میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 509 بازدید

امام جمعه لار: مطالب اخیر «آمدنیوز»، «ترور شخصیت»های نظام است

امام جمعه لار: مطالب اخیر «آمدنیوز»، «ترور شخصیت»های نظام است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته موضوع خطبه اول خود را به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین به موضوع عوامل ماندگاری عاشورا اختصاص داد و گفت: یکی از مباحثی که همواره در رابطه با قیام عاشورا مورد توجه محققین و نویسندگان بوده علل ماندگاری و جاودانگی عاشورا است و اینکه چرا عاشورا به عنوان یک انقلاب جاودان و همیشگی شد.

در طول تاریخ حوادثی اتفاق افتاد که هم از حیث عمق جنایات و هم از حیث تعداد کشته ها و کمیت به شدت و به مراتب بیشتر از واقعه عاشورا بود.

عاشورا نه تنها فراموش نشد بلکه سال به سال بر شور حسینی افزوده شد، همین همایش شیرخوارگان حسینی امروز در ۲۵۰۰ نقطه از کشور خودمان و ۴۰۰ نقطه از جهان برپا می شود .

حضور پرشور و شعور جوانان در هیئت های مختلف تا نیمه های شب و حتی ۲۴ ساعته که در حال خدمت به حضرت سیدالشهدا.

چه عامل یا عواملی باعث شد این شور حسینی در دل ها باشد و عامل ماندگاری قیام عاشورا باشد .اگر این عوامل را ما بشناسیم هم می توانیم ماندگار شویم و یا چیزهایی را ماندگار کنیم.

اولین عاملی که محققین به عنوان عامل ماندگاری عاشورا بیان کرده اند اراده الهی است اولین عاملی که باعث شد نهضت عاشورا ماندگار بماند این بود که حضرت سیدالشهدا چنان خود را به خداوند متصل کرده بود که اراده الهی بر این متعلق شد که تا خدا خدایی می کند عزای حسین هم باشد و عزاداران حسین هم عزاداری کنند در این باره چند مصداق از آیات قرآن موضوع را روشن تر می کند، وقتی حضرت ابراهیم علیه السلام خانواده خود را به سرزمین مکه و در منطقه بیابانی حجاز سکنی داد این آیه را تلاوت فرمود خداوندا من اهل بیتم را در منطقه ای لم یرزع و بیابانی قرار دادم که هیچ آب و علفی ندارد آنها را در جوار خانه تو قرار دادم تا نماز را اقامه کنند خدایا دلهای مردم را به سوی آنها جذب کن و اهل بیت مرا محبوب دل ها کن.

در آیه دیگر می فرماید خدایا بر من حکم عنایت فرما و مرا جزو صالحین قرار ده و برای من چنین مقرر کن که تا روز قیامت مردم نسبت به من ذکر خیر داشته باشند پس خدایا من و خانواده ام را محبوب دلها کن چون کاری الهی بود و حضرت ابراهیم خود را متصل به خدا کرده بود. امروز هر کسی که به مکه می رود در همه اعمال حج به یاد حضرت ابراهیم و  اسماعیل می افتد هنگامی که حضرت امام حسین علیه السلام به دنیا آمد و آن را نزد پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم آوردند پیامبر نیز همین دعا را در حق امام حسین علیه السلام کردند و در روایت دیگر پیامبر می فرماید خداوند برای شهادت حسین علیه السلام حرارت و گرمایی در دل مومنان قرار داده است که هرگز سرد و خاموش نخواهد شد.

پس اولین عاملی که باعث ماندگاری عاشورا و انقلاب حضرت سیدالشهدا شد اراده الهی است. اگر مردم کارهای خود را الهی کنند و خود را متصل به ذات مقدس الهی سازند به این معنا که همه کارها مورد رضایت خداوند باشد و اگر از خدا بخواهد ماندگار می‌شود وقتی حضرت زینب سلام الله علیها را در مجلس یزید اوردند مجلسی که اگر کسی می خواست نام یزید را ببرد با ترس و لرز آن هم با عنوان یا امیرالمومنین او را خطاب می کردند.

حضرت زینب به همین عامل اراده الهی اشاره می کند و می فرماید ای یزید هر حیله و مکر و نیرنگی, خودت و اطرافیانت می توانید به کار ببرید و هر تلاشی که می توانید انجام دهید ولی یک چیز را مطمئن باش به خدا قسم نمی‌توانی نام ما اهل بیت را محو کنی و به خدا قسم نمی‌توانی وحی ما را بمیرانی این درس بزرگ عاشورا است که ما هم اگر اینچنین باشیم خدا ما و اعمال ما را ماندگار می سازد .

خداوند در آیه ای می‌فرماید اگر خدا به چیزی اراده کند اراده او باعث می‌شود آن چیز موجود شود چه دیگران بخواهند چه نخواهند در روایتی که ملایک در دو جا از متعجب می شوند:یکی آنجایی است که خدا می‌خواهد بنده را عزیز کند و دیگران نمی خواهند عزیز شود و مدام در مورد او توطئه‌چینی می کنند و جای دیگری که خدا میخواهد کسی را ذلیل کنند اگر عالمی هم بیایند که او را عزیز کند خدا او را ذلیل می گرداند بنابر این اراده الهی بر همه چیز تعلق بگیرد آن چیز ماندگار خواهد شد .

به مدت ۶۰ سال در منابر جامعه اسلامی امیرالمومنین را سب می کردند و می خواستند او را منفور دلها کنند ولی امروز چه کسی محبوب دلهاست دانشمند مسیحی در فضیلت چه کسی کتاب مینویسند در فضیلت علی علیه السلام، آمدند قبر مطهر سیدالشهدا را ویران کردن و آن را شخم  زدند زراعت کردند که این نام برود ولی خدا خواست این نام پابرجا بماند و ماندگار شود.

***

امام جمعه لارستان درآغاز خطبه دوم مردم با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشگاه علوم انتظامی اظهار داشت: وظیفه ای که مقام معظم رهبری برای نیروهای انتظامی بیان کرده است یک : توجه به اهمیت مسئولیت حفظ امنیت و نظم در کشور است و هدف دشمن از بین بردن این امنیت است زیرا امنیت بستر لازم برای همه رشدها و توسعه هاست. نکته دوم را استمداد از خداوند متعال و حفظ رابطه با خدا توسط نیروهای نظامی و انتظامی است و نکته سوم لزوم ارتباط صمیمی با مردم همراه با پایبندی به قانون و دچار تردید نشدن در اجرای وظایف دینی، عقلانی و انسانی خود است و همچنین تلاش برای حل قضیه جاده ها و کاهش تصادف هاست که به گفته یکی از فرماندهان نیروی انتظامی پلیس راهور هر هفته به اندازه سقوط یک ایرباس و هر ۳۳ دقیقه یک نفر در جاده های ما کشته می شود و این نشان از یک مرگ خاموش است. همچنین رهبر معظم انقلاب در رابطه با وظیفه مردم و مسئولان در برخورد با عهد شکنی های آمریکا اظهار داشتند مسئولان باید به سردمداران رژیم فاسد ایالات متحده آمریکا اثبات کنند که به  مردم خودشان متکی هستند و ملت ایران باید ثابت کنند به برکت اسلام زیر بار زور نمی رود و در مقابل قدرت‌ها کرنش نمی‌کند.

آحاد مردم و مسئولان باید بدانند که تنها راه حل مشکلات اعم از اقتصادی و فرهنگی به دست خود مردم و اتکا به توان و ظرفیت‌های داخلی است و با اتکا به بیگانه نمی‌توان این موضوع را حل کرد و این موضوع باید آنقدر در جامعه تکرار شود تا به صورت یک گفتمان رایج قطعی درآید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم به دیدار رهبر معظم انقلاب با رئیس جمهور ترکیه و فرمایشات ایشان اشاره داشت و تصریح کرد: اگر ایران و ترکیه در مقابل مشکلات جهان اسلام توافق پیدا کنند نفع آن به هر دو کشور خصوصاً جهان اسلام خواهد رسید.

وی همچنین برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را خیانت به منطقه و موجب تهدید آینده بیان کرد و با اشاره به عوارض بلند مدت این اقدام برای همسایگان تاکید کرد که ایران و ترکیه برای مقابله با این حادثه هر اقدام ممکن را باید انجام دهند زیرا آمریکا مایل است همواره یک عامله ایزایی علیه ایران و ترکیه در اختیار داشته باشد.

وی شنبه آغاز هفته نیروی انتظامی را به تمام نیروهای خدوم انتظامی خصوصاً نیروهای شهر لار تبریک گفت و از حضور پر رنگ این عزیزان در نماز جمعه تشکر کرد و گفت بنابر گزارش فرماندهی محترم نیروی انتظامی سرهنگ دیندارلو  عملکرد این نیرو از نظر سلامت و کمیت و کیفیت از سطح خوبی برخوردار است که این حاصل تلاش تمام این نیروهاست  و انشاالله با تلاش بیشتر شاهده ارتقاء بیشتر این سطح و رضایت صددرصدی مردم باشیم.

وی ۱۵ مهر روز روستا و عشایر را به همه روستاییان و عشایر عزیز تبریک گفت و خواستار تلاش و توجه بیشتر مسئولان به مشکلات روستاییان و عشایر عزیز خصوصاً در مناطق محروم در زمینه کشاورزی و دامداری شدند.

امام جمعه لارستان همچنین با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر سایت ضد انقلاب «آمد نیوز» اقدام به ترور شخصیتی نیروهای خدوم انقلابی داشته اند تصریح کرد: اوایل انقلاب نیز منافقین اقدام به ترور فیزیکی شخصیت های نظام اسلامی همچون شهید بهشتی شهید رجایی و شهید باهنر کردند و امروز نیز ترور شخصیتی مسئولان نظام در دستور کار این منافقین جدید است که با هزینه رژیم و دستگاه های جاسوسی دشمن ملت ایران تامین می شود و اکنون مردم باید با هوشیاری و بصیرت شان همانند گذشته آنها را در اهدافشان ناکام گذارند.

امام جمعه لارستان در آخر با اشاره به مشکلات به وجود آمده در احداث مجتمع خیریه منیری بیان کردند که این پروژه کاری ‌ام المنفعه است که می‌تواند بخشی از مشکلات و خلأهای فرهنگی و تفریحی شهر را حل کند.

توقع از مسئولان محترم این است که اجازه ندهند که کار به اینجا ها کشیده شود و خیرین دلسرد شوند و به سمت و سوی دیگر بروند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خرم همچنین از عوامل اجرایی این مجتمع خواست که در چارچوب قانون که ان شاءالله همراه با مساعدت خواهد بود کارهای خودشان را پیگیری نمایند.


2 نظر

 1. ناصر گفت:

  0

  0

  واقعا درست است ،يک مشت مطالب واهي و خلاف واقع بدون هيچ سنديتي در فضاي مجازي پخش ميکنن براي ترور شخصيتي شخص بزرگوار و متدين و صاحب عدل و داد جناب ايت الله لاريجاني .اينها سرمايه هاي نظام هستند که عمر خود را وقف انقلاب و ايران اسلامي نموده اند

 2. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  قضیه حسابها که درست بود با منتقدان چه کردند!!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان