تشویق نموده و تصریح کرد: کار خیر منحصر به یک سری اعمال خاص نیست و اشتغالزایی یکی از کارهایی است که جهاد در راه خدا و عبادت است که خیران نیز باید در این امر ورود کنند.

او بیکاری در کشور را نگران کننده دانست و با انتقاد از افرادی که چند شغله اند و حقوق نجومی می گیرند افزود: کسانی که در چند هیئت مدیره عضو هستند قابل پذیرش برای مردم نیست و اگر این بی عدالتی ها برطرف شود در کنار تلاش و ایجاد اعتماد برای مردم می شود مشکلات اشتغال را برطرف کرد.

این استاد دانشگاه ضمن گرامی داشتن ۱۲ فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی ایران، استقلال سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی و  فناوری هسته ای و پرتاب ماهواره و غیره را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: اصحاب رسانه خدمات نظام اسلامی را به عنوان یک کار مقایسه ای با دوران طاغوت  بیان کنند.

موسوی خرم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضعف های مدیریتی در جامعه و ضرورت وجود یک مدیریت انقلابی، فعال و پرتحرک افزود: باید درانتخاب مدیران، ملاک هایی که رهبر معظم انقلاب تبیین می کنند شاخص انتخاب ما باشد نه وابستگی های حزبی و جناحی که نگاهشان به منافع حزبی و جناحی است و باید زمینه ای ایجاد شود که نیروهای انقلابی، پرتحرک و با انگیزه و معتقد به نظام اسلامی بیشتر وارد عرصه کار بشوند.

خطیب نماز جمعه لار یکی از راه های درست شدن اقتصاد کشور را نقش مردم در استفاده از کالاهای داخلی دانست و افزود: وظیفه ما است که تا می توانیم با استفاده از کالاهای تولید داخل به صنایع داخلی کمک  کنیم تا آن ها نیز از رکود خارج شوند.

او در پایان بااشاره به ۶ فروردین ماه سالروز حمله ناجوانمردانه عربستان به یمن اظهار داشت: این رفتار عربستان قطعا مخالف دستور صریح قرآن است که دستور اکید بر رحمت با مسلمانان و شدت با کفارداده است دانست، چراکه آنها به مسلمین سخت گیرند و نسبت به مستکبران عالم علی الخصوص آمریکایی ها تواضع و کرنش می کنند.

حجه الاسلام موسوی خرم در ادامه با اشاره به روز دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی تاکید نمود که در این روز مردم با حضور در پای صندوق های رای شکل و ماهیت نظام مورد نظرشان را که جمهوریت و اسلامیت باشد مشخص کردند. امام جمعه لارستان نظام اسلامی را ثمره خون شهدا از عاشورا دانستند و بر صیانت آن تأکید کرد.

وی در ادامه سخنان مسئولان آمریکایی در جمع لابی ایپک را واقعیت پشت پرده سیاسی آمریکا دانست و توجه به این موضوع را سبب افزایش بصیرت دانست.


1 نظر

 1. نادر گفت:

  0

  0

  […] کمربند همتت ببند یاعلی بگو .
  کی میخایید عملیش کنید دیگه ما موندیم رهبر باید به چه زبونی بگه
  […] با تاکید و حرف درست نمیشه با نشستن تو خونه و آمدن مردم خدمت شما کار حل نمیشه کمربندتو سفت کن بیا وسط .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان