میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 دسامبر 2016 ساعت 11:09 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 993 بازدید

انتشار ماهنامه «پسین دهکویه» بدلیل مشکلات مالی متوقف شد

3423انتشار ماهنامه «پسین دهکویه» بدلیل مشکلات مالی متوقف شد

امیدعلی معزی، مدیرمسئول ماهنامه «پسین دهکویه» که حدود ۱۴ سال است این نشریه را منتشر می کند امروز از توقف انتشار این نشریه بدلیل مشکلات مالی یعنی بدهکاری زیاد و عدم پرداخت مطالبات نشریه اش خبر داد.

معزی در یادداشت اصلی شماره اخیر نیز به توضیح این مطلب پرداخته است. در ادامه یادداشت وی را بخوانید:

***

امیدعلی معزی: در ماهی که گذشت شاهد دو اتفاق ناراحت کننده بودیم که یکی از آن ها تعطیلی بانک صادرات شعبه دهکویه با بیش از ۵۰ سال سابقه بدون هماهنگی و اطلاع قبلی بود. دلیل تعطیلی این شعبه کسری موجودی و مطالبات زیاد و زیان ده بودن اعلام شد. یکی از دلایل اصلی این موضوع خارج شدن سرمایه های اهالی از این شعبه به دلیل اشتباه یکی از مسوولین شعبه بود که موجب شد در مردم بی اعتمادی به وجود آمده و باعث خارج شدن سرمایه های مردم از این شعبه گردید . امتیازی که هم اکنون از دست رفته و با تلاش های فراوانی که صورت گرفته متاسفانه تا کنون هیچ نتیجه ای به دست نیامده است . و باید آه و حسرت نداتنش را بخوریم.

متاسفانه امتیاز دومی که در حال از دست رفتن است امتیاز ماهنامه پسین دهکویه با ۱۴ سال سابقه انتشار مداوم است .  ماهنامه پسین دهکویه از سال ۸۱ انتشار خود را به صورت داخلی آغاز نمود و پس از دریافت مجوز انتشار به صورت رسمیاز سال ۸۴ در سطح شهرستان منتشر شد وتا کنون نیز ادامه داشته است . نشریه ای که با فراز و نشیب های فراوانی همراه شد اما انتشار آن متوقف نشد . اما متاسفانه هم اکنون به دلیل مشکل مالی یعنی بدهی بالا و عدم حمایت همشهریان از این ماه انتشار آن متوقف شد .

در سال های گذشته با تمام مشکلاتی که وجود داشت سعی شد انتشار نشریه متوقف نشود حتی اگر شده با هزینه هایی که شخصا از جیب خود انتشار نشریه ادامه یابد . هم چنین باید گفت تمام تجهیزات لازم برای دفتر نشریه شامل ۳ رایانه که دوتای آن ها از رده خارج شد ، ۳ دوربین دیجیتال که دوتای آن خراب شد ، دستگاه چاپگر که بیش از ۵ میلیون تومان است با هزینه شخصی تهیه شده است .

از همان ابتدای انتشار نشریه روند کار به این صورت بود که در ابتدای سال برخی از همشهریان بخصوص در شهرهای شیراز و بندرعباس اشتراک یک ساله نشریه را پذیرفته ، همشهریان در بندر عباس مبلغ را به صورت یک جا پرداخت می نمودند و در شیراز نیز نماینده نشریه هر چند با تاخیر گاهی تا یک ساله اما مبلغ را پرداخت می نمودند که این موضوع کمک بزرگی به انتشار مداوم نشریه می کرد . اما متاسفانه در پایان سال ۹۴ مشترکان نشریه در بندر عباس وجه اشتراک خود را به نماینده نشریه پرداخت ننموده و اعلام کردند به صورت مستقیم به حساب نشریه واریز می نمایند که متاسفانه این کار صورت نگرفت و با این وجود ماهنامه به صورت منظم برای مشترکین سال قبل ارسال شد . با وجود این که تاکنون ۹ ماه از سال گذشته و با مراجعه مکرر  نماینده نشریه به در مغازه این همشهریان حاضر به پرداخت هزینه نشریات ارسالی نشده اند و در مواردی نیز شاهد بوده ایم که به ایشان توهین نیز شده است با این این سوء تفاهم که بخشی از حق اشتراک های پرداخت شده سهم خودش بوده است .این بی مهری ها آنقدر افزایش یافته که ایشان دیگر حاضر به همکاری با نشریه نیستند در این جا اعلام می کنیم جناب آقای عبدالحسین نوروزیان در طی ۱۰ سال که با پسین دهکویه همکاری داشته اند جهت توزیع نشریه از کار و وقت خود زده اند و با مراجعه به تکت تک مشترکان نشریه را به دستشان رسانده اند بدون حتی یک ریال دریافتی و حتی جاضر به پذیرش این موضوع نشده اند که در نشریه از ایشان تقدیر به عمل آید.

با این تفاسیر هم اکنون نشریه هزینه ۴ ماه انتشار به چاپ خانه بدهکارو تقریبا همین مقدار از مشترکان طلب کار است . به همین دلیل تا بر طرف شدن مشکل مالی انتشار کاغذی پسین دهکویه متوقف شده و تا بر طرف شدن مشکل از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیک در خدمت خوانندگان محترم خواهیم بود .

در پایان این نکته را یاد آور می شویم بیایید قدر داشته هایمان را بدانیم تا در آینده حسرت نداشتنشان را نخوریم.


1 نظر

 1. دوستی از کورده گفت:

  0

  0

  سلام بر همسایه عزیز دهکویه
  از شنیدن خبر تعطیل بانک صادرات ناراحت و تلخی تعطیلی نشریه را با تمام وجود احساس نمودم چرا که سابقا تجربه مشابه تعطیلی نشریه آیت کورده را پس از یک سال همت در انتشار آن در ذهن دارم
  پیشرفت دهکویه باعث خوشحالی بنده و امثال بنده خواهد بود . چرا که ارتقای توان علمی , فرهنگی و…افراد منطقه و موفقیت در طی مدارج عالی علمی و رسیدن به مراتب بالای مدیریتی باعث بیدار شدن بسیاری از خانواده ها از خواب غفلت و الگو قرار دادن این تجربه های موفق ملموس در تربیت فرزندانشان خواهد بود.
  بیائید در شناساندن دکتر وطن خواه ها و دکتر دیانتها و …به فرزندانمان به جای الگوهای نالایق , به اصطلاح فرهنگی غربی که هیچ سنخیتی با فرهنگمان ندارندو ناآگاهانه کعبه آمال و الگوی فرزندانمان در تمام سطوح زندگی از قبیل رفتار و گفتار و پوشش شده اندبکوشیم.. و فراموش نکنیم در قبال این کوتاهی مسئولیم.
  یکی از راههایی که میشد با الگو قرار دادن این نمونه های موفق با مظاهر ناباب تمدن غربی ( بخوانید فساد غربی ) مقابله کرد, در سطح محلی , همین نشریه
  پسین دهکویه بود که تعطیل شد
  دست همه دست اندرکارانی که طی این چندسال زحمت انتشار نشریه را کشیدند از دور می بوسم.امید که لااقل با ادامه انتشار این نشریه در فضای مجازی به رسالت مقدستان ادامه دهید
  دست حق یارتان
  قهرمانی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان