میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 آوریل 2015 ساعت 2:22 ق.ظ سرویس:اجتماعی 6 دیدگاه 1,535 بازدید

انصاري لاري: نباید اجازه داد خشونتی صورت بگیرد و عالمی از تریبون رسمی توجیه گر این خشونت باشد!

1429222948_anانصاري لاري: نباید اجازه داد خشونتی صورت بگیرد و عالمی از تریبون رسمی توجیه گر این خشونت باشد!

خبر پارسي: در نشست بزرگداشت ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز زن که به دعوت جمعیت زنان مسلمان نواندیش (شاخه فارس) و انجمن اسلامی جامعه پزشکی (شاخه فارس) شکل گرفته بود، دکتر انصاری لاری با ابراز خوشحالی از برگزاری چنین نشستی، از برگزار کنندگان این همایش، جمعیت زنان مسلمان نواندیش شاخه فارس و انجمن اسلامی جامعه پزشکی شاخه فارس تشکر کرد.

به گزارش دال نیوز دکتر انصاری لاری به اشاره به تغییرات سریع دنیا در چند دهه اخیر گفت: آنها که فکر می کنند زمام ضروریت ها و سیروریت های جهان را در اختیار دارند به دنبال این هستند که زنان را هم در این تغییر، آن چنان که می خواهند ترسیم کنند و نقشی که می پسندند را برای او در نظر گرفته اند و چنان که می دانید، در بسیاری از نقاط دنیا هم به این توفیق دست پیدا کرده و به هدف خودشان به طور نسبی رسیده اند.

استاندار سابق فارس گفت: عده ای می خواهند زن را همچنان در قالب های گذشته نگه بدارند، هرچند که پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه جدیدی که حضرت امام (ره) به زنان داشت و گستره وسیعی که برای فعالیت ها و حضور زنان در جامعه ایجاد شد، بخشی از این مسائل را منتفی کرد، اما هنوز این سنت های موروثی آمیخته با خرافه را می توان در جامعه زنان ما در ایران مشاهده کرد.

وی اضافه کرد: زن ایرانی مسلمان به شکل طبیعی به دنبال چهره ی جدیدی است که نه قیافه گذشته و موروثی کهنه تداعی بشود و نه عروسک بزک کرده مقلد دنیای جدید و مدرن را تداعی بکند. وقتی به دنبال الگویی می گردد، طبیعتا در فرهنگ اسلامی به نام آشنای فاطمه (س) بر می خورد، اما دقیقا مسئله همینجاست که متاسفانه، علی رغم وقوع انقلاب اسلامی و گذشت بیش از ۳۵ سال از انقلاب، ما هنوز هم در اراده ایستادن در برابر این فشار ها و هم در شناخت الگویی که می پسندیم ضعیفیم و این نقص باعث شده که جامعه زنان ما را، در یک بحران هویتی فرو ببرد و به یک خسارت جدی برای نیروهای انسانی جامعه ما معطوف شود.

انصاری لاری با اشاره به سخنرانی ها و منابر دهه های فاطمیه و جشن های ولادت فاطمه زهرا (س)، تصریح کرد: فاطمه دختر رسول خدا و همسر ولی خداست که هیچ کدام کم نیستند و هرکدام فضیلتی بزرگ هستند، اما از اراده ی او هم خارج بوده است که دختر رسول خدا باشد؛ این یک عنایت ویژه الهی و یک فضیلت خدادادی است. اما خود فاطمه که بود و چه کرد؟ از این فرصت هایی که در اختیار داشت به عنوان دختر رسول خدا و همسر ولی خدا و مادر ائمه هدی استفاده کرد و به قله ی بلند فضیلت و معرفت رسید که جایگاه او از زبان پیامبر، در بین چهار زن بزرگ دنیاست.

استاندار فارس در دولت اصلاحات با اشاره به موهبت انقلاب اسلامی و پرهزینه بودن نام بردن از علی(ع) و فاطمه(س) در طول تاریخ، اذعان داشت: ما امروز باز هم داریم با نگاه های ظاهربینانه، از این فرصتی که می تواند برای تعمیق درست فرهنگ تشیع که همان اسلام ناب محمدی است، استفاده شود، غفلت می کنیم؛ چه در جامعه ی خودمان و چه در جهان پیرامون.

وی با اشاره به تاثیر عشق مردم به اهل بیت در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس گفت: چرا این عشق ها و این ایمان و این همه فداکاری آن اثری را که باید، در تربیت ما و تربیت جامعه ما نداشته است؟ چه چیزی باعث شده که بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی، ما فرمایشات و تعلیمات بزرگان دین و این خاندان با عظمت را که سراسر تاکید بر صلح و دوستی، مودت و مهربانی و حقیقت و عدالت بوده است، فراموش کنیم و به خودمان اجازه بدهیم در برخورد با معاند که نه، مخالف که نه، در برخورد با کسی که متفاوت با ما می اندیشد، چنین بی پروا، خشن، دور از عقل و منطق و اخلاق رفتار بکنیم؟

او با اشاره به جذابیت نداشتن نحوه تبلیغ تعالیم دینی از طرق فعلی برای جوانان افزود: چرا باید کسانی غیر مسئولانه و بی ضابطه مبلغ دین و مروج مذهب باشند و کسانی که استعداد مجتهد شدن را نداشته اند، مبلغ شوند؟ علی القاعده به قول مرحوم شریعتی باید بهترین های حوزه علمیه به کار تبلیغ دین و ترویج و نشر معارفشان اهتمام بکنند، نه اینکه آن هایی که استعداد و هوشی دارند، فقیه و مجتهد می شوند، منزوی شده و فقط به کار تدریس و تربیت طلبه می پردازند، و عده ای که احتمالا کمتر برای درس همت کرده اند، مبلغ دین می شوند. من نمی خواهم بگویم همه ی مبلغین ما چنین اند؛ ما هر چه داریم از تبلیغ دین داریم. اما باید آن را یک امانت بسیار مهم و جدی تلقی کرد و آن را ضابطه مند کرد. نباید اجازه داد خشونتی صورت بگیرد و عالمی از تریبون رسمی توجیه گر این خشونت باشد.

انصاری لاری در پایان، خاطرنشان کرد: دختران ما خیلی مقصر نیستند، به درستی ابعاد وجود این شخصیت ها را نمی شناسند. نمی شود از یک دختر امروزی با این پنجره ای که به دنیا باز شده، با این تغییرات عجیب و غریب، انتظار داشت که بدون اینکه بشناسند و بدون اینکه بفهمد الگوی خود را فاطمه (س) قرار دهد و چه خسران بزرگی است که ما نتوانیم این ذخیره ها را به فرزندانمان به درستی بشناسانیم.

 


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  روزگاری خاتمی رییس جمهور بود-موسوی لاری وزیر کشور-انصاری لاری استاندار فارس-کشفی نماینده مجلس—یعنی طلایی ترین فرصت برای تغییر سرنوشت لارستان-که هرگز تکرار نخواهد شد-اما دریغ و افسوس که چه آسان از دست رفت و با تقابل و جر وبحث بین خود همین آقایان به به پایان رسید.تاریخ سرزمین ما این غفلت بزرگ را هرگز فراموش نمی کند.

 2. دانشجوی لاری گفت:

  0

  0

  مشکل خیلی از اصلاح طلبان این است که دائم دم ار مردم می زنن
  ولی همینکه به سمت و مقامی میرسند دنبال منافع شخصی و حزبی خودشون میرن
  تجربه مجلس ششم و پولهای باد آورده و…
  به نظرم نمیشه به حرفاشون اعتماد کرد

 3. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  حرفای به جا و جالبی بود؛ هرچند درباره مبلغین حداکثر به نظر من که باهاشون ارتباط دارم و از نزدیک می شناسمشون خیلی دقیق نبود

 4. حقیقت گفت:

  0

  0

  آقای انصاری باید توجه کنن که در حوزه دو سیستم کوتاه مدت و بلند مدت وجود داره که یکی اش برای تربیت مبلغ است و یکی اش برای تربیت مجتهد
  ضمن اینکه تو قشر روحانیون هم مانندقشر معلمین و پزشکان و دیگر قشرها قوی و ضعیف وجود داره

 5. عباس صفوی گفت:

  0

  0

  اگر کسی بخواهد در مورد ارزش حق، کتاب بنویسد، یا سخنرانی کند، یا حق را توصیف کند، میدانش وسیع است، اما اگر کسی بخواهد به حق عمل کند، به عبارتی متحقق شود، نه محقق، میدان وسیعی ندارد، بلکه راه بسیار باریکی است؛ لذا ست که حضرت امیر (ع) می فرمایند : «الحق اوسع الاشیاء فی التواصف و اضیقها فی التناصف» شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید، ۱۱/۸۸؛ یعنی برای منصفانه رفتار کردن و حقوق دیگران را رعایت کردن، محقق نیاز نیست؛ متحقق نیاز است؛ لذا اگر می خواهد متحقق شود، باید حق باور، حق رو و حق پذیر باشد، تا بتواند از این راه بسیار سخت، عبور نماید .
  جناب انضاری تا چه حد به این صفت متصف هستند ؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان