میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 می 2020 ساعت 10:18 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 2 دیدگاه 403 بازدید

انتقاد از جلوه‌نمایی برخی مسئولان در ایام کرونا

انتقاد از جلوه‌نمایی برخی مسئولان در ایام کرونا

کنایه‌ای به برخی دوستان در رزمایش همدلی؛ لطفاً کمی «خودمراقبتیِ‌ مسئولانه» کنید!

حجت محبی‌پور/ گلشن لارستان:
اول: برای ما لارستانی‌ها خبر خوب آن است که مردم مؤمن منطقه، بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان با همت مثال‌زدنی مردم برای کمک مهربانانه جمع‌آوری و بسته‌های معیشتی تهیه و در حال توزیع است. بی‌تردید این ایام که بگذرد، خاطره‌ی این روزها باقی می‌ماند و می‌توانیم به خود ببالیم که کرونا ما را به یکدیگر نزدیکتر کرد و نگذاشت تا همدیگر را در طوفان بلا از یاد ببریم.

دوم: حالا که رعایت اصل خودمراقبتی از اصول بنیادین ستیز با ویروس کرونا است؛ جای آن است که مسئولان نیز کمی به خودمراقبتی مسئولانه بپردازند. قرارِ مردمی که پای کارِ کرونا ایستاده‌اند با مسئولان کشوری و لشگری آن نبود که به نفع برخی مسئولان، کاسبی کرونا شکل گیرد و با کرونا، کسبِ اعتبار نموده و با جلوه‌نمایی و اجرای نمایش تبلیغاتی در دل مردم، علامت سؤال از سوءرفتار مسئولان ایجاد کنند.

سوم: مولای متقیان علی(ع) اگر انبان بر دوش می‌نهاد و به درب خانه‌ی مستمندان کوفه ارزاق می‌رساند؛ ناشناس و گمنام این فریضه را به انجام می‌رساند و نگذاشت تا حتی دوست‌دارانش از این راز آگاه شوند تا بدین‌وسیله برای علی (ع) که در آماج تهمت‌ها بود اعتبار بسازند!

راهِ مسئولان در رزمایش مؤمنانه از همان راهی می‌گذرد که امیر مؤمنان از آن گذشت. بهتر است دوستان کلیپ‌ساز و تیزردوست و خبرنویس، مراعات حالِ این ایام را بنمایند و چیزی را بنام خود یا فلان نهاد و بهمان اداره تمام نکنند تا خدای‌ناکرده، خواسته یا ناخواسته فخرفروشی‌ها منجر به مسابقه‌ی تشریفات کرونایی بین مسئولان نشده و به دلسردی مردم نینجامد.

چهارم: کار نیکی است که آمار روزانه از بسته‌های تهیه شده برای اهل نیاز ارائه می‌شود، اما برای هر که دستی بر آمار جمعیتی شهرستان دارد، ارائه آمار ۱۲ هزار خانوار نیازمند در شهرستان لارستان کمی عجیب است. این آمار قابل بحث است اما نه در حال فعلی و در این مجال…

پنجم: اگر قرار است کرونا چندین ماه دیگر میهمان جامعه انسانی باشد؛ جای آن است که نهادهای مسئول با تهیه بانک اطلاعاتی جامع، سازوکاری برای خوداظهاری افراد نیازمند ایجاد نمایند تا پس از بررسی‌های لازم، کمک‌های مستمر به اقشار آسیب‌دیده از کرونا تقدیم شود. صرف شتاب‌زده‌ی چند میلیارد وجوه اهدایی مردم در یک بازه زمانی کوتاه در حالی که گروه‌های مردمی همزمان در اکثر مناطق، بدونِ اعلام به ستاد مرکزی رزمایش، مشغول اهداء کمک‌های معیشتی به اقشار آسیب‌دیده هستند، سنجیده نیست.

ششم: با این عمل شتاب‌آلود، علاوه بر بالا رفتن احتمال بروز خطا در امر توزیع بین نیازمندان حقیقی، امکان تداوم رزمایش بزرگ همدلانه در ماه‌های آتی را به‌دلیل اتمام نقدینگی اهدایی کاهش خواهد داد. تا وقتی واکسن این ویروس منحوس کشف نشود، احتمال بروز موج دوم و سوم کرونا نیز وجود دارد و شاید برای بار دوم و سوم، آش همان آش باشد و کاسه همان کاسه…

هفتم: باید بر دستان خیرینی که گمنامی را پیشه کرده‌اند و باعثان خیر و مسئولانی که مسئولانه و بدور از شو و نمایش تبلیغاتی در وسط میدان ایستاده‌اند؛ و تک تک جوانان و پیرانی که وقت و توان بدنی خود را مصروف خدمت به مردم کرده‌اند؛ بوسه زد. به حرمت این اخلاص خادمان گمنام، بهتر است رسانه‌ها با اجتناب از بازنشر اخبار تبلیغاتیِ مسئولان که آغشته به کرونا است، راهِ هر نوع گمان نامطلوب سد سازند.

هشتم: کرونا خواهد رفت و عملِ همه‌ی ما معطوف به نیاتمان باقی خواهد ماند.

به قول مقام معظم رهبری: «اخلاص یعنی این‌که انسان، کار را برای خدا و به عشق انجام وظیفه، انجام دهد. انسان برای هوای نفس، برای رسیدن به مال، به ثروت، به مقام، نام نیک، قضاوت تاریخ، برای انگیزه‌های نفسانی، برای اشباع صفت پلید حسد، طمع، حرص، زیاده‌طلبی و افزون‌طلبی کار نکند! کار را برای خدا و محض انجام وظیفه بکند. این، معنای اخلاص است. چنین کاری پیش می‌رود…»

بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان


2 نظر

 1. بيرم گفت:

  0

  0

  متن به جايي است.سنت بدي كه هست همينه كه در مشاركت هاي مردمي هم مسوولين و بعضي افراد خاص سعي مي كنن از اين فرصت ها براي عرضه و به نمايش گزاردن خود استفاده كنند كه به دور از اخلاق اسلامي است كه متاسفانه افراد اصلي در حاشيه و اين افراد در متن قرار مي گيرند. مثلا مسوول هست در كار اصلي خودش مانده و مردم ازش ناراضي هستند سعي كرده از اين فرصت براي بازسازي خودش استفاده كنه و در فضاي مجازي از خودش تمجيد هم كرده. واقعا آدم شرم مي كنه از اين رفتارها

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالبه بعضیا خودشون وسط گود نیستند ولی فقط نظر میدن…اگه هم تیزر و یا کلیپی ساخته میشه فقط به خاطر تقدیر از زحمات بسبجیان هست و بس….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان