میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۴ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 10 دیدگاه 823 بازدید

انبوه مطالبات مردم و «شوراها» روی میز «نماینده»/ جعفرپور: باید از همت و سخاوت مردم بهره بگیریم/ نماینده باید به پیگیری «مسائل کلان» شهرستان بپردازد

در نشست فوق‌العاده شورای اسلامی شهرستان مطرح شد

انبوه مطالبات مردم و «شوراها» روی میز «نماینده»/ جعفرپور: باید از همت و سخاوت مردم بهره بگیریم/ نماینده باید به پیگیری «مسائل کلان» شهرستان بپردازد

روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان: چهارده نماینده شوراهای اسلامی بخش و شهر، در پانزدهمین روز از ماه رمضان و در هوایی گرم از نقاط دور و نزدیک لارستان به ساختمان شورای شهر لار آمدند تا در نشست فوق‌العاده‌ی فعال‌ترین شورای شهرستانِ فارس شرکت کنند. نمایندگان این شورا از مدتی پیش درخواست نشست مشترک با نماینده مردم در مجلس داشتند که با موافقت دفتر دکتر جعفرپور، در عصرِ دهم خرداد به تحقق پیوست.

نخستین حضور نماینده مردم لارستان در شورای پنجم شهرستان، با سؤالات و مطالبات متعددی از مناطق مختلف مواجه شد. از بحران «راه»‌های فرعی و روستایی در بعضی بخش‌ها تا معضلات تمام نشدنیِ «آب»، و از اختلالات مخابراتی تا کمبود امکانات تفریحی و ورزشی در روستاها.

در آغاز نشست فوق‌العاده شورای اسلامی لارستان، عبدالرحیم مقیمی رییس این شورا ضمن خوشامدگویی به دکتر جعفرپور، ابراز امیدواری کرد در دوره ۴ ساله‌ی شورا، این آخرین حضور نماینده در جمع اعضای شورای شهرستان نباشد. وی فرصت خدمتگزاری به مردم را شایسته‌ی شکرگزاری به درگاه خدا دانست و تأکید کرد: باید از این فرصت کوتاه بهترین بهره را ببریم و ضمن تشریک مساعی و هم‌افزایی در جهت حل مشکلات و کمبودها تلاش کنیم.

یک ساعت بیان مفصل خواسته‌ها

پس از مقیمی، اعضای شورای شهرستان در زمان تعیین شده به بیان نظرات، خواسته‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند. در این نشست مشترک، که مظفری و اسدی از مسئولان دفتر نماینده، دو تن از مشاوران شورای شهرستان (یادگارفرد و قناعت پور) و دو خبرنگار نیز حضور داشتند، نمایندگان شوراهای بخش و شهر، ضمن اشاره‌ای اندک به استعدادها، امکانات و نقاط قوت مناطق خود، لیستی از مشکلات و کمبودهای مختلف را پیش روی جمشید جعفرپور نهادند. البته در این میان بعضی اعضا همچون نمایندگان بخش بیرم، بخش بنارویه و شهر جویم زمان بیشتری را به بیان کامل معضلات و نیازها اختصاص دادند و برخی دیگر همچون نمایندگان شهر لطیفی و بخش اوز به ارائه مکتوب درخواست‎‌ها بسنده کردند.

به نظر می‌رسید بیشترین مشکل و دغدغه اعضای شورای فرادستی لارستان، حول و حوش دو مسأله زیربناییِ «راه» و «آب» (اعم از آشامیدنی و کشاورزی) بود. مسائلی که به گفته‌ی سحر یادگارفرد مشاور شهرسازی این شورا، نیازمند نگاهی کلان و علمی‌تر است و حتی می‎‌توان برای آنها سند راهبردی تهیه کرد. مشکلات و اختلالات تلفن ثابت و همراه، نبود کد پروژه در بسیاری بخش‌ها به‌ویژه برای پروژه‌های راهسازی و شهرسازی، کمبود اورژانس جاده‌ای، نبود نمایندگی برخی ادارات، افت ولتاژ برق در چند منطقه، کمبود بودجه و امکانات بعضی شهرداری‌ها، نبود گاز شهری در بسیاری مناطق، کمبود امکانات ورزشی برای جوانان، معضلات بیمه کشاورزی و تداخل کاری دهیاری‌ها و بنیاد مسکن، بخش عمده‌ی مشکلاتی بود که ۱۳ عضو شورای شهرستان به‌طور شفاف با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند.

شوراها نعمتی در جهت شناسایی آسیب‌ها

پس از حدود یک ساعت شنیدن خواسته‌های عمدتاً اقتصادی و عمرانی شهرها و بخش‎‌ها، دکتر جمشید جعفرپور به ایراد سخن پرداخت. وی در ابتدا همچون رییس شورا، از فرصت مغتنمِ خدمتِ خالصانه به مردم گفت و آن را زمینه‌ای برای رشد معنوی و روحی افراد بیان کرد. نماینده مردم در خانه ملت، وجود شوراها را نعمتی بزرگ برای شناسایی آسیب‌های موجود دانست و خاطرنشان کرد: برای برون‌رفت از مشکلات، حفظ وحدت و همبستگی در میان مردم و مدیران لازم و ضروری است.

جعفرپور ضمن تأیید مشکلات و کمبودهای بیان شده، همچون گذشته به کمبودها و تنگناهای موجود در سطح دولت اشاره کرد و تصریح کرد: همه ما به‌ویژه شوراهای شهر و روستا باید از همت و سخاوت مردم استفاده کنیم تا از این وضعیت عبور نماییم. وی البته در همین زمینه اظهار داشت: اگر مردم را برخی پروژه‌ها و برنامه‌ها مشارکت دهید، ما هم از دولت می‌خواهیم که به صحنه بیاید و کارها را به سرانجام برساند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه، با تأکید بر پیشبرد کارها و درخواست‌ها از راه‌های قانونی و رعایت سلسله مراتب اداری، گفت: در سطح شهرستان رؤسای ادارات، بخشداران و فرماندار موظف به رسیدگی و پاسخگویی هستند و نباید هر موضوع کوچک و ساده‌ای را به دفتر نماینده ارجاع داد؛ البته مسئولان دفتر وظیفه دارند مردم را به سوی ادارات و دستگاه‌های مربوطه هدایت کنند.

وی افزود: مدیران شهرستان نباید از پیگیری مصرانه و درخواست‌های قانونی از مدیران کل و مسئولان استانی ترس داشته باشند اما در صورت حل نشدن مسائل در سطح استان، نماینده مجلس برای برطرف شدن آنها از راه‌های دیگر و سطوح بالاتر اقدام خواهد کرد.

سرانجامِ دو مسأله کلان در شهرستان

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش ضمن قول رسیدگی به بیشتر مسائل مطرح شده در جلسه، در پاسخ به دو سؤال رییس شورای شهرستان تأکید کرد: در مورد منطقه ویژه اقتصادی جهرم باید بدانید که اتفاق خاص و عجیبی نیفتاده و تنها مصوبه‌ای برای نحوه استقرار واحدها و نحوه فعالیتشان در این منطقه بوده است. جعفرپور ادامه داد: برای تکمیل کارهای منطقه ویژه اقتصادی لارستان هم در حال پیگیری هستیم که برای آن یکهزار هکتار زمین اختصاص داده شده. البته در لایحه اولیه، در کنار مناطق ویژه، مناطق آزاد هم ذکر شده بود و چون مناطق آزاد تجاری نیاز به بازنگری داشت، تصویب نهایی مناطق ویژه اقتصادی هم اندکی به تأخیر افتاده است.

وی در پایان با تأکید بر لزوم اصلاح الگوی مصرف در همه بخش‌ها، طرح فاضلاب شهری را یکی از راههای بازیافت منابع آب پایدار و تغذیه سفره‌های زیرزمینی خواند و از شورای اسلامی و شهرداری لار خواستار پیگیری طرح مطالعاتی آن شد.


10 نظر

 1. عزيزاله گفت:

  1

  0

  جناب دکتر جعفرپور پارسال فرموديد ۱۵ميليارد تومان براي راههاي ارتباطي جهرم لار بندر در حوزه استحفاظي لارستان جذب شد ه،چرا از ۱۵ميليارد تومان کمتر از نصف ان جذب لار شد و مابقي نماينده محترم جهرم از دست لارستان خارج کردند ؟چرا فرودگاه جهرم با کمترين مسافر و با حدود کمتر از شش ماه از راه اندازي مجدد فرودگاه ،چهار پرواز هفتگي به تهران دارد و بزودي پرواز مشهد ايجاد خواهد شد و فرودگاه لار با بيش از بيست سال سابقه سه روز در هفته پرواز تهران ،مگر نميشود در روزهاي ديگر هفته با هواپيماهاي کوچکتر پرواز لار به تهران با اينهمه حجم مسافر که بليط ان هم گير نمي ايد راه اندازي کرد ؟ .لطفا توضيح دهيد چرا منطقه ويژه اقتصادي جهرم پشتيبان بندرشهيد رجايي و باهنر و مشمول بندر خشک شده است ؟ لطفا توضيح فرماييد انتقال اب از خليج فارس که براي لامرد در حال انجام است براي لار به کجا انجاميد ه است ؟به گفته کارشناسان امر مقرون به صرفه ترين راه انتقال اب از خليج فارس از طريق منطقه لارستان است .،ارتقاي دانشکده به دانشگاه علوم پزشکي و ارتقاي سه اداره کل که مصوبه ان مسکوت مانده در چه مرحله ايست؟.در بعد فرهنگي ارتقاي اداره کتابخانه لارستان به کل ، مانده به ساخت کتابخانه مرکزيست ،ارتقاي اداره فرهنگ و ارشاد به کل در دستان شماست ،و همچنين تاسيس راديو لارستان بي برو برگرد منوط به مجوز کميسيون فرهنگي و شوراي انقلاب فرهنگي که خود جنابعالي عضو ان هستيد مي باشد ،ممنون ميشوم که جواب اين سوالات را در اين سايت درج بفرماييد

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   مسائل کلان خخخخخخ،پس دکتر بدون که شهر بدون کار و کارخانه اينجاست ؟همه يا اربابشون عربه يا بايد برن شهرهاي ديگه از لامرد بگير تا عسلويه و جهرم و شيراز کار کنن

 2. lovelarestan گفت:

  1

  0

  باسلام و احترام
  لطفا از جناب نماینده محترم بپرسید پسران افراد شاغل در دفتر شما […] کجاها و چگونه در ادارات مختلف مشغول به کار شده اند؟ ……………..

 3. محمدرضا گفت:

  2

  0

  با سلام و عرض ادب
  من هم فقط يك سوال داشتم.براي جلوگيري از مهاجرت نخبگان و فارغ التحصيلان از شهرستان چه كرديد؟
  منطقه روز به روز خالي تر از نخبگان لارستاني مي شود.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقاي محمدرضا ،جانم برايتان بگويد كه نخبه گان برند بهتره ؟ يا نرند؟ اگه نرند ! جاره اي جز رفتن نيس ! و اگه برند (با حذف ه و ا) خوب بمانند قدمشان بر چشم ما هي مايتشان مي كنيم ردشان مي كنيم – اقا جان چه قد بز اخفش خوبه و بعد مي مانند ان هايي از تحصيل فارغند. تو بگو حتي به اشاره ان ها به سر دوان دوان مي گويند
  هاي هاي هاي
  هاي هاي هاي
  هوي هوي هوي
  هوي هوي هوي
  هاي هوي
  هاي هوي
  وچنان پژواك صدايي كه نگو

  ۰

 5. لاری گفت:

  1

  1

  دكتر جان. لطفا شما به زيردستاتون بفرماييد اگر کسی هم با شما و روشتان مشکل داشت و انتقاد کرد فورا به فکر تلافی نباشند

 6. ناشناس گفت:

  1

  0

  سایت الف از آزاد کردن مبلغی بالغ بر ١٠٠ هزار یورو بصورت قاچاق در گمرگ لارستان توسط رییس دفتر یکی از نمایندگان فارس خبر داد
  جناب نماینده آیا این خبر صحت دارد

 7. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  سلام آقای جعفرپور نه مسائل کلان را حل می کند نه مسائل مردم را .اصلا دفتر ایشان ارتباط با مردم و استفاده از ظرفیت ها را بلد نیست مگر برای موارد کلان مانند استخدام بستگان در ادارات!!!! شما روی […] بهتر است.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام چراشهرستان لارستان وروستاهای اطراف محروم نیستند شهرستان بغل دستمان محروم هست ۶سال برکرسی مجلس نشستی هنوز کاری انجام ندادی حداقل کارمنطقه محروم برکردون که هم منطقه شهرستان وروستا وکارمندان و…دعا بهت بکنند

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب دکتر چرا دراستخدام عسلویه درصدی به لارتعلق نداره شهرستان بغل دستمان سهمیه داره؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان