میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 می 2014 ساعت 6:36 ب.ظ سرویس:آفتاب 10 دیدگاه 2,308 بازدید

انجمن آفتاب به خرداد رسيد

انجمن آفتاب به خرداد رسيد

عبدالرضا مفتوحي: انجمن شعر آفتاب در اين هفته يعني ۶ خرداد ۹۳، احتمالا به دليل تعطيل بودن اين روز، يكي از خلوت ترين جلسات خود را پشت سرگذاشت. حاضران اين جلسه ۱۳ نفر بودند. با رسيدن به ساعت ۹/۵ شب، جلسه با قرائت شعري از اصغر معاذي توسط خانم ناموران رسميت يافت.
سپس خليل روئينا؛ دبير انجمن با يك رباعي به مناسبت عيد مبعث پيامبر اسلام (ص) ادامه ي جلسه را به پدر سپرد تا جعفر روئينا نيز با خواندن شعري با موضوع مبعث، حال و هواي جلسه را معنوي تر كند. در ادامه علي عطايي نوجوان ۱۳ ساله اي كه براي اولين بار در انجمن حضور يافته بود با خواندن شعري طنز از ناصر فيض با معرفي كتاب «فيض بوك» ميزان علاقه اش به اشعار طنز را بيان كرد.

IMG-20140529-WA0011

سپس امين كريمي به خواندن يك كار كوتاه و يك غزل پرداخت كه كاركوتاهش باعث شد چند دقيقه اي درباره ي اشعار «هايكو» صحبت شود. بعد از او «غزل مفتوحيِ» شش ساله با خواندن يك رباعي لاري از پدر و تشويق حاضران انجمن آرام گرفت و سرگرم بازي با موبايل پدر شد. سپس افسردير كه در اين جلسه عينك خود را به همراه نداشت با عينك دكتر سلماني شعري انگليسي خواند و ترجمه كرد؛ موضوعي كه واكنش منصور پدرام را در بر داشت و از او خواست به دليل عدم آشنايي اكثر حاضران به زبان انگليسي به خواندن ترجمه اين اشعار اكتفا كند. در ادامه عبدالرضا مفتوحي شعر لاري سقا را خواند و سيد علي هاشميان پيشنهاد داد اگر اين غزل را به فارسي با همان مضمون بنويسد بسيار زيبا خواهد شد. جلسه اين هفته نيز مطابق معمول در حوالي ساعت ۱۱ شب به پايان رسيد.


10 نظر

 1. یک شهروند گفت:

  0

  0

  واین خودحکایتیست که نیاز به بررسی دارد یک شهربا این جمعیت وانجمنی سیزده نفری ویاحداکثر بیست نفری!!!!چرا؟؟؟
  ببینید کجای کارمیلنگد؟
  کوبیدن استعدادهای جوان وبا انگیزه؟تبعیض…..؟ویاهردلیل دیگر
  ازآقای فرزادقناعت پور چه خبر؟چراحضورشان کمرنگ شده؟
  پاینده باشید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این آقای قناعت پور همون بهتر که نباشه … اعصاب آدمو به هم میریزه ..

  • آفتابي گفت:

   0

   0

   اتفاقا رمز تداوم و جذابيت جلسات انجمن آفتاب وجود منتقدان آن از جمله فرزاد قناعت پور و حميد منشي و ديگران هستند.

 2. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  یک نقد ساده وغیر تخصصی /انجمن ادبی آفتاب محصور در یک فضای بسته از نظر کمی ومردمی بودن. از نظر کیفی متخصص نیستم که نظر بدهم ولی از نظر مردمی وتعداد افراد جذب شده به این رشته ی مهم به نظر می آید بعد از چندین سال فعالیت نباید محدود به چند نفر باشد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خوب اینا که نمیتونن مردم رو مجبور کنن که بیان به جلسه ، خود مردم باید بخوان … اطلاع رسانی هم به نظرم بد نبوده .. مردم نمیخوان بیان کاری به انجمن نداره …

  • صمد کامجو گفت:

   0

   0

   دوست عزیز بحث کمیت که به وسط می آید خود یک شاخصه رشد محسوب می شود. باید قبول کنید که از نظر کمیت اینها رشد نداشته اند ،( از نظر کیفی اظهار نظر نمی توانم کنم چون تخصص در این کار ندارم)
   اگر دوست دارید که هفته ای یکبار با هم باشید واز شعر های خودتان لذت ببرید از همدیگر انتقاد کنید وبه به چهچه تحویل همدیگر بدهید آن امر جداگانه است. این کار شما به زمان قبل برمی گردد وآن هم تعدادی از دوستداران شعر در غار سید باقی جمع می شدند.
   واما یک راهکار وپیشنهاد ، استعدادیابی از مدارس ومراکز علمی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  علاوه بر اینکه روز تعطیل بود خرداد ماه امتحاناست … تعجبم این آقای عطایی امتحاناشون تموم شده ؟؟؟

 4. آفتابي گفت:

  0

  0

  همين كه اين انجمن به جايي رسيده كه هيچگاه تعطيل نمي شود ولو با حضور ۱۳ نفر خيلي هنره. اين انجمن الان ۱۱ سال است تشكيل جلسه مي دهد و هيچ انجمن ادبي و هنري در اين شهر اينقدر دوام نداشته است. از آقاي مفتوحي براي نوشتن گزارش هم ممنونيم.

 5. 0

  0

  آقای مفتوحی عزیز کیفیت مهم است نه کمیت

 6. دهقانی گفت:

  0

  0

  باسلام
  هم فرزاد عزیز و آقای منشی خدمتگزاران صدیق فرهنگ لارستان هستند ازهمین جا به هردوی ایشان درود میفرستم
  باسخنان جناب کامجو هم موافقم…
  توقع ما هم حضور بیشتر دوستان اهل شعروشعوراست…
  ماناباشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان