میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 فوریه 2017 ساعت 12:50 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 498 بازدید

امام جمعه لار «تهدیدات دین» در جامعه را تشریح کرد

cامام جمعه لار «تهدیدات دین» در جامعه را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم امام جمعه لارستان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر لار ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س)، برپایی مراسم فاطمیه در این ایام را جزو وظایف دینی و اعتقادی مردم دانست و افزود: طبق روایات اگر همه زنان عالم را در نظر بگیرید بهترین آن فاطمه است وامام علی(ع) فرمود که اگر قرار باشد همه فضائل و محاسن اخلاقی را در یک جا مجسم کنند ثمره آن حضرت فاطمه(س) می شود.

موسوی خرم عامل حمایت مردم از انقلاب اسلامی را در راستای مکتب اهل بیت بودن آن خواند و تاکید کرد: هر نهضتی که در دنیا اتفاق می افتد همانند همه پدیده ها دارای آفات و آسیب هایی است که نفوذ اندیشه های بیگانه یکی از آن آسیب هاست.

وی نفوذ به دین را از دو طریق دوست و دشمن دانست و افزود: ترس از دین باعث می شود که دشمنان خود را به رنگ دین کرده و افکار خود را با نشانه اسلام در جامعه تزریق کنند و نفوذ دیگری از طریق دوستان صورت می گیرد که چون ارتباط با عالمان دینی ندارند آنچه خوششان آید وارد دین می کنند.

امام جمعه لارستان آسیب دیگری که دین را تهدید می کند تجددگراییِ افراطی دانست و تاکید کرد: افرادی سعی بر به روزرسانی دین دارند و چیزهایی را وارد دین می کنند که جزو دین نیست و از طرفی مواردی را از دین مطرح نمی کنند تا مبادا عده ای خوششان نیاید و این یکی دیگر از آفات انقلاب و دین است و برای اینکه اصل دین سالم بماند یا باید دین شناس باشیم و یا با عالمان آگاه در ارتباط باشیم و در همان مسیر نیز حرکت کنیم.

وی آخرین آفتی که انقلاب را تهدید می کند ناتمام گذاشتن نهضت ها دانست و تصریح کرد: طبق روایات جهاد با نفس جهاد اکبر است و اگر بخواهیم یک انقلاب پایدار بماند باید با اخلاص شروع و استمرار یابد و اگر چنین نشد آن انقلاب و جامعه دچار آفت خواهد شد.

این عالم دینی حضور حماسی و توام با بصیرت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را تاکید بر استمرار راه عزت و اقتدار دانست و اظهار داشت: این حضور حماسی  یعنی پاسخ عملی به لفاظی های سردمداران نظام سلطه خصوصا رئیس جمهور معلوم الحال و جدید آمریکا و این عمل یک پاسخ عملی به همه گزینه های روی میز و داخل ذهن همه مسئولان آمریکایی بود.

موسوی خرم در پایان در جواب تهدیدات مسئولین آمریکایی تاکید کرد: ملت ایران همانند اهل بیت(س) آغازگر جنگ نخواهد بود ولی اگر تعرضی صورت گیرد پاسخش پشیمان کننده، خشن و دردناک خواهد بود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان