میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 ژانویه 2017 ساعت 12:36 ق.ظ سرویس:مطلب شما یک دیدگاه 1,554 بازدید

امیرکبیر که رفت؛ شاید میرزاکوچک خانی مانده که از یادش برده ایم!

امیرکبیر که رفت؛ شاید میرزاکوچک خانی مانده که از یادش برده ایم!

moghimi-habibحبیب مقیمی: سال ها تلاش برای پیروزی یک آرمان و تلاشی مضاعف برای نگاه داشت اندیشه ای که برایش مبارزه کرده بود. به هر روی اینجا که ما ایستاده ایم با هر احساسی که به آن داریم از ارزش ها گرفته تا خاطره سال های دفاع مقدس تا آبادانی های پس از جنگ را بی تصویری از آیت الله هاشمی رفسنجانی نمی شود تصور کرد.

مردی که ناگهان روی بر نقاب خاک کشید و ماندیم و خیره گی به روز ها و سال هایی که با او پشت سر گذاشته ایم. همین حالا که دارم می نویسم، فوج فوج پیام ها و اظهار نظرها، سایت ها و شبکه های اجتماعی را پر کرده است. همین حالا همه مدال افتخار به دست گرفته اند و لقب امیرکبیر دوران را به او می دهند. لابد مدال ها را هم به روبان سیاه مورب کنار قاب عکسش آویزان می کنند و یحتمل باید همین امشب که سالگرد شهادت امیرکبیر است دنیا را ترک می کرد که ما یادمان بیافتد که نویسنده کتاب امیرکبیر می تواند همان امیرکبیر دوران باشد.

به هر روی صندوقچه اسرار نظام درحالی با ما وداع می کند که بغض او هنگام خواندن سرگذشت امیر کبیر هرگز از یادمان نمی رود. انگار اکبر هاشمی رفسنجانی با همین بغض غریب برای ما به آسمان می رود. بغضی که سال های سال  در قلبش نشسته بود و هیچ کداممان چراییش را ندانستیم و نپرسیدیم. هرچه بود برای این سرزمین از جان و دل مایه گذاشته بود.آن هم در سخت ترین زمان ها و بحرانی ترین شرایط. هرگز هم پشت اندیشه هایش را خالی نکرده بود. حتی ناملایمات و بی حرمتی ها و قضاوت های ناصواب را دید و شعارهای نامربوط خودسرها را شنید و بازهم بی هیچ گلایه ای بر سرعهدی که بسته بود ماندو ماند و… حالا که از میان ما رفت لابد فرصت خوبی است تا نمودار شیوه برخوردمان را با قهرمانان انقلاب در نگاهی شفاف ترسیم کنیم. اگر نوک پیکان در فرودی ناگهانی به صفر نزدیک می شود، بجنبیم.امیرکبیر که رفت. شاید هنوز در میان زندگان، میرزا کوچک خانی مانده که از یادش برده ایم.

* برگرفته از سایت »صحبت نو« با تغییر در تیتر مقاله.


1 نظر

  1. فرهنگی گفت:

    0

    0

    میرزا کوچک خان دوران را عشق است…

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان