میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 ژانویه 2014 ساعت 10:21 ب.ظ سرویس:اجتماعی, گفتگو بدون دیدگاه 1,738 بازدید

انتظارات مردم بستك تا حد زيادي برآورده شده است

salmaniعلي سلماني، رئيس شوراي اسلامي شهر بستك:

انتظارات مردم بستك تا حد زيادي برآورده شده است

حسين بامداد: چند روز پس از زلزله بستك و همزمان با شروع بارندگي ها گفت و گوي كوتاهي با علي سلماني، رئيس شوراي اسلامي شهر بستك داشتم كه در ادامه مي خوانيد:

به عنوان سوال اول بفرماييد وضعيت مردم بستك اينك چگونه است و اقدامات دولت و مسئولان محلي پس از وقوع زلزله در اين شهرستان را چطور ارزيابي مي كنيد؟

من از توجه دولت محترم و بطور خاص شخص استاندار، سازمان هلال احمر و فرماندار محترم ممنونم. از پيگيري هاي مستمر جناب آقاي جباري، نماينده محترم هم سپاسگزارم. حضور سازمان هلال احمر در اولين ساعات پس از زلزله قابل ملاحظه بود و ديگر گروه هاي امدادي هم با تلاش خوبي توانستند اين بحران را مديريت كنند. ما قطعي برق بيش از چند ساعت نداشتيم و به يك شبانه روز نرسيد. در زمينه ارتباطات و مخابرات اصلا قطعي نداشتيم. آب خيلي زود تامين و وصل شد و مردم از اين نظر مشكلي نداشتند و كلا خدمات و امداد گروه هاي امدادي سريع بود.

فقط در مورد توزيع اقلام ارسالي مثل چادر و مواد گرمازا و… در روزهاي اول مشكلاتي داشتيم كه بايد توجه بيشتري صورت مي گرفت. در كل انتظارات مي شود گفت برآورده شد. البته برخي انتظارات ادامه دارد چراكه بعد از بارندگي، سردي هوا و آبگرفتي چادرها و معابر بيشتر شد و مردم به چادر و مواد گرمازا مثل پتو، موكت، نايلون و… بيشتر نياز داشتند كه خوشبختانه توانستيم اين مشكل را هم البته در زماني طولاني تر حل كنيم.

بعضي شايعات مطرح مي شود كه آمار اعلام شده در ارسال اقلام و مواد مورد نياز براي مردم با واقعيت تطابق ندارد. اين موضوع را چقدر تاييد مي كنيد؟

در زمينه توزيع اقلام مورد نياز مردم ما پس از اينكه متوجه برخي نارضايتي ها شديم، شوراي شهر با همكاري انجمن خيريه و مجتمع ديني در كنار مجموعه قرار گرفت تا بتواند خدمات بهتري ارائه نمايد. تعداد ۲۱۵۰ چادر را توانستيم بين مردم توزيع كنيم. در زمينه ديگر اقلام مثل پتو، موكت، چراغ فالور و… هم البته تعداد كمي به ما مي دادند و بقيه را خودشان توزيع مي كردند. ۳۵۰۰ خانوار در بستك ساكن هستند اما آمار اعلام شده بيشتر از اين عدد بود و چون در روزهاي اول تعدادي از مردم هنوز چادر دريافت نكرده بودند و اين آمارها را مي شنيدند مقداري ناراضي بودند.

برخي اخبار از قبيل توزيع مواد تاريخ مصرف گذشته و… شنيده شد. اين را تاييد مي كنيد؟

پكيج هاي غذايي را عموما سازمان هلال احمر خودش توزيع كرد و در اختيار ما قرار نداد. برخي شايعات مطرح شد اما صحت و سقم قضيه محرز نشد و در اين زمينه مستندات و شاهد عيني نداشتيم.

با توجه به ادامه بارندگي در روزهاي آتي چه تمهيداتي در اين مورد انديشيده ايد؟

با همكاري سازمان هلال احمر و مديريت شهرستان و نهاد مردمي شورا در كنار انجمن ها و جوانان اين شهر تلاش مي كنيم نحوه تهيه و توزيع و نصب چادرها را مديريت كنيم. توزيع پلاستيك براي چادرها با همكاري نهادها صورت گرفت و خصوصا سپاه و بسيج همكاري خوبي داشته اند. در زمينه جمع آوري آوار و خارج كردن زباله ها در اسرع وقت از شهر از شهرداري و شورا ممنونيم. همچنين در زمينه امنيت شهر مشكلي نداشتيم كه از نيروهاي انتظامي قدرداني مي كنيم.

رسانه ها چقدر كمك كردند كه مشكلات مردم منعكس شود.

شكر خدا رسانه ها در لحظات اول حاضر شدند و نكات ريز مورد نظر مردم را منعكس كردند و با مردم همراه بودند و انعكاس خبري و تصويري رسانه ها توانست مسئولان را آگاه تر كند. من همين جا از رسانه ها هم ممنونم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان