میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 9 دیدگاه 601 بازدید

امام جمعه لار: روز «کوروش» یعنی منحرف کردن مردم از در خانه «اهل بیت»

امام جمعه لار: روز «کوروش» یعنی منحرف کردن مردم از در خانه «اهل بیت»

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته موضوع خطبه اول را به درس های عاشورا اختصاص داد و گفت: یکی دیگر از درس هایی که عاشورا به ما می دهد مسئله وفای به عهد است و در روایت یکی از ویژگی‌های مومن را وفای به عهد و یکی از صفات و ویژگی های منافقان را بدعهدی بیان کرده است.

وی ادامه داد: امام سجاد علیه السلام در پاسخ به فردی که پرسیدند دین چیست امام در پاسخ دین را در سه چیز خلاصه کردند: اولین شاخصه یک انسان دین مدار وفای به عهد و پایبندی به عهد و پیمان هایی ست که دارد؛ دوم زبان حقگو داشتن است و سوم قضاوت کردن با عدل و انصاف است اما وفای به عهد سه قسم است؛ اول عهد و پیمان هایی که با خدای خود می بندیم در آیات داریم اگر کسی عهد و پیمانی که با خدای خود بسته بشکند مورد لعنت خدا واقع می شود عهد و پیمان هایی که انسان با خدا بسته است به سه شکل است؛ اول عهد فکری؛ دوم عهد شرعی و سوم عهد عقلی.

امام جمعه لار گفت: هر روز همه ما چند بار می‌گوییم ایّاکَ نَعْبُدُ وَ اِیّاکَ نَسْتَعین یعنی تنها تو را می پرستیم در آیه شریفه دیگر می فرماید ای بنی آدم مگر ما با بنی آدم عهد نبستیم؛ نه فقط با مومنین و مسلمانان بلکه با بنی آدم عهد بسته شده که شیطان را نپرستید پس چرا در دنیا تابع امر شیطان شدید.

خطیب نماز جمعه لار ادامه داد: ما چه زمانی با خدا عهد و پیمان بستیم؛ اول با فطرت پاک؛ دوم با عقل سلیم؛ سوم معرفی شیطان و چهارم فرستادن پیامبر و ائمه معصومین؛ همه این ها در راستای اهداف پیمانیست که با خدا بسته ایم و یکی از بزرگترین گناهان شکستن عهد و پیمان با خداوند است.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم می فرماید شما به عهدی که با من بستید وفا کنید من هم به عهدی که با شما بستم وفا خواهم کرد حضرت ابی عبدالله علیه السلام و یارانش در روز عاشورا به عهدی که با خدا بسته بودند استوار ماندند و خدا هم به عهد خود وفا کرد.عهدی که آنها بسته بودند حرکت در مسیر دین و حفاظت و صیانت از دین و ارزشهای دینی بود و به این عهد شان با نثار جان شان و خونشان  وفا کردند خداوند هم به عهد و وعده خود وفا نمود.

حجه الاسلام موسوی خرم تصریح کرد: دومین قسمت از عهد و پیمان عهد و پیمان با پیغمبر خدا و ائمه معصومین است هر روز صبح در دعای عهد می خوانیم؛ خدایا هر روز من این عهد و پیمان را تجدید کنم تا پایبند باشم به عهد و پیمانی که با امام زمان بستم. با امام زمان خود چه بیعتی کردیم آن عهد عبارتست: اول شناخت امام زمان خود؛ دوم امام زمان را یاری کنیم باقول و فعل و رفتارمان، حرکت در مسیر دین، همان یاری امام زمان است؛ سوم حرفش را گوش دهیم. باید مطیع امام زمان خود باشیم گاهی امام زمان ما چیزی را مصلحت می داند باید مطیع بود و امروز استمرار همان مسئله در ولایت فقیه است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم در آغاز خطبه دوم ضمن اشاره به یکی از دیدارهای رهبر معظم انقلاب گفت: فرمایشات ایشان شامل دو محور بود محور اول در رابطه با پیشرفت علمی و این که آنچه کشور را قدرتمند می کند علم اقتدار است.

وی گفت: یکی از عناصر پیشرفت کشور پیشرفت علمی است آن چیزی که امروز دشمنان ما را عصبانی کرده این است که می‌بیند یک ملت در سایه تحریم امروزه موشک با برد چندکیلومتر ماهواره و تکنولوژی هسته‌ای به دست آورده است‌.

امام جمعه لارستان خطاب به دانشگاه های لارستان بیان داشت به جای افزایش عدد مقالات ارتباط مقالات با مسائل کشور مورد توجه قرار گیرد و دانشجویان دانشگاه های لار باید به این سمت هدایت شوند آسیبها و نقص های منطقه را بررسی کنند.

وی همچنین بیان داشت که باید نیازهای کشور برای نخبگان تبیین شود و مقالات بر اساس این نیازها تهیه شود و ارتباط بین صنعت و دانشگاه تحقق یابد زیرا صنعت کشور دچار آفت مونتاژکاری شده و باید در یک مقطع زمانی مثلاً ۱۰ ساله این مسئله تبدیل نگاه از مونتاژ کاری به نوآوری در صنعت به وجود آید و این موضوع باید در کشور حاکم شود.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در محور دوم فرمایشات خود فرمودند که وابستگی سیاسی توسری خوری می‌آورد؛ به گفته ایشان ملتی که از لحاظ سیاسی وابسته است مجبور است توسری خوری را برای خودش بپذیرد. دشمن ما از اقتدار ملت از حرکت ملت و از همین انگیزه که برای پیشرفت علمی پیشرفت کشور وجود دارد به شدت عصبانی و نگران است دشمن را باید شناخت یکی از خطراتی که هر ملت را تهدید می کند این است که دشمن خودش را نشناسد یا آن را دوست بداند و یا دشمن ندارد و این خطر بزرگی است و به نوعی خواب رفتگی است به گفته ایشان هم دشمن و هم روش‌های دشمنی اش را باید شناخت.

حجه الاسلام موسوی خرم تاکید کرد: ما باید این چهل سال اخیر را جلوی خود بگذارید ببینیم که دشمنان از هیچ خباثتی نگذشتند این ملت باید دوست را از دشمن بشناسند و دشمن اصلی ایران رژیم آمریکاست و مردم آمریکا مطرح نیستند و همه ما باید بدانیم که این پیشرفت های نظامی و موشکی ایران در دوران تحریم اتفاق افتاده است؛ آن زمان که ما در تحریم بودیم آن هم در تحریم کامل و این است که دشمن را متعجب و ناراحت می کند.

وی افزود: دشمن ایران دچار عقب ماندگی ذهنی است چه رئیس آنها و چه دستگاه حاکمشان. زیرا می‌خواهند ایران جوان مومن انقلابی پیشرفته را به عقب برگردانند؛ به پنجاه سال قبل و باید بدانند که این کار امکان پذیر نیست و مطمئناً محاسبات شان با شکست مواجه خواهد شد آنها شاهد بودند که در عراق و سوریه محاسبات شان غلط بود و شکست خوردند و همگان باید بدانند نظام آمریکا و رژیم آمریکا یک شر و شیطان بزرگ است.

امام جمعه لار ادامه داد: ریشه های ناامنی در جهان و منطقه آمریکاست؛ آمریکا کارگزار صهیونیسم جهانی است‌ یک شبکه خطرناک خبیثی در دنیا به‌ نام صهیونیسم بین‌الملل وجود دارد که آمریکا کارگزار آنهاست و همچنین دشمنان ملت های مستقل است و در پشت بیشتر شرارت ها و جنگ افروزی ها آمریکاست به وجود آورنده داعش و این جریان تکفیری اسلحه به دست در منطقه و سراسر جهان آمریکاست و همچنین شریک جرم اصلی صهیونیستها در جنایاتی چه در فلسطین و چه در لبنان به چه در سوریه و همچنین در نقاط دیگر عالم آمریکاست.

امام جمعه لارستان گفت: راه نجات جامعه اسلامی توجه به نخبگان و جوانان است ورود دادن نخبگان و جوانان درعرصه های مختلفمختلف است و اگر هر جامعه‌ای به جوانان و نخبگان خود توجه کند و زمینه ورود آنها را به موضوعات مختلف فراهم کند آن جامعه در مقابل مستکبران پیروز خواهد بود چه آمریکا باشد و چه مستکبر دیگر. این پیام بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در این دیدار بود.

حجت الاسلام موسوی خرم شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام را تسلیت گفت و بیان داشت: که یکی از نیازهای جامعه امروز ایران تبیین شرایط دوران حاکمیت امام حسن مجتبی علیه السلام است که موجب افزایش بصیرت در جامعه می شود و جوانان با شرایط زمانی و  وجود معارضین همچون معاویه و خیانت اصحاب حضرت، تصمیمات سخت امام در راستای حفظ اسلام را بیاموزند.

وی با اشاره به روز ۷ آبان بیان داشت: که چند سالی است ‌که تلاش بر این است که ۷ آبان را روز کوروش نامگذاری کنند. جوانان باید توجه داشته باشند که ۷ آبان روز  بزرگداشت تولد شاه منحوس و تاجگذاری نیز هست.

وی ادامه داد: ظاهر قضیه این است که عده‌ای به دنبال زنده کردن نام اشخاص موثر در تمدن ایران هستند اما آنهایی که اهل بصیرت هستند این ظاهر را کنار زدند و باطن قضیه را می بینند و ما باید همیشه به عمق پی ببریم؛ باطن قضیه این است که مستکبرین عالم از تفکر اسلام ناب محمدی که توسط ائمه معصومین ارائه شده است و ضربه خورده و حالا به دنبال بدل سازی در کنار این تفکر هستند؛ یعنی به جای این که بگویند امام زمان می گویند کوروش! همان کاری که معاویه انجام داد؛ معاویه برای این که مردم را از در خانه اهل بیت دور کنند فرقه های مختلف ساخت بعد به تقویت این فرقه کرد که صوفی ها می توانند کارهای خارق العاده انجام دهد و برای آنها نوعی قداست سازی ایجاد کرد و مردم را از در خانه اهل بیت به در خانه این فرقه ها کشاند و زمینه را برای تضعیف اهلبیت ایجاد کرد؛ امروز دقیقاً استکبار جهانی چنین کاری را انجام می دهد؛ روز کوروش یعنی ارجاع دادن مردم از در خانه اهل بیت به در خانه دیگران و این را مردم باید بدانند.

امام جمعه لار تاکید کرد: مسئولین باید با این حرکت ها برخورد کنند و این کار را با تبیین اهداف شان که واقعیت این قضیه کیست و هدف آنها از این کارها چه می باشد انجام دهند و جوانان را از انگیزه‌های دشمن آگاه کرد نیروهای انقلابی و متدین یکی از وظایف مهم این است که اهداف این حرکات ساختارشکنانه را بیان کنند.

وی همچنین ۷ آبان سالروز شهادت عمار یاسر را تسلیت گفت و تاکید کرد: عمار یاسر نماد بصیرت و ملاک حقانیت بود او با بصیرت خودش نقشه‌های دشمنان علی علیه السلام را نقش بر آب کرد کسی بود که در هنگام شهادتش امام در عزایش  گریست و خطبه خواند و گفت (این عمار) کجاست عمار یعنی آن کسانی میتوانند یار امام زمان خودشان باشند که افراد با بصیرتی همچون عمار یاسر باشند عمار های زمان می توانند ولی زمانشان را یاری کنند .

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم۸ آبان روز بسیج دانش آموزی و همچنین روز شهادت محمد حسین فهمیده را به همه دانش آموزان تبریک گفت و ایشان را الگوی مناسبی برای جوانان دانست.

وی در پایان خطبه های نماز جمعه بیان داشت که اخیرا مسئولان آمریکایی مسائلی را در رابطه با برجام مطرح کرده‌اند و مسئولان اروپایی نیز این مواضع را بینابین بیان داشتند و موضوع قاطعی را از خود نشان نداده اند؛ آمریکا ادعا دارد که برجام را به آتش می زنند و باید مذاکره جدیدی صورت گیرد این درحالی است اروپایی ها از جمله فرانسه و رئیس جمهورشان ادعا دارند که با ترامپ تماس گرفتند و قول داده‌اند که برجام را حفظ کنند و باید بر سر مسائل مورد دغدغه آمریکا با ایران مذاکره کنند و اگر نپذیرفت تحریم کنند .

وی ادامه داد: بیان چند نکته در اینجا لازم است؛ اولاً هر اقدام آمریکا که حاکی از خروج برجام باشد به منزله مرگ برجام است و برجام قابل مذاکره نیست ثانیا توقع از اروپا این است که قاطعانه نه تنها از برجام بلکه از حیثیت خویش دفاع کنند و آنها نیز بدانند هدف از مذاکرات برجام برداشته شدن تحریم ها بود و اگر قرار باشد آن تحریم‌ها تحت عنوان دیگر برگردد برای ملت ایران قابل پذیرش نخواهد بود. ثالثا آمریکا و اروپا بدانند که مذاکرات برجام مذاکرات۵+۱ بود نه مذاکره ۴+۱ بنابراین خروج هر یک از مذاکره‌کنندگان به معنای از بین رفتن برجام خواهد بود.


9 نظر

 1. حقگو گفت:

  1

  0

  بانهایت احترام باید بگویم این سخن کلیشه ای و تکراری نوعی مغالطه است، ذوالقرنین با دیگر بزرگان همگیردر خط راستی و حقیقت هستند وهیچ ضرری ازناحیه احترام به گذشته ایران به کسی واردنمیشود مگر برخی افراطی هاشاید احساس خطر کنند، البته جوان ها بایدازمرده پرستی پرهیزکنند، هرگز هیچ فردی نباید درحد پرستیده شدن مقدس شود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   افراطی گری در هر چیزی خطر نا که افراطی گری در توحید در دینداری هم خطرناکی مگر نه اینه که به بهانه ی توحید و مبارزه با بت پرستی آثار با ستی ملتها رو درب و داغون کردن آخه آدم عاقل کدوم یک از این مردم رفتن که کوروش رو بپرستن ؟

 2. حقگو گفت:

  2

  0

  راستی تحریم ها مگر اثر داشتند؟

 3. لارستانی گفت:

  2

  0

  […] که جاده اصفهان شیراز رو دقیقا همین زمان باید به سازی میکردن ؟ یا دور پاسارگاد رو گارد میکشیدن با نیروهای لباس مشکی؟
  واقعا که…
  این همه سال نتونستین به […] دعوت کنین. ۲۵۰۰ سال از پادشاهی کوروش گذاشته و همان مجموعه سنگی اینقدر در دل مردم جای گرفته. حالا هی […]
  هرچند آفتاب این رو درج نمیکنه یا سانسور میکنه…

  • من یک نفر همه مردمم گفت:

   1

   0

   کافی است عکس های هوایی را ببینید که ۹۵ میلیون ایرانی در کنار قبر کوروش تجمع کرده بودند و به عزاداری می پرداختند را ببینید تا بدانید چقدر مجموعه سنگی در دل مردم جای گرفته. آنها همه قول دادن که سال دیگه ۱۹۰ میلیون بشن و در آنجا حضور بهم برسونن. همش تقصیر […] هست که تو پیاده رو دیوار می کشین…
   شما نمی گذارید مردم شاد باشن. بازم همه ما مردم میریم و کنار قبر کوروش عزاداری می کنیم. کوروش تو دل ما مردم هست.
   آفتاب اگه راست میگی سانسور نکن و درج کن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درسته واقعا شما ها خیال می کنید که : من یک نفر همه ی مردمم این مردم برای عزاداری نرفتن بلکه برای بزرگداشت کوروش رفته بودن اول برو معنی کلمات فارسی رو یاد بگیر بعد بیا عقده گشایی کن

 4. s.gh گفت:

  0

  0

  کوروش مقدس نیست
  اما کوروش انسان بود، و انسانیت است که مقدس است.
  کوروش مقدس نیست
  اما خدمتی که کوروش به این سرزمین کرد، مقدس است.
  کوروش مقدس نیست
  اما در تمام دنیا ایران و ایرانی را با نام کوروش میشناسند.
  ایران است که مقدس است.
  کوروش مقدّس نیست
  اما کوروش جاودانیست. و جاودانگیست که مقدّس است.
  ♥ چـــــــو ایـــــــــــران نبـــــــاشد تــــــــن مـــــن مبـــــاد ♥

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا یک حرفی زده ولش کنید بابا دیگه تکرار نمیکنه ولی باید بسنجه وبعد بگه تابه او اعتراض نکنن

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسته منبعد نسنجیده حرف نزن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان