میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 دسامبر 2020 ساعت 4:43 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 301 بازدید

انتقادات نمایندگان شورای شهرستان لارستان خطاب به مدیر دفتر نماینده

انتقادات نمایندگان شورای شهرستان لارستان خطاب به مدیر دفتر نماینده

در ادامه‌ی بیست و هشتمین جلسه شورای شهرستان که در مجموع حدود ۳ ساعت و نیم طول کشید، مهندس علیشیر مسئول دفتر نماینده مجلس در لارستان و همچنین آقای نامدار رییس شورای شهر لار مهمان اعضای پارلمان محلی لارستان بودند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان لارستان، در این بخش، آقای رام برزین ضمن خوشامدگویی به این دو مهمان، اهمیت و جایگاه شورای اسلامی شهرستان را برشمرد و بر ضرورت همدلی و همکاری بیشتر برای بهبود شرایط منطقه تأکید کرد.

رییس این شورای فرادست بر لزوم تشکیل کارگروه «شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» به عنوان بازوی کمکی نماینده محترم مجلس تأکید کرد و نخستین خواسته اعضای شورای شهرستان را برگزاری نشست مشترک ۴ شورای فرادست در حوزه انتخابیه با مهندس حسین زاده دانست.

خلیل نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار در ادامه جلسه، ضمن قدردانی از اقدامات و برنامه‌های شورای شهرستان، وحدت، همدلی و انسجام را بهترین راهکار برای پیشرفت حقیقی لارستان خواند و تأکید کرد: لازم است چنین جلساتی مشترکی میان شورای فرادست، شوراهای شهر و بخش و نماینده محترم تداوم داشته باشد که البته نیاز به ارائه راهکارهای مناسب برای همه مسائل است.

پس از آن تعدادی از اعضا نیز مسائل و دغدغه‌های خود را مطرح کردند. نمایندگان شوراهای بخش و شهر در کنار قدردانی از اقدامات نماینده لارستان بزرگ در مجلس یازدهم به‌ویژه حضور مداوم در روستاها و شهرها، چند موضوع مهم را به عنوان گلایه بیان کردند.

یکجانبه‌نگری و انحصارگرایی در میان برخی مدیران مرکز شهرستان، بی‌توجهی به بعضی معضلات بخش‌ها از جمله تکمیل نشدن پروژه بیمارستانی جویم، راه‌های روستایی بخش صحرای باغ و محرومیت تعداد زیادی از روستاهای بخش مرکزی لارستان، اصلی‌ترین گلایه اعضای حاضر در جلسه بود. چند موضوع دیگر نیز در سخنان اعضای شورا مطرح شد که مسئول دفتر نماینده قول بررسی و پیگیری آنها را داد؛ از جمله لزوم تعیین تکلیف ارتقای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مشخص شدن برنامه‌های اکتشاف و بهره‌برداری از مخازن گاز و نفت منطقه، انتقاد از مصوبه‌ی پیوستنِ بانک ملی بیرم به لارستان و محرومیت بخش بیرم از «حق آلایندگی» به‌رغم نزدیکی به صنایع انرژی‌بر لامرد.

در این میان نماینده شورای شهر بیرم با تشکر از مهندس حسین‌زاده نماینده مردم و مسئول دفتر ایشان، از پیگیری‌های جدیِ ”یحیی صفرنژاد“ از فعالان اجتماعی شهر بیرم و همکاری با نماینده در رفع برخی معضلات این شهر قدردانی کرد.

رییس و اعضای شورای شهرستان در حضور رییس شورای شهر لار خواستار تعامل بیشتر با این شورا و بهره‌گیری از تجربیات مرکز شهرستان به‌منظور پیشبرد برنامه‌ها در دیگر شهرهای لارستان شدند.

***

مهندس مصیب علیشیر مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس هم مطالبی در پاسخ اعضای شورا مطرح کرد که مهم‌ترین محورهای آن به این شرح است:

*اذعان به بالا بودن سطح محرومیت در روستاها و شهرها، در کنار وسعت زیاد حوزه انتخابیه

*اهمیت و کارکردِ تشکیل کارگروه‌های مختلف و تخصصی در ۴ شهرستان و بهره‌مندی از نمایندگان همه بخش‌ها

*تأکید بر ضعفِ نیروسازی در بدنه اداری استان و کشور از سوی لارستانی‌ها

*درخواست از جامعه شورایی لارستان با محوریت شورای شهرستان برای حضور در کنار نماینده و پیگیری امور دفترها

*تأکید بر تداوم سفرهای منظم و هدفمند نماینده به شهرها و روستاهای لارستان

*بهره‌گیری از ظرفیت‌های «بنیاد برکت»، «ستاد اجرایی فرمان امام» و «بسیج سازندگی» برای پیشبرد بهتر کارها


2 نظر

 1. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  به نظر می آید تشکیل کارگروه شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» در بین دیگر کارگروه های دفتر نماینده محترم، بتواند کمکی به حل و فصل موضوعات مورد نظر باشد چون بر مبنای آنچه می دانیم وقتی در صدد رفع مشکل باشیم حتما در مسیر رفع مشکلات گام بر می داریم. تشکیل کارگروهها باید بتواند مسیر ارتقا و رفع چالش های مناطق مختلف لارستان بزرگ را هموار کند و از موازیکارها با کارگروههای مشابه که در فرمانداری ویژه است و یا در شوراها وجود دارد با اعمال دستورالعمل های درست و بهینه و اصولی خودداری کند. با توجه به اینکه آقای رام برزین رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان لارستان معتقد است شورا امری فرادستی در شهرستان لارستان است و در امر نظارتی نیز مقدم است پس لاجرم تشکیل کارگوهی به همین نام در دفتر نماینده باید همسو با شورا باشد نه اینکه اهمیت و جایگاه شورای اسلامی شهرستان و شورای اسلامی شهر وها و شوراهای روستاها را کم رنگ کند . درباره اعتقاد آقای نامدار رئیس محترم شورای اسلامی شهر لار هم گفتن دارد همیشه وحدت و همدلی نشی موثر در تصمیمات خوب و ایدئال دارد و چه بسا مناقشات به چالش های مدیریتی دامن بزند بنابراین با اذعان بر اهمیت وجود همدلی و انسجام برای بهبود وضعیت لارستان و ارتقای آن باید راهکارهای عملی قبلی و بعدی نیز به صورت منسجم اجرا و نهادینه شود.درابره یکجانبه نگری و انحصارگرائی در برخی مدیران لازم به ذکر است وجود چنین روحیه ای در وجود یک مدیر می تواند نقشی موثر در راستای توسعه پایدار ایفا کند و این روحیه حتما نیاز به اصلاحات دارد باید در مدیریت شهری ضمن عدم تداخل وظایف که یکی از علل آن تقارن نقشها با یکدیگر در بخش های گوناگون،است؛ باید هم وظایف و نقشها اجرا شود و هم اینها مکمل هم باشند و هم با یکدیگر همکاری و همفکری و تعامل خوب و سازنده داشته باشند چنانکه ایجاد و برگزاری کارگروههها نیز همین هدف والا را ارج می نهد و این تفکر خیلی خوبی است چون ممکن است مواردی که در مثلا جلسات شوراهای اسلامی شهرستان و یا شوراهای اسلامی شهرها و یا شوراهای اسلامی روستا و دهیاری ها نادیده و بعضا از قلم می افتد در کارگروهها ی مورد نظر مورد توجه قرار گیرد و به تکمیل تفکرات و تصمیمات مدیریتی بینجامد و یا با بازنگری آنها در فعالیت کارگروههای مورد نظر توسط مدیران شهری فرادست بتواند به اتخاذ تصمیمات جدید و تازه بیانجامد و رضایتمندی شهروندی را بهتر از گذشته تامین کند.تشکر از ایده والای شورای اسلامی شهر و شورای اسلامی شهرستان لارستان.

 2. ککام اوزی گفت:

  0

  0

  پارلمان مرا به یاد ملت اسلام و پست ملت اسلام انداخت.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان