میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 سپتامبر 2020 ساعت 10:14 ق.ظ سرویس:مطلب شما 31 دیدگاه 704 بازدید

اهالی فرهنگ لار در مقابل نماینده: مطالبه، آزمون یا دوئل؟

اهالی فرهنگ لار در مقابل نماینده: مطالبه، آزمون یا دوئل؟

محسن مهرابی*: قریب به صد روز از آغاز کار مجلس یازدهم می‌گذرد، مجلسی که از ابتدا با چالش‌های مختلفی روبرو بود و تا به امروز هم قضاوت‌ها و دیدگاه‌های گوناگونی در خصوص عملکرد این مجموعه وجود دارد. برای مردم منطقه ما البته این مجلس متفاوت‌تر از دوره‌های قبل است. نماینده‌ای جوان با شعار تخصص و نه شعار‌های سیاسی بر کرسی نمایندگی تکیه زده که بالطبع انتظارات از وی بسیار بالاست. چیزی که در ظاهر رفتار و عملکرد حسین حسین زاده عیان است ضمن قبول نقدها و کاستی‌ها، تلاش برای حضور در تمامی حوزه انتخابیه است که همین یک ویژگی وی را از تمامی نمایندگان سابق متمایز کرده و باید دید تا کی این رویکرد پابرجاست. دایر کردن ۴ دفتر در ۴ شهرستان خود نشانگر دغدغه نماینده برای دیده شدن مشکلات و معضلات تمامی شهرها و روستاها منطقه و شنیده شدن حرف همه‌ی مردم است.

در این صد روز اما چیزی‌ که توجه فعالان رسانه‌ای و سیاسی منطقه را به خود جلب کرده رفتار نماینده در قبال شهر – نه شهرستان- لار است؛ پیش فرض ذهنی همه‌ی ما این است که رفتارهای نماینده‌ی گراشی در قبال این شهر به شدت زیر ذره بین بوده و رصد می‌شود. مهندس حسین‌زاده چه در زمان انتخابات و چه پس از آن اما همواره با استفاده از عباراتی مثل «من پسر همسایه شما هستم!» و شعار «وحدت» سعی در تبیین رویکرد خود داشت، رویکردی که با حضورهای متعدد در لار و شرکت در جلسات مختلف آن شهرستان دور از ذهن نیست اما در مقابل تحلیل رفتار بازیگران صحنه رسانه و سیاست در لار می‌تواند برای نماینده‌ای که اولین تجربه کاری خود در سطح منطقه را از سر می گذراند لازم باشد.

هیاهوی بسیار برای یک سرپرست

همه چیز از نامه اول منسوب به ۳۰۰ نفر از اهالی هنر و فرهنگ در لار به نماینده شروع شد، اسامی ذکر شده در ذیل نامه نیز در کنار چندین فرد ناشناس یا کمتر شناخته شده، اسامی افرادی هنرمند و باسابقه در عرصه فرهنگ و هنر به چشم می‌خورد اما متن تحریر شده این نامه درخور توجه است، تا جایی که ادامه کار یا پایان کار حجتی در ارشاد لار را آزمونی برای نماینده قلمداد کرده و عملا این متن را می‌توان به آغاز یک دوئل تشبیه کرد. متن نامه دوم اما بسیار جالب‌تر نوشته شده؛ آنجایی که صحبت‌های نماینده را «حرف‌های خوشگل» توصیف کردند که البته این متلک پراکنی‌ها در قاموس هنر و هنرمندان نیست و شاید نویسندگان نامه با هنر غریبه هستند و بیشتر به سیاست مشغول‌اند که این لحن را در متن‌های خود دارند. ایشان پاسخ مصیب علیشیر مدیر دفتر نماینده در لار را توهین به خود تلقی می‌کنند حال آنکه به جد معتقدم اگر به جای علیشیر که جوان مستعد و پر تلاشی‌ست، گزینه خودشان که از مدیران سیاسی باسابقه لار است عنوان مسئول دفتری داشت، این موضع را نداشتند.

در متن دیگری نیز فردی بنام صدرا جعفرپور صرف رفتن حجتی از ارشاد لار را اینگونه توصیف میکند: «آنچه به شدت باعث نگرانی شده، تحولات مدیریتی دو ماه اخیر شهرستان است.» و آیا واقعا تغییرات در سطح یک سرپرست، تحولات شهرستان نام دارد!؟ در جایی که وظیفه اصلی برعهده فرمانداری لار بوده که باید از مدت‌ها قبل پیگیری حل این مشکل را می‌نمود، چطور می‌شود که وضعیت استخدامیِ یک فرد به آزمونِ هنرمندان و فرهنگیان یک شهر از نماینده‌ی مجلس تبدیل می‌شود؟

و اتفاقا نکته درخور توجه این است که اکنون سکان‌دار یکی از مهم‌ترین معاونت‌های اداره کل فارس سرپرست اداره ارشاد لارستان هم شده که خود می‌تواند یک فرصت و یک مزیت محسوب شود.

مقایسه‌ی یک رفتار پرمعنا

۸ سال کرسی نمایندگی این مردم در اختیار فردی به نام جمشید جعفرپور بود، فردی که طی این هشت سال در کمیسیون فرهنگی مجلس از ریاست تا دیگر عناوین را در اختیار داشت. هرچند این سوال خیلی جدی مطرح است که چرا در مدت حضور وی تکلیف حجتی مشخص نشده و ایشان در سمت خود ابقا و انتقال دائم صورت نگرفته – که احتمالا خود ایشان تمایل نداشته! – باید پرسید: «ما، یعنی اهالی فرهنگ و هنر در دیگر شهرستان‌های حوزه انتخابیه چگونه حقوق خود را از رییس کمیسیون فرهنگی مطالبه کردیم!؟» رییس کمیسیونی که البته از اتمام ساخت یک پروژه عمرانی در شهر خودش هم ناتوان بود!

جشنواره فیلم کوتاه کل یک جشنواره ملی و شناخته شده در میان سینماگران کشور است و سال‌هاست که در گراش برگزار می‌شود. جشنواره‌ای که از ابتدا مردمی بوده و با هدف شناساندن فرهنگ و هویت بومی مردم منطقه شکل گرفته و به روایتی اولین جشنواره فیلم کوتاه کشور محسوب می‌شود. این جشنواره در برنامه سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و این یعنی این وزارت خانه وظیفه برگزاری یا دسته کم بر عهده گرفتن مخارج آن را بر عهده دارد اما در عمل همواره این بار بر دوش انجمن‌ها و گروه‌های مردمی شهر افتاده و باید با صد چرا و افسوس گفت: «در دوره نمایندگی جعفرپور که با مدیرکلی بهزاد مریدی نیز هم‌زمان بود، فقط و فقط ۳ دوره این جشنواره ملی برگزار شده است.»

اما یک بار یک گروه و یک انجمن از هنری‌ها و فرهنگی‌های گراش نامه‌ای، طوماری، اعتراضی به دفتر نماینده ارسال کردند!؟ خیر. یک بار نماینده خود شخصا سعی در برطرف کردن مشکلات این جشنواره داشت!؟ خیر. آیا اهمیت یک جشنواره ملی با بیش از دو دهه سابقه کمتر از انتصاب یا عزل یک سرپرست است!؟ قطعا خیر. و در برابر این بی‌توجهی تاریخی که یک میراث ارزشمند را به نابودی کشانده، سکوت تنها انتخاب هنرمندان و مردم گراش بود. شاید اگر آنها نیز کمی از همسایگان خود در «طلبکار بودن و آزمون گرفتن» وام گرفته بودند امروز مهم‌ترین رویداد هنری منطقه با خطر لغو مجوز روبه‌رو نبود؛ که البته این سکوت نشان ناامیدی مردم از نماینده وقت بود، چیزی که ریشه‌ای تاریخی دارد!

آقای نویسنده‌ی نامه هنرمندان لاری؛ دفعه‌ی بعد این را هم در نظر بگیر که حتی اگر رفتار نماینده غلط بوده باشد – که نبوده! – این بازتابی از رفتار سالیان سال خود شماست و نه چیز دیگری.

وحدت درکنار تبعیض، هرگز!

کلمه «وحدت» یکی از پربسامد‌ترین کلیدواژه‌های بکار برده شده توسط نماینده در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های این چند وقت اوست. چیزی که البته در کلام شیرین است اما در عمل، ایجاد آن نیاز به شناخت و درک گذشته و عوامل برهم‌زننده این وحدت دارد. در واقع برای بسط دادن وحدت در هر جغرافیایی ابتدا باید عوامل تفرقه را کنار گذاشت.

اگر در منطقه ما آنچنان که مطلوب است وحدت وجود ندارد، باید به ریشه‌ی آن پرداخت که چیزی نیست جز تبعیض! آقای نماینده، وحدت بدون رفع تبعیض بیشتر شبیه کلاه گشادی‌ست که سر مردم مناطق محروم مانده می‌رود. ابتدا تمام تلاش خود را جهت رفع تبعیضِ انباشته شده در این سال‌ها، که تمامی منابع و امکانات و پست‌های حساس مدیریتی تا یک کارمندی جزء، در اختیار اهالی یک شهر بوده را به کار ببندید و بعد ببینید چگونه این وحدت واقعی نمایان می‌شود.

رفتار برخی در غائله‌ی رییس ارشاد لار چیزی جز آن روی سکه‌ی دستِ دوستی‌ها و برادری‌های تبعیض‌آفرینان نیست. آن روی سکه‌ای که هر از چند گاهی خود را نمایان می‌کند که مسائل اساسی را فراموش نکنیم. این رفتار برخاسته از همان ادبیاتی است که چندی پیش، مرد رسانه‌ای لار یعنی کاظم رحیمی‌نژاد در قبال کثیره مردم حوزه انتخابیه شما به کار برد. شاید این ادبیات در این دوره دیگر کاربرد نداشته باشد اما گاهی هم بد نیست از اندک فرصت‌ها استفاده کنید و «تبعیض مثبت» خود را در قبال شهرها و مناطقی که نه نماینده داشته‌اند و نه مدیر کل و نه معاون استاندار و … به کار ببرید و از صداهای بلند برخی نیز نهراسید. فقط هر دو روی سکه ضرب لار را ببینید.

*فعال فرهنگی سیاسی و دبیر تشکل جمعیت جوانان گراش


31 نظر

 1. عصر بیداری گفت:

  2

  0

  اگر نماینده به حرف نوکیسه ای مثل شما گوش فرا دهد بزرگترین خطا را انجام داده است البته انتظار از فردی مانند شما با نوشتار بالا بیش از این نیست عقده گشایی و کینه پراکنی

 2. با انصاف گفت:

  0

  0

  خودشیفته جدیدی به نام محرابی

 3. لاری گفت:

  0

  0

  بنده به عنوان یک لاری که نه به مهندس حسین زاده رای دادم و نه به دکتر جعفرپور؛ اینجا میخوام این حقیقت را بیان کنم که ظاهرا شما هم به دنبال تلافی این هشت سال هستید پس. یعنی محتوای نوشته شما این رو نشون میده. ما لاریا دلِ خوشی از نماینده قبل نداشتیم به همین خاطر دیگه بهش رای ندادیم.
  در ضمن بدی را با بدی جواب میدن همسایه عزیز؟
  نماینده قبلی به قول شما برای اتمام یک پروژه (کتابخانه مرکزی) در لار نتونست کاری بکنه؛ اون وقت توقع داشتین می تونست برای شما کاری بکنه؟
  این متن شما بیشتر شبیه به گروکشی و تلافی است تا یک مقاله انتقادی.

 4. وحید گفت:

  0

  0

  اقای گراشی این نیز میگذرد اگر آقای حسین زاده بخواهد با تفکر شما کار کند مطمئن باش دیگر بار نخواهد توانست تجربه نمایندگی را تکرار کند همانگونه که حسنی نتوانست بجای اینکه در صدد این باشید که با مردم لار تقابل ایجاد کنید بدنبال همگرایی باشید تا مردم در عمل ببینند که پسر همسایه به قول نماینده دلسوز تر و و تلاشگرتر از نمایندگان قبلی و شخص جعفرپور هستن اگر اینکار را توانستید انجام دهید در دل مردم خواهید نشست وگرنه کارتان بیهوده است در حال حاضر مشکلات شهر که میتواند محکی برای نماینده باشد که مهمترین آنها عبارتند از، یکی ارتقا اداره راهداری به اداره کل جهت خدمت بیشتر به راههای منطقه دوم فعال کردن دانشگاه علمی کاربردی که دانشجویانش بومی منطقه هستند و میتوانند سفیران خوبی برای نماینده باشند سوم آب منطقه بیرم در عمل نه حرف َشتاب به تکمیل جادهای مواسلاتی جهت رونق منطقه پیگیری راه اهن و آوردن ایستگاهی در نزدیک شهر لطیفی که استفاده مردم راحت تر گردد محرومیت زدایی از مردم بیرم و جویم و بنارویه با دادن امتیازات دولتی اینها را آقای حسین زاده باید در عمل ثابت کند نه در حرف مردم کارهایتان را رصد خواهند نمود

 5. لاری گفت:

  0

  0

  اقای مهرابی تاسیس چهار دفتر در حوزه انتخابیه خوب است ولی دفتر لار را اگر نمی زد بهتر بود چون اکثر مردم که برای کاری مراجعه میکنند با عدم حضور مسول دفتر مواجه میگردند که اعلام میکنند تهران هستند این چه مسول دفتریست که اکثر وقتها حضور ندارد وجود نداشتن دفتر به عبارتی بهتر بودشاید نبود دفتر مردم را به دفتر گراش سوق میداد مسول دفتر باید رابطی باشد بین نماینده و مردم ولی متاسفانه در لار اینگونه است حتی مسول دفتر لار در برخورد با مردم از بالا به پایین نگاه میکند ضمنا مگر نه اینکه نماینده باید طوری برنامه ریزی کند که در موقع حضور در حوزه انتخابیه در دفاتر حضور یابد تا در ملاقات حضوری مشکلات مردم را بداند ولی متاسفانه در لار که اینگونه نیست و بیشتر وقتش را در دفتر گراش سپری میکند لطفا به عدالت رفتار کنید

 6. در آشنا گفت:

  0

  0

  واقعا صحبت شما توهین به مردم لارستان میباشد این چه مقاله ای است که ادب در آن رعایت نکرده مگر پدرت بهت اموزش نداده که با مردم به نیکی سخن گوی؟؟!!!!!!هر چیزی که بر زبانت جاری شد بیان نکن کمی بیندیش نوشتارت همه توهین و ناسزا به مردم است کمی احترام قائل باش جوان این راهی که میروی به ناکجا آباد است مشکل تیم نماینده همین است که جوان و مغرور هستند و برای بزرگترهای با تجربه احترامی قائل نیستن چندین بار به اقای علیشیر هم گوشزد کردم با مردم به نرمی سخن گوی همین مردم هستند ولی نعمتهای شما دلتون رو به چند صباحی مسولئت خوش نکنید و به مردم نتازید

 7. محمود گفت:

  0

  0

  احسنت بر جناب آقای مهرابی واقعا حقیقت گفتین بسیار متن شیواوجالبی بود

 8. دلسوز گفت:

  0

  0

  اینقدر به دنبال گروکشی نباشید و از اینکه جعفرپور برای گراش کاری نکرد دلخور نباشید در لار هم ایشان کاری نکرد جز سوزاندن امتیازها از قبیل از دست دادن دانشگاه علمی کاربردی لارستان فروش زمین صدا وسیما تعطیلی تولیدی شهرکهای صنعتی به دلیل حمایت نکردن و…..اگر حسین زاده بتواند کارهایی که جعفرپور نتوانست انجام دهد را بنجو احسن انجام دهد در دلها خواهد ماند

 9. علیرضا گفت:

  0

  0

  درودبرآقای مهرابی که به شیوایی حق مطلب رواداکرد.
  بخصوص اینکه منظوربیشترلاریهاازوحدت همون تبعیض بنفع خودشونه.
  درضمن آقایاخانم”درآشنا”
  چی شده؟داری زنجیرپاره میکنی؟نکنه سرکلاس اون دکتربی ادب نشستی ؟

 10. امیرحسام گفت:

  0

  0

  واقعا حرف حق جواب ندارد
  چرا آقای جعفرپور که رئیس کمیسیون فرهنگی بود هیچ کمکی به جشنواره فیلم کوتاه گراش نکرد؟؟؟ مگر این بی عدالتی نیست؟ آن موقع این اهالی فرهنگ کجا بودند؟

 11. لارستانی گفت:

  0

  0

  صبحتهای شما خیلی کینه توزانه و بدور از اخلاق است حسین زاده اگر با این تفکر کار کند هرگز بجایی نخواهد رسید ایشان باید با همکاری مردم بدنبال توسعه باشد نه شکاف منطقه بهتر است امثال شما و جوانان دیگر حتی علیشیر برای پیشبرد کارها به مردم احترام بگذارند ودنبال خودنمایی و بزرگ بینی خود نباشند تا الان هم هرچی از نماینده دیده ایم همش در حد حرف بوده متاسفانه نتوانسته در عمل کاری برای منطقه کند اگر در عمل بتواند کاری کند مردم یاورشان خواند شد و قدردانشان

 12. میلاد گفت:

  0

  0

  ظاهرا یادآوری یک حقیقت تاریخی یعنی تبعیض آفرینی شما لاری ها خیلی ناراحتتان کرده!!!

  • حداد عادل گفت:

   0

   0

   سلام
   واژه و عبارت( تبعیض آفرینی) به واژگان زبان فارسی اضافه نمودید . میلاد این واژه را به آقا میلاد و خانواده محترمشان تبریک عرض میکنم . امیدوارم شاهد خلق واژگان بیشتری از شما باشیم.

 13. لاری گفت:

  0

  0

  همگرایی بجای وا گرایی دوستی به جای دشمنی نقد منصفانه به جای توهین راهکار دادن به
  به جای انتقاد های بی محتوا و عمل به جای حرف رمز موفقیت می با شد اقای حسین زاده تا کنون کار و تلاش زیاد کرده وعا قلانه عمل نموده وباعث حفظ وحدت در منطقه شده موفق و پیروز باشند

 14. جوان مطالبه گر گفت:

  0

  0

  عزیزان دل
  دیگه دوره ی بزن در رو تموم شده!!!
  مردم ۴ شهرستان حوزه ی انتخابیه، الآن دیدشان خیلی بازتر شده و میتوانند مسائل روزمره ی این چند سال اخیر را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند!
  منطقه ی خودمان سالها بود که وجود یک نماینده ی جوان و پای کار را طلب میکرد و خدا را شکر، الطاف خداوندی شامل حالمان شد و جناب حسین زاده با رای اکثریت مردم ۴ شهرستان، به عنوان نماینده انتخاب شدند(باز هم خدا را شکر).
  و ان شاالله بتوانند عدالت گم شده در سالیان اخیر را دوباره به این مناطق رهسپار کنند
  و اما
  دوستان لاری که دم از ادب میزنید، کامنتهای بعضی از شما اصلا بویی از ادب و نزاکت ندارد!
  مثلا جوانان مغرور یعنی چه؟؟؟!
  جوانانی که با حضورشان نشان دادند اگر اراده کنند، سنگ را هم آب میکنند، لطفا در مقابل این قدرت جوانی، جبهه نگیرید چون مطمئنا قدرتمندتر و باصلابت تر خواهند شد!
  و همچنین کمی در مقابل سخنان مخالف، انعطاف به خرج دهید و اینگونه گارد تهاجمی نگیرید.
  باز هم تکرار میکنم
  «دیگه دوره ی بزن در رو تموم شده!!!»

 15. حمید منشی گفت:

  5

  0

  ? به ورطه «کیشِ شخصیت» و «اصالتِ زادگاه» نیفتیم!

  ?پاسخی کوتاه به یادداشت «محسن مهرابی»

  ✍ حمید منشی
  ?یکی از امضاکنندگان نامه هنرمندان به حسین‌زاده

  ?جناب آقای مهرابی! موارد مندرج در یادداشت جنابعالی جالب و در عین حال عجیب است! کلا معتقدم این مواضع بر اساس پیش‌فرض‌هایی نادرست اخذ شده است. پیش فرض‌هایی مثل اصالت مرزبندی جغرافیایی لار و گراش در نگاه هنرمندان. یا انتقاد به مدیر دفتر نماینده در لارستان به دلیل عدم انتخاب یک چهره سیاسی شناخته شده در این سمت!
  ?از همه مهمتر عدم اطلاع نویسنده محترم از سابقه موضوع‌گیری‌های متعدد اهالی فرهنگ و هنر لارستان نسبت به نمایندگان لاری گذشته! جناب مهرابی، لطفا کمی زحمت بکشید و در همین سایت «آفتاب» یادداشت‌ها و مقالات و نامه‌های متعدد در تعریض به مثلا دکتر «جعفرپور» را هم ملاحظه بفرمایید.
  ?اصلا راستش را بخواهید دلیل برآشتفه شدن شما را درک نمی‌کنیم! تعدادی از هنرمندان شهرستان لارستان (و نه تنها لار) از روستاهای لارستان و بخش‌های صحرای باغ و جویم و بیرم و… و از طیف‌های فکری و سیاسی متفاوت نامه‌ای محترمانه به نماینده خود (و نه نماینده گراش و گراشی) نوشته‌اند و درخواستی مطرح کرده‌اند. شما چرا اصرار دارید این درخواست کاملا مدنی و محترمانه را «دوئل» هنرمندان با نماینده (ازقضا همشهری‌تان) بخوانید؟! چرا همه چیز را در مرزبندی لار و گراش خلاصه می‌کنید؟!
  ?درجایی به استناد صرفا یک عبارت در نامه یعنی «حرف‌های خوشگل» منتسب به نماینده، نویسندگان نامه را بجای هنرمند مشغول امر «سیاست» دانسته‌اید! خیلی عجیب است واقعا… لابد جنابعالی که بر اساس تلقی و شاید «توهم توطئه» خود نویسندگان را از یک طیف سیاسی قضاوت می کنید! شما که رفتار غلط یا درست نماینده با هنرمندان را بازتابی از رفتار سالیان گذشته لاری‌ها و نمایندگان لاری می دانید! شما که تمام منابع و امکانات و پست‌های حساس را در اختیار یک شهر می دانید و شما که نسخه «نهراسیدن» دربرابر مکتوب مدنی و متواضعانه هنرمندان را به نماینده توصیه می‌کنید و از همه مهمتر شما که «حفظ مدیر جوان فرهنگی و فرهنگ دوست» را به تلویح «هیاهو برای هیچ» می نامید، حتما «هنرمند» و «هنردوست» هستید!
  ?تعجب‌آور است که در نقد رفتار مطالبه‌گرایانه هنرمندان لارستان به «سکوت و انفعال» هنرمندان گراشی در ادوار گذشته اشاره می‌کنید! خب می‌خواستید مطالبه کنید! مگر ما نکردیم؟! تفاوت ما و شما این است که ما معتقد به مطالبه حق و حقوق خود هستیم و برایمان فرقی نمی کند نماینده لاری است یا پسر همسایه لار اما شما در مطالبه‌گری‌تان به «زادگاه» مسئولان توجه می کنید! با این روند در گذشته که ساکت بودید و الان هم که نماینده از خودتان است لابد باید ساکت باشید و انتقاد نکنید! این که شد «شهر ساکتان»!
  ?جناب مهرابی! در لارستان (شاید برخلاف دیگر شهرها!) گروه‌ها و طیف‌های متنوع و متکثری وجود دارند و عملکرد هرکدام از آنها در سبد خود آنها محاسبه و قضاوت می‌شود. ما برخلاف شما تلاش می کنیم از «کیش شخصیت» فاصله بگیریم. شما هم این کار را بکنید. این تصور که نماینده ما (و همشهری شما) نباید مورد انتقاد قرار بگیرد و منتقدان و مطالبه گرایان را فی الفور به عقده گشایان لاری دربرابر نماینده گراشی متهم کنیم نه کمکی به نماینده می کند و نه به اهالی شریف گراش!
  ?بپذیریم که همه ما در یک کشتی نشسته ایم و همه ما هم‌راه و هم‌سرونشتیم

 16. در اشنا گفت:

  0

  0

  اقای علیرضا و جوان مطالبه گر منظورم را متوجه نشده اید نیروی جوانی خوب است اما با احترام، جوانی که احترام نگذارد و سرکش بوده و خود را بالابگیرد آفت است ماهم خوشحالیم که یک نماینده جوان پرتلاش داریم ولی قرار نیست که به مردم بی احترامی و با کبر و غرور حرف بزنند باید در مقابل گرفتن حق مردم قاطع باشند نه در برابر موکلین خود ضمنا اقای علیرضا انسان زنجیر پاره نمیکند دیگران را همچو خود مبین و بی ادبانه منویس کمی اهسته تر که شب درازست و قلندر بیدار اقای حسین زاده باید از تندروی های گذشته درس گیرد و بدنبال مقابله نباشد چون کاری انجام نمیگیرد بهتر است دنبال همگرایی بود این همه به خود فشار نیاورید و همه چیز را برای خود نخواهید و توسعه منطقه باید متوازن باشد وحدت راه پیشرفت است

 17. لارستانی گفت:

  0

  0

  اقای مهرابی مطالبه گری حق موکلین است متوجه شوید برایمان لاری و گراشی و خنجی و اوزی مطرح نیست نماینده باید پیگیر امور مردم و منطقه باشد ما جعفرپور که لاری بود برایمان تفاوتی نمیکرد و بشدت از او انتقاد میکردیم و بخاطر کارهایش نگذاشتیم رای بیاورد و گفتیم هرکاندیدی که اصلح ترست باید نماینده شود پس زیاد به بحث گراشی حساس نشو اقای حسین زاده هم اگر برای منطقه کاری انجام داد سپاسگزاریم وگرنه شک نکنید منتقدش خواهیم شد پس بهتر است بجای حرف در عمل به مطالبات مردمی پاسخ دهد و بدنبال توسعه منطقه باشد تا موفق گردد

 18. عباس‌آباد گفت:

  0

  0

  تبعیض سمی نامحسوس است که عاملان اون در برابر کسی که بخواد دستشون رو رو بکنه گارد می‌گیرن!
  سالها بریدید و دوختید و تازیدید، حالا بشینید کنار تا ثمره کارهاتون با صداهای آزاده به مردم عیان بشه

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای محرابی بسیار با بی انصافی متن رو نگارش کردی

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای محرابی اشتباه مهندس حسین زاده استفاده از افراد بی تجربه و بدون علم چون شمادر صحنه مسائل اجتماعی و سیاسی است.دکتر جعفرپور با تمام نقص ها فردی با عدالت و مدافع کار برای همه مناطق بود.ما معتمدین‌همراه ایشان همواره شاهد بودیم.نماینده محترم با حضور امثال شما به عمق چاه خواهد رفت.

  • کامران جعفری گفت:

   0

   0

   درود بر شما, دوست عزیز اگر جناب مهرابی گراشی هستند و نماینده نیز گراشی, قرار نیست حساب شان یکی باشد. جناب مهرابی مستقل هستند و متن شان نیز با هر بازخوردی,چه خوب و چه بد,به خودشان برمیگردد و هیچگونه دخلی در دیدگاه و نگاه مهندس حسین زاده ندارد. لطفا دچار اشتباه محاسباتی بوسیله ی احساسات و هیجان نشوید. با تشکر

 21. لاری گفت:

  0

  0

  […] من پسر همسایه شما هستم یعنی چه! بگو به همشهریت اگر میتوانی کار انجام بده . هر روز یک حرف میزند. وقتی مردم از رییس فلان اداره ناراحت هستند پس بابای تو باید دخالت کند.

  • کامران جعفری گفت:

   0

   0

   درودتان, اولا کمی ارام باشید و به پدر و مادر کسی کار نداشته باشید. دوما, مردم از هر کدام از ادارات”دولتی” ناراضی باشند, هیچ دخلی به وظایف قانونی نماینده ندارد لذا بهتر است به نماینده عالی دولت”فرماندار” مراجعه کنید. شایسته است که نگاه خود را به مسایل و روابط بین قوا و نهادها تصحیح کنید تا دچار اشتباهی به این فاحشی نشوید .قوه مقننه دخلی به مجریه ندارد. با تشکر

 22. آزاد م گفت:

  0

  0

  اگر این درخواست را دوئل در نظر بگیریم بله. اما این صرفا یک درخواست است آقای محرابی

 23. دانشجو گفت:

  0

  0

  اقای مهرابی امثال من دانشجو و جوان که بخاطر بی تدبیری جعفرپور از ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی لارستان محروم شده ،حالا چون جعفرپور خراب کرده نباید از نماینده فعلی پیگیری کنیم این چه حرفیست که میزنید اقای حسین زاده باید پیگیر منافع مردم باشد نه اینکه اگر نماینده قبلی چیزی را خراب کرده بگوید چون او از بین برده بیخیال و تلاش نکند بهتر است اقای حسین زاده پیگیر کارمان شود و امثال من دانشجو اگر نتوانیم ادامه تحصیل دهیم و هزینه و وقتمان به هدر رود شک نکنید تعداد زیادی از مردم منطقه برای رای مجدد به اقای حسین زاد و همکاری باایشان منع میکنیم همانگونه که جعفرپور رای نیاورد چشم بر هم زنی دوره چهارساله تمام میشود پس نماینده محترم بهتر است بااقتدار حق دانشجویان بومی منطقه برگرداند و دردل ما جا کند و باعث گردد جواتان به تلاش نماینده جوانشان امیدوار برای توسعه منطقه گردند

 24. بینا گفت:

  0

  0

  اقای مهرابی اینقدر گراش گراش نکن مگه جنگ بین اسرائیل و فلسطین هسش قبل از نوشتن کمی بیندیش به مردم احترام بگذار به حسین زاده نصیحت میکنیم که دنبال کار باشد و بدنبال همشهری بازی و بهانه اوردن نرود اگر میخواهد موفق شود

 25. گراش گفت:

  0

  0

  پیشرفت گراش پیشرفت لار هم هست .بگذاریذ امکانات در منطقه بیاید .جلو پیشرفت هم را نگیریم من به عنوان گراشی از وفور امکانات در لار خوشحال می شوم هم زبان ما و شهری که کنار ما هست .شما لاری ها هم باید نگاه خود را اصلاح کنید .باید این را بداند که گراش از نظر جمعیتی و ابادانی و امکانات بعد از لار بین شهرستان های کناری خود وجود دارد. بگذارید گراش هم در غلتک پیشرفت قرار گیرد و سنگ اندازی نکنید . باید امکانات در مانی در لار و گراش زیاد شود تا نیاز ما به رفتن به شیراز نباشد .ارتقا ادارات در لار به نفع مردم گراش و منطقه هست .ارتقا لار با زیر مجموعه شدن لامرد برگ برنده ای برای گراش هم هست .الان هیچ راهی به جز اتحاد و دوستی نیست .گراش محروم ترین شهرستان فارس از لحاظ اقتصاد شهری و جاده ای می باشد .کاش جعفر پور مصوبات دوره حسنی از جاده و… را لغو نمی کردند .الان ۱۰سال از مصوبه کمربندی و جاده چک چک می گذرد ولی هنوز هیچ به هیچ .داشتن امکانات و شهر زیبا حق مردم هست .

 26. اوزی گفت:

  0

  0

  در جوامع پیشرفته ودمکراتیک نماینده مجلس متعلق به همه مردم حوزه انتخابیه است اما در مناطق کمتر توسعه یافته تعلقات قومی وطایفه ای وزادگاه برای نمایندگان بیشتر مطرح میشود اما مردم منطقه لار گراش اوز خنج امیدوارند که این پروسه دمکراتیک کم کم در حوزه انتخابیه شروع شود ونمایندگان جوان فعلی همه مناطق را یکسان ومتوازن به نگارند واز تعصبات محلی که میراث شوم گذشته است دست بر دارند تا نامی ماندگار برای خود به جا گذارند

 27. از شهر دهکویه گفت:

  0

  0

  برادر جان خانه از پای بند ویران است اما خواجه در فکر ونقش ایوان است وقتی بودجه وامکانات نباشد نه نماینده مجلس میتواند کاری بکند ونه روسای ادارات

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان