میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 می 2019 ساعت 3:44 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 222 بازدید

اهتمام دانشگاه آزاد برای كاربردی‌شدن پایان‌نامه‌های دانشجویی

اهتمام دانشگاه آزاد برای كاربردی‌شدن پایان‌نامه‌های دانشجویی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، امین اژدری دانشجوی مقطع دكتری با گرایش فیزیولوژی قلب، عروق و تنفس با عنوان رساله (اثرضد اكسایشی تمرینات تناوبی با شدت بالا و تداومی همراه با مكمل‌های آنتی‌اكسیدانی در بافت موش‌های صحرایی مسموم شده با كادیوم) و آیدا معینی دیگر دانشجوی دكتری با گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی با رساله (تأثیر تمرین مقاومتی همراه با مصرف مكمل كوركومین بر بیان برخی ژن‌های تنظیم‌گر مرتبط با ساختار عضله قلبی رت‌های چاق) از رساله‌های خود با نمره ۱۸,۹۵ با موفقیت دفاع كردند.

در مراسم دفاع از پایان‌نامه‌های یادشده استادان اسكندر رحیمی، هادی قائدی، سید احسان امیرحسینی به عنوان استاد داور، سیروس فارسی استاد مشاور، سید علی حسینی استاد راهنما و محمد ابراهیم عفیفی به عنوان استاد ناظر در جلسات دفاع حاضر بودند.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در حاشیه مراسم دفاع از پایان‌نامه‌های دكتری در گفتگو به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: این دو رساله به صورت كاملاً كاربردی و در آزمایشگاه‌های تخصصی انجام شده و موارد پیشنهادی مطرح در این دو پایان‌نامه می‌تواند در حوزه سلامت و ورزش بسیار مفید باشد.

سیروس فارسی ادامه داد: انتظار داریم كه مسئولان امر شرایطی را فراهم كنند كه بودجه پژوهشی واحدهای دانشگاهی تحت تأثیر مشكلات مالی موجود قرار نگیرد تا روند تحقیقاتی و كاربردی‌شدن رساله‌های دانشجویان تسریع شود.

وی خاطرنشان كرد: امروز در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، روند كاربردی‌شدن پایان‌نامه‌ها و قابل استفاده بودن آنها در مراكز صنعتی به صورت جدی در دستور كار قرار گرفته است؛ امیدوارم این اتفاق خوب در سایر واحدهای دانشگاهی نیز دنبال شود.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، كیفیت رساله‌های دانشجویان دكتری تخصصی این واحد دانشگاهی را مطلوب ارزیابی كرد و افزود: با توجه به سابقه تدریس من در دانشگاه‌های مختلف استان فارس، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان از بنیه علمی بسیار خوبی برخوردار هستند و اصولاً این واحد دانشگاهی در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی امكانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسبی را برای كیفی‌سازی تدریس دانشجویان فراهم كرده است.

فارسی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با داشتن ظرفیت‌های بسیار عالی و منحصر به فرد خود، توانایی و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دكتری در این رشته را در سال‌های آینده را دارد كه این امر مستلزم همت مسئولان با درایت مسئولان استان فارس، سازمان و پیگیری‌های مجدانه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط مسئولان است كه امیدواریم با تلاش‌های لازم این امر محقق شده تا شاهد رشد و تعالی بیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی لارستان باشیم.

وی از مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به دلیل اهتمام وی در افزایش كیفیت پژوهشی و آموزشی متذکر شد: در این واحد دانشگاهی سعی شده در زمان جلسات دفاع از استادانی كه به درجه استاد تمامی و یا دانشیاری رسیده‌اند استفاده كنیم تا ضمن بالا بردن كیفیت رساله‌های دانشجویان در كاربردی كردن آن گام‌های مثبت و سازنده‌ای برداریم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان