میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۴ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 459 بازدید

امام جمعه موقت لار: بین آمریکای اسلام ستیز و اسلام استکبار ستیز هیچ نقطه مشترکی وجود ندارد

امام جمعه موقت لار: بین آمریکای اسلام ستیز و اسلام استکبار ستیز هیچ نقطه مشترکی وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانی امام جمعه موقت لار در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به این نکته که همه انسانها به دنبال یک زندگی آرام، راحت و آسوده می گردند بیان کرد: دین ما به همین نیاز فطری و طبیعی بشر توجه کرده و برای داشتن یک زندگی آرام و آسوده دستورالعمل‌هایی را ارائه داده است.

وی افزود: طبق روایتی که در کتاب خصال شیخ صدوق آمده، پایه‌های خوشی و آرامش را در زندگی پنج چیز بیان کرده است: یک، سلامتی بدن، در روایتی از پیامبر اکرم که در کتاب اصول کافی بیان شده ایشان فرمودند کسی که از سلامتی بدن و رزق روزانه و امنیت برخوردار باشد نعمت کامل دنیا نصیب او شده است. دوم، وسعت رزق، وسعت رزق به این معناست که یک زندگی آبرومندانه داشته باشیم پس با همین گشایش اقتصادی که خداوند در زندگی ما قرار داده می توانیم گره گشای زندگی دیگران نیز باشیم. وسعت رزق به معنای داشتن پول فراوان و حریص بودن در زندگی نیست. کسانی هستند که بیشترین سرمایه را در زندگی دارند اما کمترین لذت را از زندگی می برند. سوم، عامل امنیت، اگر در در زندگی امنیت وجود نداشته باشد کار اقتصادی و رونق زندگی مختل خواهد شد. خداوند در قرآن می فرماید شکر نعمت امنیت را به جا آورید هنگامی که امنیت نباشد حتی نماز را نمی‌شود به درستی به جای آورد. حضرت علی علیه السلام می فرماید انسان با نیت و اخلاق خوب به تمام آنچه در جستجوی آن است خواهد رسید. چهارم، انیس موافق که شامل سه چیز می شود همسر، فرزند و دوست خوب و نیک داشتن. اگر کسی زنی شایسته و نیکو داشته باشد و فرزندانی صالح که محصول همین زندگی مشترک است در زندگی داشته باشد و همچنین دوستانی هم نظر و خوب، در نتیجه زندگی خوب و آرامی خواهد داشت. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: مومن در کنار برادر مومن خویش آرامش می گیرد یعنی ای مومنان، آرامش بخش زندگی یک دیگر باشید. در زندگی خانوادگی جهاد زن خوب، شوهرداری کردن است و از طرف دیگر وظیفه شوهر کمک کردن به همسرش است که در این میان یک رابطه متقابل وجود دارد و پنجم، آسودگی خاطر و آرامش دل داشتن، زندگی خوش دنیا در گرو این است که انسان آرامش خاطر داشته باشد. اما این آرامش چگونه به دست می آید؟

امام جمعه موقت لار در پاسخ به این پرسش گفت: اگر کسی به اندازه کفایت زندگی اش تامین باشد و به دیگران محتاج نباشد و دلش را به چیزی مشغول ندارد یعنی بدون تکلف و تجمل زندگی کند آسودگی خاطر را به دست خواهد آورد. اگر آسودگی خاطر بخواهیم باید به خدا و مردم حسن ظن داشته باشیم و زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنیم. مقایسه کردن باعث میشود انسان عزت نفس خود را از دست بدهد و آن چیزی که در راس همه اینهاست و بزرگترین آرامش بخش در زندگی انسان است یاد خداست الابه ذکر الله تطمعن القوب یاد خدا آرامبخش زندگی انسان است.

حجت الاسلام رمضانی در خطبه دوم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که در جمع اساتید و پژوهشگران دانشگاه ها ایراد فرمودند بیان کرد باید ارزش استقلال کشور را بدانیم، جوانان امروز قدر استقلال کشور را نمیدانند چون جوانان وابستگی را تجربه نکرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر قدر استقلال کشور دانسته نشود وارد یک دوران وابستگی تلخ و دشوار خواهیم شد. او در بخش دیگری از خطبه های این هفته تصریح کرد: جایگاه نماز جمعه جایگاه بصیرت افزایی سیاسی است در کنار تاکید بر تقوا و مسائل معنوی راه امام، معنویت امام و سیاست امام بدون پیروی از مقام معظم رهبری استمرار نخواهد داشت .

وی ادامه داد: بالاترین نعمتی که داریم نعمت ولی فقیه است. اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را با وصیت امام خمینی مقایسه کنیم درخواهیم یافت که امام بزرگوار نیز در وصیت خود بر استقلال تاکید کرد است و نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم را اصل و اساس سیاست با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهان خواران تا کی ما را تحمل خواهند کرد و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند. آنان مرزی جز عبور از همه هویت‌ها و ارزش های معنوی و الهی ما را نمی شناسند و به گفته قران دشمنان هرگز دست از مخاصمه و ستیز با شما بر نمی دارند مگر آنکه شما را از دینتان برگردانند.

این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد چرا مقام معظم رهبری هر سال را به عنوان اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری می‌کنند و بر روی استقلال اقتصادی تاکید زیادی دارند زیرا استقلال اقتصادی است که جلوی نفوذ همه جانبه دشمنان را خواهد گرفت. وی تصریح کرد: امریکایی‌ها با تحریم ما را تحت فشار قرار می دهند تا استقلال را از ما بگیرند. بین آمریکای اسلام ستیز و اسلام استکبار ستیز هیچ نقطه مشترکی وجود ندارد اسلام و استکبار دو مقوله جمع نشدنی هستند ملتی که دنبال اسلام و استقلال است باید بداند فشار استکبار کم نخواهد شد خودکفایی و استقلال اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یک نیاز اساسی است.

وی ادامه داد در همین مسئله هسته‌ای و قضیه برجام امتیازات زیادی به آمریکایی ها دادیم، به اعتراف آژانس ما تمام تعهدات خود را انجام دادیم اما آنها از انجام تعهدات خود سر باز زدند و تحریم‌ها را بر نداشتند و به بهانه های مختلف تحریم‌ها را تمدید کردند. همین مصوبه جدید سنای آمریکا گواه بر این امر است.

حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: نظام استکباری با استحاله و مسخ فرهنگی می‌خواهد جوانان کشور را از درون تهی کند، جوانان را سرگرم می‌کنند به آن چیزی که مطابق میل و احساسات اوست نه آن چیزی که مطابق مصلحت اوست مصلحت جوانان داشتن کار، نشاط علمی و معنوی و داشتن شغل مناسب شأن اوست، فعالیت موثر و مفید اقتصادی داشتن و امیدوار بودن به آینده و در نهایت توکل داشتن به خدا. بزرگترین خدمت به جوانان ایجاد شغل و فراهم کردن مسکن و مقدمات ازدواج برای جوانان است آنها می‌خواهند جوانان را از عوامل نشاط واقعی باز دارند و آنها را با انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و توهم زاها به نابودی بکشانند بسیاری از نزاع ها و قتل ها در جامعه ریشه در مصرف مواد مخدر دارد.

این روحانی همچنین گفت: مادران باید مهارت نه گفتن را به فرزندانشان بیاموزند و به هر پیشنهادی جواب مثبت ندهند و بدون تعارف نه بگویند. از طرف دیگر دختران جوان ما را به بی حجابی و کنار گذاشتن شرم و حیا و هنجارهای دینی و اجتماعی مشغول می کنند. حداقل ۷ آیه در قرآن به صراحت در مورد حجاب سخن گفته است، محیط اجتماع باید محیط کار و تلاش باشد و نباید مسائلی که مربوط به زندگی خصوصی انسان است در مجامع عمومی مطرح شود.

وی در پایان با اشاره رکورد شکنی مصرف روزانه برق در ایران اظهار داشت همه آحاد مردم باید در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر و ۲۰ تا ۲۴ شب صرفه جویی کرده و از وسایل پرمصرف خودداری کنند تا هیچ یک از نقاط کشور دچار خاموشی نشوند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    شعار شعار شعار…………………………….اوووووف

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان