میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 633 بازدید

امام جمعه لار شیوه فعلی نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری را باعث تمسخر جامعه اسلامی دانست

امام جمعه لار شیوه فعلی نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری را باعث تمسخر جامعه اسلامی دانست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم در آیین  عبادی سیاسی نماز  جمعه این هفته شهرستان لارستان خطبه اول خود را به عوامل موثر  در تقویت معنویت و اخلاق اختصاص داد و تاکید کرد: همانطور که جسم انسان به پناهگاه احتیاج دارد تا در هنگام سختی ها و آفات به آن پناه ببرد روح انسان نیز به پناهگاه احتیاج دارد تا در هنگام بروز آفات و بن بست های روحی و فکری به آن پناه ببرد.

وی در ادامه افزود: در دین اسلام از آنجا که خداوند خالق روح و آگاه به ماهیت وجودی انسان است چند پناهگاه در دین قرار داده شده که یکی از این پناهگاه های بسیار مستحکم نماز است. طبق آیات و روایات انسان میتواند با توسل به نماز حوایج و مشکلات خود را بر طرف نماید.

امام جمعه لارستان تصریح کرد: سیره معصومین نیز همینگونه بوده است ائمه اطهار با اینکه مستجاب الدعوه بودند و می‌توانستند با یک اشاره کار خود را انجام دهند این کار را نمی‌کردند ،چون می‌دانستند تمام جزئیات کارهایشان برای تابعین آنها در نسل های بعدی و قرون آتی الگو و حجت خواهد بود. سیره معصومین این درس را به جوانان می‌دهد که اگر به بن بست های فکری و روحی و معنوی دچار شده اید راهش این است که به نماز پناه ببرید چرا که نماز حلقه وصل بین خالق و مخلوق است.

حجه الاسلام موسوی خرم در ادامه ازدواج را عامل تقویت تقوی در جوانان دانست و گفت: مساله ازدواج در حفظ و تقویت تقوا در خانواده و جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هرچه این مسئله به تاخیر بیفتد جامعه و خانواده با آسیب مواجه خواهد شد.

موضوع دیگری که او در خطبه دوم بیان داشت ثبت نام افراد جهت انتخابات ریاست جمهوری در کشور بود. وی خاطرنشان کرد: باید شرایط ثبت‌نام در کشور به گونه ای باشد که  شأن جامعه اسلامی حفظ شود و موجب تمسخر و اعمال فشار و سود استفاده دشمنان قرار نگیریم. ما شاهد حضور افرادی جهت ثبت‌نام بوده ایم که دارای شرایط حداقلی نبوده و باعث تمسخر جامعه اسلامی شده است.

خطیب نماز جمعه لار ۲۶فروردین را سالروز شهادت احمد ابن موسی شاهچراغ را تسلیت گفت و با اشاره به اینکه حضرت شاهچراغ ولی نعمت ما در استان فارس است از این جهت لازم است فضایل و شرح زندگانی آن حضرت را برای جوانان بیان کنیم.

وی ۱۷رجب سالروز وفات فرزند پیامبر حضرت ابراهیم را نیز یاد آور شد و افزود: پیامبر در این حادثه دو عکس العمل داشتند که بسیار مهم است عکس العمل اول ایشان برخورد آن حضرت با وفات فرزندشان است که نشان می دهد یک شخصیت با این عظمت چقدر در مقابل  تقدیر الهی تسلیم بود؛ عکس العمل دوم هم مقابله با جهل و خرافه سازی بود که از اهمیت بسیار زیادی در حفظ اعتقادات دینی برخوردار  است.

حجه الاسلام موسوی خرم در ادامه  در خصوص مراسم اعتکاف و ایام البیض نیز گفت: مردم منطقه لارستان همسو با کشور جوانان و مردم خداجو در این مراسم شرکت داشتند که قریب ۳۷۰۰نفر از مردم لارستان در این برنامه شرکت کرده اند که طبق آمار ها ۴۰۰ نفر از آنها در مسجد جامع در حال اعتکاف بوده اند که این مایه خوشحالی است. وی افزود ما هرچه بتوانیم بنیان های معنوی جامعه خویش را تقویت کنیم فرزندان نیز از آسیب های اجتماعی دور می‌شوند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان