میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 دسامبر 2016 ساعت 11:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 583 بازدید

امام جمعه لار: تمام فراز و فرودها در رفتار معصومان برای حفظ نظام اسلامی است

ee-1امام جمعه لار: تمام فراز و فرودها در رفتار معصومان برای حفظ نظام اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛حجت السلام والمسلمین موسوی خرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لار با تشریح عوامل تقویت معنویت و اخلاق، دومین پناهگاه انسان را توسل دانست و اظهار داشت: همانطور که جسم انسان نیاز به یک پناهگاه دارد تا در هنگام بروز سختی ها به آن پناه ببرد روح انسان نیز چنین است و نیاز به یک پناهگاه دارد تا در هنگام سختی ها و فشارهای روحی، فکری و معنوی به آن پناه ببرد.

وی با اشاره به آیه ۳۵ سوره مائده شرط لازم توسل را تقوا دانست و افزود: اگر انسان رعایت تقوای الهی را نکند و مواظب زبان گوش، چشم و کسب و کار خود نباشد و آنگاه توسل بکند به امید اینکه روزی جواب بگیرد به فرموده قرآن این یک توسل ناقص است.

موسوی خرم تقوا را دارای دو معنای درست و نادرست دانست و تصریح کرد: معنای تقوا این نیست که از محیط های آلوده پرهیز کرد و سمت آن نرفت که اگر چنین شد ثمره آن جامعه تنبل و بی خاصیت خواهد شد بلکه معنای صحیح تقوا حفاظت و صیانت نفس  از زشتی ها و پلیدی ها است که باید به درجه ای از ایمان رسید تا در مواجهه با حرام دچار آن نشویم.

امام جمعه لار در ادامه سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با میهمانان کنفرانس وحدت  اسلامی و سخنرانی ایشان پیرامون وحدت و سیاست های خباثت آلود انگلستان گفت: لازم است هوشیاری خود را در برابر شبکه های تفرقه انگیز حفظ کنیم اگرچه در تایید یا علیه ما باشد به آن توجه نکنیم و ترتیب اثر ندهیم.

وی همچنین پنجم دی ماه سالروز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر استقرار سپاه پاسداران در فرودگاه ها و تشکیل گارد امنیتی را تبریک و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پاسدارانِ امنیت پرواز افزود: اساسا حرکات تروریستی در فرودگاه ها با چند هدف اتفاق می افتد که از جمله آن می توان با هدف اخاذی، ناامن جلوه دادن کشور در سطح بین المللی، خوش خدمتی برای مستکبرین عالم و از طرفی ناامید کردن مردم اشاره نمود که امام خمینی(ره) با تدبیر خود مانع این آسیب ها شدند.

این عالم دینی مطالعه سیره معصومین را جزو ضروریات دانست و با اشاره به صلح امام حسن(ع) با معاویه گفت: معاویه زمان خلافت امام علی(ع) کنار گذاشته می شود ولی همان معاویه در زمان امام حسن(ع) صلح نامه امضا می کندو حضرت او را به گونه ای رسمیت می بخشد و این فراز و فرودها تابع یک هدف و اصل بود و آن هم حفظ نظام اسلامی است.

موسوی خرم ضمن تبریک هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره) در سال ۵۸ با تشریح اهمیت علم آموزی تصریح کرد: علم و علم آموزی در اسلام به منزله دری برای سعادت جامعه اسلامی است و برای کسب آن در دین محدودیت زمان، مکان جنسیت و سن وجود ندارد و بر همه مسلمانان کسب علم واجب است.

خطیب نماز جمعه، در بخش دیگری از خطبه های خود، حماسه نه دی را تجلی بصیرت ملت و عنایت و نصرت الهی دانستند که برای صاحبان خرد واندیشه دارای درس های ارزشمندی است. او در ادامه افزود: ظرفیت عظیمی  در سال ۸۸ به واسطه حضور حداکثری مردم  پای صندوق های رأی به وجود آمد که به واسطه آن می شد بسیاری از ظلم هایی که بعد از انقلاب به مردم شده بود را با این پشتوانه از بین برد و بسیاری از حقوق خود را استیفا نمود؛ ولی با رخ دادن فتنه ۸۸ نه تنها از این فرصت ها استفاده نکردیم بلکه هزینه های زیادی نیز بر ملت تحمیل و از سخت ترین قطعنامه ها علیه ایران تصویب شد و اگر بصیرت مردم و رهبری عالمانه رهبر معظم انقلاب نبود معلوم نبود که بر سر مردم چه بیرون می آمد.

امام جمعه لار در پایان از حضور راهداران اداره کل راه و شهرسازی لارستان در نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته شهر لار تشکر و از زحمات آنان قدردانی نمود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان