میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژوئن 2014 ساعت 4:06 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 13 دیدگاه 3,229 بازدید

۸ سال عقل و عقلانیت متروک و خردمندان مهجور بودند

phoca_thumb_l_img_5579انصاری لاری: اصلاح طلبان وفادارترین و صدیق ترین چهره‌های این ملت هستند/ ۸ سال عقل و عقلانیت متروک و خردمندان مهجور بودند/ تغییر مورد انتظار مردم هرگز انقلابی و ویرانگر نیست

خبر پارسي: استاندار سابق فارس گفت: در طول ۸ سال گذشته عقل و عقلانیت، متروک و خردمندان مهجور شدند.

دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری، پنجشنبه ۲۲ خرداد در مراسم افتتاح بنیاد امید ایرانیان در شیراز افزود: کار خردمندانه کردن به لفظ آسان است در حالی که این حرکت کاری  سترگ و امری بزرگ است به خصوص در شرایط حساس و بحرانی که جانب عقل را نگه داشتن و جانب نفس را فرو گذاشتن بسیار خطیرتر و دشوارتر خواهد بود و از این رو است که پیامبر اکرم فرمود: ذره ای عقل از نماز و روزه برتر است.

وی به جنبه فرزانگی و عقلانیت حرکت عارف در کناره‌گیری از کاندیداتوری ریاست جهموری به نفع روحانی پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر انعطاف تاریخی محمد رضا عارف در انتخابات سال گذشته شکل نمی‌گرفت دولت تدبیر و امید تحقق پیدا نمی‌کرد.

انصاری لاری دلایل پیروزی روحانی را چنین بر شمرد: رهنمودهای پر تاثیر رهبری، متانت و صبوری هاشمی، مدیریت هوشمندانه و حمایت همه جانبه خاتمی و بالاخره انعطاف خردمندانه ی عارف.

استاندار سابق فارس تصریح کرد: متاسفانه در طول هشت سال گذشته عقل و عقلانیت را متروک و خردمندان را مهجور یافتیم و به تصور من حرکت آقای عارف نقطه بازگشت به عقلانیت بود و اگر شعار این دولت تدبیر و امید است نطفه ی اصلی این شعار را باید در انعطاف خردمندانه ی آقای عارف جست و جو کرد.

 انصاری لاری افزود: در طول سالیان پس از انقلاب دولت هایی آمده اند و رفته اند اما دولتی بیشتر در یادها و خاطره ها مانده است که بیشتر متکی به فرزانگی و خردمندی بوده است اصولا هر تفکری، هر گفتاری، هر کرداری که بهره ی بیشتری از عقلانیت برده باشد ماناتر و پایدارتر است. اگر قرآن و اسلام جاودانه و پایدار هستند به واسطه ی این است که از منشا عقل مطلق بر بشر ارزانی شده است.

استاندار دوران اصلاحات تصریح کرد: تغییر مورد انتظار مردم هرگز از جنس انقلابی ویرانگر و ساختار شکنانه نیست و نیز تغییرات سطحی و کم تاثیر و نمایشی مردم را راضی نخواهد کرد. این تغییر اصلاح محسوس و موثر بسیاری از بینش ها و روش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است با هدف ارتقای مادی و معنوی زندگی ایرانیان و البته با حفظ ارزش ها و پایبندی به اصول و در چارچوب قانون اساسی.

انصاری لاری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید ادامه دولت اصلاحات است، تصریح کرد:  اصلاحات یک مطالبه ملی و دایمی و غیرقابل انکار در کشور ما است  و تنزل دادن آن به یک جریان سیاسی یک خطای بزرگ و  جفا  به این گفتمان است و دولت تدبیر و امید به صورتی طبیعی و اجتناب ناپذیر ادامه ی دولت اصلاحات است.

وی در پایان گفت گفت: اصلاح طلبان وفادارترین و صدیق ترین  چهره‌های این ملت هستند که در عرصه‌های مختلف امتحان خود را به نظام پس داده‌اند.


13 نظر

 1. mohammad گفت:

  0

  0

  زنده باد دكتر انصاري لاري. لارستان به داشتن چنين فرزند فرزانه اي افتخار مي كند.

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  کجا افتخار زمانی که استاندار بود یک قدم مثبت برای لارستان برنداشت

  • مطلع گفت:

   0

   0

   معلومه شما اطلاع زيادي از خدمات ايشان نداريد. اول اينكه ايشان يك شخصيت ملي و افتخار لارستان هستند. دوم اينكه ايشان در زمان استانداري به همه استان توجه كردند و به معناي واقعي استانداري بدون يكجانبه نگري بودند. همين امر باعث شد تا قبل از لارستاني ها كل استان فارس از استانداري ايشان در دولت جديد حمايت كنند. سوم اينكه در زمان ايشان اتفاقا كارهاي بسيار ارزشمند و زيربنايي براي لارستان انجام شد.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  به به ببينيد چقدر زيبا و هوشمندانه سخن گفته است. اين جملات كوتاه و عميق را مقايسه كنيد با سخنراني چند ساعته امثال […] كه هيچ چيزي نصيب شنونده ان نمي شود.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بفرمایید چند تا از این کارهای زیربنایی را نام ببرید تا همگان روشن شوند.من برای اطلاع شما چند نمونه اش را ذکر میکنم.عدم تخصیص اعتبار به مصلای لارستان با بهانه اینکه لارستان مهد خیرین است و خودشان گلیمشان را از آب میکشند.عدم پیگیری جدی طرح تقسیمات کشوری و ارتقا لارستان به استان با بهانه اینکه ایشان استاندار کل استان فارس هستند.ساخت مسجد اهل سنت در یکی از کلان شهرهای ایران خدمتی که شاه هم به آنها نکرد با هدف جلب رای آنان.ارتقا بخش خنج به شهرستان(اهل سنت) ارتقا بنارویه به بخش با محوریت روستاههای اهل سنت.ارتقا یک بخش از شهر لار یعنی خور به شهر و جدا کردن حوزه شهری و به تبع جمعیت این شهر تماما اهل سنت از شهر لار که امروز باید در کمیسیونهای شهرسازی و به دلیل جدا شدن حوزه جمعیتی حسرتش را بخوریم که البته هیچ کدامش واجب و ضروری نبود و تماما سیاسی و برای جذب رای اهل سنت به نفع جناح مطبوعشان بودو بسیاری از غلط کاریهای اقتصادی که جاش نیست برایتان بازگو کنم.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  فتنه انگیز ترین بودند
  نه وفادار ترین!!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   واقعا اصلاح طلبها در هر چيزي مشكل داشته باشند در «صداقت» خيلي بهتر از طيف مقابل هستند كه معمولا اهل تظاهر هستند. كم نمي بينيم آدم هاي به اصطلاح […] كه در جمع چيزي مي گويند و در خلوت كار ديگري مي كنند.

 5. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  درود به حاج ابراهيم انصاري لاري بزرگ.

 6. محمد لاری گفت:

  0

  0

  سلام…
  دوران طلایی برای خدمت به این مردم محروم ونجیب در زمان تصدی استانداری ایشان به تباهی وسیاهی کشیده شد…
  به کدام کار سترگ وبزرگ ایشان افتخار کنیم…
  در حال حاضر هم در خوش نشینی شیراز شهر گل وبلبل به سر میبرد وبرای تصدی مجدد پست انصاری قبول نکرد تا باز هم فرصت سوزی شود وقتی هم از ایشان میپرسیم چرا قدمی برای لارستان بزرگ بر نداشتی میفرماید کدام لارستانی امد که من راهنمایی نکرده باشم….
  من نمیدانیم از عوام چه توقعی داشتی شما که از خواص بودی چرا برای استان شدن لار قدمی برنداشتی..
  شاید بعضی تصور پارتی بازی کردن را از صحبتهایم استنتاج نمایند…خیر منظورم همین حداقل فرمانداری ویزه و اعطای ادارات کل میباشد که با خون دل خوردن وزجر این مردم نجیب با تحصن و تحمل کردن زجر فراوان بدست اوردند چطور این اقا هیچ کاری نکرد….
  اقای انصاری در پرونده خدمتیتان هیچ نشانی از خدمت به این مردم وجود ندارد…
  خواهشمندم درد دل این حقیر زجر کشیده را در کمال سلامت ثبت نمایید ومدعیان ایشان بفرمایند چه قدمی برداشته اند که ایشان را بزرگ میخوانید…

  • مطلع گفت:

   0

   0

   شمايي كه در نهايت بي اصافي ايشان را نكوهش مي كنيد معلوم است هيچ اطلاعي از خدمات دكتر انصاري به لارستان نداريد. همين آقاي احمدي استاندار فعلي زماني كه معاون انصاري لاري بود به خواسته استاندار طرح اوليه استان شدن لارستان را نوشته است. طرح استان اتفاقا با همراهي مرحوم آيت اللهي در زمان ايشان مطرح مي شود اما مخالفت قاطعانه مقام معظم رهبري مانع ادامه دادن طرح شد. در مورد فرمانداري ويژه كه اولا آن زمان اين طرح در اما و اگر بود و جزو سياست هاي دولت وقت اعطاي فرمانداري ويژه نبود. حالا هم كه انجام شده مگر چه اولويتي دارد؟! لطفا چشم ها را بشوريم و طر ديگري ببينم. تصب كوري مي اورد.

 7. لارستانی گفت:

  0

  0

  چرا بی انصاف هستید جدایی خنج از لارستان درزمان ایشان آقای انصاری انجام شد چه خدمتی بهتر ازین که لارستان را از کمر خورد کردند

 8. محمد لاری گفت:

  0

  0

  اقای مطلع….
  در اولین فرصت نکاتی را از کوتاهی ایشان به اطلاع خواهم رساند علی الحساب همین یادداشت جناب لارستانی را در خصوص جدایی خنج داشته باشید تا عرض کنم…
  در خصوص تعصب هم بگویم که ذکر و بیان حقیقت جدای از تعصب است…
  سپاس

 9. گراشی گفت:

  0

  0

  از اثار نکبت بار ایشان سه شهید به جا مانده در روی دستان گراشی ها بود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان