میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 456 بازدید

امانتداری رأی مردم و حرکت بر مدار قانون مهم‌ترین تکلیف مجریان انتخابات است

معاون سیاسی فرمانداری لارستان:

امانتداری رأی مردم و حرکت بر مدار قانون مهم‌ترین تکلیف مجریان انتخابات است

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان گفت: به ‎طور قطع انتخابات یکی از دستاوردهای بی‎بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ مسعود راسخی در جلسه توجیهی آموزشی اعضای شعب اخذ رأی شهرستان افزود: یکی از دستاوردهای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق تعیین سرنوشت است که این تعیین سرنوشت به‎واسطه انتخابات تحقق پیدا می‎کند.

وی با بیان اینکه امانتداری و رعایت اخلاق مهمترین ویژگی مجریان انتخاباتی بوده و این مهم باید تا پایان روند انتخابات مد نظر نمایندگان فرماندار و کلیه اعضای شعب قرار گیرد؛ خاطرنشان کرد: بی‎طرفی، تأثیرناپذیری، پرهیز از جانبداری و پایبندی به اعتقادات باید در دستور کار برگزارکنندگان انتخابات باشد تا علاوه بر جلب اعتماد عمومی، انتخاباتی پرشور، قاعده مند و سالم برگزار شود. وی افزود: بنابراین همگی باید در انتخابات تابع قانون باشیم؛ چرا که اهتمام به قوانین و مقررات باید در اولویت کار اعضای شعب قرار گیرد.

راسخی با تأکید بر لزوم همکاری اعضای شعبه‌ها با نمایندگان فرماندار و اعضای هیأت نظارت، تصریح کرد: اگر ما امروز به مردم خدمت می کنیم بایستی به خود ببالیم.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان یکی از نکات مهم در برگزاری انتخابات را تکیه بر قانون دانست و با بیان اینکه نمایندگان فرماندار و اعضای شعب اخذ رای باید پیرو قانون باشند؛ گفت: امانتداری رأی مردم و حرکت بر مدار قانون مهمترین تکلیف مجریان انتخاباتی به ویژه نمایندگان فرماندار و اعضای شعب در محل اخذ رأی است.

وی با تأکید بر حضور گسترده مردم در انتخابات افزود: رأی تک تک مردم در انتخابات مهم و سرنوشت ساز است و همه باید تمام اهتمام خود را بکار گیریم تا بتوانیم انتخاباتی خوب و پرشور برگزار نماییم.

وی اضافه کرد: مجریان و دست اندرکاران انتخابات و اعضای شعب اخذ رأی، به صورت تخصصی آموزش های لازم را فرا بگیرند زیرا هدف همه ما تسلط مجریان انتخابات بر قانون به عنوان شاخص برگزاری انتخابات است.

راسخی با بیان اینکه اعضا نباید گرایش های سیاسی خود را در محل رأی گیری بروز دهند؛ تصریح کرد: فرمانداری به عنوان مجری انتخابات موظف است، در جریان برگزاری انتخابات به گونه ای عمل و رفتار کند، که شائبه طرفداری و جانبداری از هیچ یک از نامزدها در محل شعب اخذ رأی در اذهان تداعی نشود.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری در پایان سخنانش همچنین بحث حضور مستمر و منظم اعضای شعب اخذ رأی پای صندوق ها از ابتدا تا انتهای مهلت قانونی برگزاری انتخابات را از نکات حائز اهمیت عنوان کرد.

در ادامه محمد ابراهیم ایزدی عضو هیئت اجرایی و مسئول آموزش ستاد انتخابات شهرستان نیز با اشاره به لزوم آشنایی مجریان با قانون انتخابات اظهار داشت: در انتخابات ملاک عمل ما قانون است و تمام مجریان انتخابات اعم از اعضای هیئت های اجرایی، نظارت، بازررسی، نمایندگان فرماندار، و اعضای شعب باید با قانون انتخابات آشنا  و به آن تسلط داشته باشند.

وی در پایان نحوه پلمپ صندوق، شمارش آرا، تنظیم صورتجلسه و موارد مرتبط با شعبه را توضیح داد.

در این جلسه همچنین عبدالرسول مقتدایی و احمد شریفی از هیئت نظارت شهرستان نیز نکاتی را به حاضرین یادآور شدند.

گفتنی است انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان