میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۷ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 2 دیدگاه 612 بازدید

انتقاد یک شهروند به روند کُند «تعویض پلاکِ» خودرو در لار

انتقاد یک شهروند به روند کُند «تعویض پلاکِ» خودرو در لار

آفتاب لارستان: مطلب حاضر توسط یکی از شهروندان در نقد روند کند و زمان بر تعویض پلاک در شهر لار نوشته و برای این سایت ارسال شده است. لازم به ذکر است حق پاسخگویی برای نهاد مورد نقد در همین سایت محفوظ است. متن ارسالی آقای سیدمحمد آیت اللهی را در ادامه با کمی ویرایش بخوانید:

***

سید محمد آیت اللهی: یکی از مشکلاتی که شهروندان لارستانی را آزرده خاطر کرده است مربوط به فرایند تعویض پلاک است. با توجه به اینکه بین ساختمان پلیس +۱۰ و راهنمایی رانندگی مسافت نسبتا زیادی وجود دارد و در مراحل تعویض پلاک در بهترین حالت، افراد بایستی این مسیر را حداقل دو بار و بدون پلاک طی کنند!

در همین مورد لازم به ذکر است طبق ماده دو آیین نامه راهنمایی رانندگی، ماشین بدون پلاک حق تردد در شهر یا جاده را ندارد.

گفتنی است در شهرهای دیگر مثل جهرم یا شیراز مکان تعویض پلاک (ساختمان پلیس +۱۰ و راهنمایی رانندگی) یکجاست و خودرویی که برای فک پلاک وارد آن مکان می شود بدون تعویض پلاک خارج نمی شود.

به هر ترتیب روند تعویض پلاک در شهر لار آنقدر کند و آزاردهنده است که بنده به عنوان یک شهروند لاری ترجیح می دهم برای فک پلاک خودرو به شهر جهرم یا شیراز مراجعه نمایم.

درست یک ماه قبل برای تعویض پلاک در شهر لار باوجود اینکه تعداد خودروهای مراجعه کننده شاید به ۲۰ عدد هم نمی رسید، بنده مجبور شدم دو روز مرخصی گرفته و این روند کُند را با کلی دردسر طی نمایم در حالی که در شهر شیراز با وجود اینکه در یک روز چندصد برابر لار، خودرو مراجعه کرده بودند و صف خودروهای منتظر، کیلومتری بود اما با دردسر کمتر و بسی راحت تر این روند را پشت سر گذاشتم. این تجربه عینی بنده است.

نکته دیگر اینکه در ساختمان پلیس +۱۰ با وجود اینکه دستگاه نوبت دهی وجود دارد اما غالبا خاموش بوده و مردم در صف های طولانی بدون نوبت سردرگم اند. همچنین در فرایند تعویض پاک در لار همه را ملزم به ارائه شناسنامه می کنند و همین امر باعث شده وقت عده زیادی صرف رفتن و حاضر کردن شناسنامه شود درصورتی که در شیراز تمام کارها با کارت ملی انجام می شود. خود بنده یک بار بعد چندین ساعت حضور در صف مجبور شدم برای آوردن شناسنامه صف را ترک کنم، به منزل بروم و زمان بسیار زیادی را از دست بدهم در حالی که کارت ملی خود را همراه داشتم ولی گویا این کارت های ملی در لار رسمیت ندارند!

امیدوارم روند پرپیچ و خم اداری از جمله تعویض پلاک در شهرستان لارستان اصلاح شود تا شهروندان لاری مجبور نباشند به مرکز استان و یا شهرهای دیگر مراجعه کنند. با تشکر

 


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت بر این شهروند گرامی که به زیبایی این مشکل مردم را منعکس کرده اند. اتفاقا برای من هم همین روند اتفاق افتاد.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  روند تعویض پلاک در لار اصلا جالب نیست. امیدوارم این روند اصلاح گردد. بنده چندمدت قبل با فردی مواجه شدم که برای تعویض پلاک حدودا ده بار بین پلیس به اضافه ده و راهنمایی رانندگی پاس داده شده بود و بنده خدا گریه میکرد بسکه اعصابش خورد شده بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان