میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 می 2020 ساعت 10:54 ب.ظ سرویس:اجتماعی 7 دیدگاه 376 بازدید

اما و اگرهای «روز لارستان»/ فرصتی که تاکنون سوخته است

اما و اگرهای «روز لارستان»/ فرصتی که تاکنون سوخته است

مجموعه گفت و گوهای «آفتاب لارستان» در چرایی فراموشی «روز لارستان»

زینب دلام/ آفتاب لارستان: از روز ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ تاکنون، ۱۲ سال از سفر مقام معظم رهبری به لارستان می گذرد، سفری که بسیاری دلیل آن را پیشینه تاریخی لارستان به عنوان «نخستین خاستگاه تشکیل حکومت اسلامی» در کشور و همچنین وجود «حضرت آیت الله العظمی سید عبدالعلی آیت اللهی» می دانند، شخصیتی که رهبری علاقه ویژه ای به ایشان داشته و دارند.

مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در ورزشگاه تختی لار فرمود: «نام لار در تاريخ اخير ايران از نام مرحوم آيت الله العظمى سيد عبدالحسين لارى قابل جداكردن نيست. هر جا يادى از لار و نگاهى به تاريخ صد ساله، صد و بيست ساله اخير كشور بشود، نام اين مرد بزرگ در اين تاريخچه، برجسته و درخشنده است؛ نمي خواهيم به افتخار به گذشتگان اكتفا كنيم، اما مي خواهيم از راه شناختن تاريخ خود، گذشته خود و برجستگان اين تاريخ، خود را درست بشناسيم؛ امروزمان را درست بفهميم و راه فردامان را تشخيص بدهيم و باز كنيم.»

به مناسبت این سفر، از سال ۱۳۹۲ و با مصوبه شورای اسلامی شهر لار، ۱۹ اردیبهشت ماه که سالروز سفر مقام معظم رهبری به لارستان است، به عنوان روز «لارستان بزرگ» نامگذاری شده است اما با گذشت چندین سال از این نام گذاری، عملا برنامه موفق و شایسته ای برای «روز لارستان» از سوی نهادهای مربوط در شهرستان برگزار نشده است که شاید اگر در شهر دیگری بود، بزرگی این روز بهتر به مردم شناسانده می شد؛ به همین دلیل، آفتاب لارستان تلاش کرده است از طریق گفت و گو با متولیان این موضوع و نهادهای فرهنگی شهرستان به آسیب شناسی این موضوع و کم کاری های صورت گرفته بپردازد.

امید است که این گزارش ها، مسئولان امر را نسبت به بزرگی این روز حساس تر کند تا در سال های آینده برنامه های قابل قبول و ماندگارتری از خود به نمایش بگذارند.

در ابتدای این گزارش، با «مجید حجتی»، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان که یک سال از سرپرستی اش بر این اداره می گذرد گفت و گو کرده ایم و شاید یکی از صادقانه ترین مصاحبه هایی باشد که تاکنون از یک مسئول شنیده ایم و در ادامه با «امین دلخسته» معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ناحیه لارستان سپس با «عشرت جهاندیده» مسئول کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر لار و «رحیم مقیمی» رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان به گفت و گو نشسته ایم که طی امروز و فردا منتشر خواهد شد.


7 نظر

 1. گراشی گفت:

  0

  0

  برادر جان با تقسیم لارستان در این مدت به ۴ شهرستان مستقل دیگر از لفظ لارستان بزرگ استفاده نکنید که چندان دیگر جذابیت ندارد گراش اوز خنج ولامرد ومهر دیگر نشانی از پسوند ا لارستان با خود ندارند

 2. لار گفت:

  0

  0

  لارستان بزرگ واسه خودمون استفاده می کنیم اگر دوست ندارید در این جغرافیای معنوی قرار بگیرید . چرا در خصوص جغرافیای ما اظهار نظر می کنید؟
  روزی که شما از شهر خود بنام نگین جنوب یاد میکردید مگر کسی به شما می گفت شما نگین نیستید یا شاخصه های این صفت ندارید؟
  چرا خیلی رو نام لار و لارستان حساس حستید چرا؟ (ح برای حس کردن گذاشتم)

 3. از شهر قدیم گفت:

  0

  0

  روز لارستان که دردی دوا نمیکند مثل شهرستانهای لامرد ومهر کارخانه وتاسیسات ایجاد کنید با برگزاری روز لارستان وگرفتن مراسم وجشن هیچ چیزی عوص نمیشود تنها فاصله پیشرفت ما از سایر شهرستانها بیشتر میشود ما روز لارستان بزرگ لارستان کهن لارستان بیدار ایراهستان و……..زیاد داریم ولی کارخانه وجاده وپتر وشیمی و…….نداریم

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  چون درايت و سياست در لار وجود ندارد و عملكرد مديريت واحد و قوي ديده نمي شود لارستان در حال رفتن به قهقراست. در انتخابات اخير بينش سياسي مشاهده شد. وقتي به داشته هاي خود باور نداريد و دنبال قيم مي گرديد نتيجه اش همينه. چند بار به نخبگان و خواص لار هشدار داديم حتي روز انتخابات وقعي نگذاشتن . خب اين روند براي همه نگران كننده است.

 5. جواد گفت:

  0

  0

  جغرافیای معنوی !!!!!!!؟؟؟؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  تو را به خدا یک گزارش از دانشگاه علوم پزشکی تهیه کنید.. آن قریبه که دانشگاه لار بره زیر نظر گراش

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  برای آفتاب لارستان متاسفم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان