میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 ژانویه 2017 ساعت 2:06 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 11 دیدگاه 1,495 بازدید

«اورژانس هوایی» بجای لارستان نصیب جهرم شد!

IMG15462065-280x182«اورژانس هوایی» بجای لارستان نصیب جهرم شد!

اورژانس هوایی که بنا به وعده ها قرار بود در فرودگاه لارستان مستقر شود به جهرم داده شد!

به گزارش میلاد لارستان؛ شامگاه دوشنبه ۴ بهمن ماه ۹۵ اخباری مبنی بر استقرار اورژانس هوایی در بیمارستان پیمانیه جهرم  منتشر شد که به نوعی برای مردم لارستان این خبر غیرمنتظره و باورنکردنی بود.

بنا به اذعان متعدد مسوولان کشوری، استانی و حتی شهرستانی بارها بر استقرار اورژانس هوایی در لار بدلیل بهره مندی از فرودگاه فعال، فاصله زیاد تا مرکز استان، وجود جاده های پرخطر و پرحادثه، وسعت شهرستان، عدم دسترسی به برخی از مناطق، غیراستاندارد بودن جاده‌های لارستان، جاده‌های پراکنده روستایی و ازدیاد راه‌های فرعی لارستان و غیره تأکید شده بود .

نمونه بارز این مدعا را می توان در مصاحبه مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی فارس در مهرماه ۹۳ مرور کرد که گفته بود با توجه به وسعت استان فارس، خصوصا حوادث ترافیکی و طول زیاد جاده ها یکی از اولویتهای ما بحث توسعه امداد هوایی بوده و  در قالب طرح تحول نظام سلامت باید دو پایگاه دیگر به غیر از پایگاه موجود در شیراز  به صورت پایگاه هوایی در استان فارس اضافه شود.  وی بیان داشته بود:  بر اساس کارشناسی خودمان شمال و جنوب استان را در نظر گرفته ایم که طبیعتا منظور از شمال آباده و منظور از جنوب هم لار است.

همچنین در سفر اخیر دکتر ایمانیه قائم مقام وزیر بهداشت به لارستان، ایشان نیز  این موضوع را مورد تأکید مجدد قرار دادند و اولویت استقرار اورژانس هوایی در جنوب فارس را به مرکزیت شهر لار را مورد تأیید قرار دادند.

***

بنا به پیگیری های متعدد انجام شده از سوی نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در این خصوص از مجموعه وزارت بهداشت و نیز طی بررسی های صورت گرفته،  استاندار فارس نیز به استعلام وزیر بهداشت براساس شاخص ها جهت استقرار اورژانس هوایی در لارستان پاسخ مثبت داده اند اما بی اعتنایی اورژانس کشور به نظر استاندار محترم فارس برای پیگیری و اتمام این کار  خود نوعی توهین بوده و قابل تأمل خواهد بود.

***

از طرفی این سوال در ذهن متبادر می شود که در این میان تأخیر و تعلل معاون محترم سیاسی استاندار  در پاسخگویی به استعلام و  تلف کردن وقت از سوی وی آیا می تواند تصادفی باشد؟

آیا اینکه نقش دکتر سرور معاون جهرمی الاصل اورژانس کشور در تغییر محل استقرار اورژانس هوایی از لار به جهرم چگونه بوده است؟

آیا این نوع برخوردها تبعیض و بی عدالتی نیست؟!

آیا استاندار محترم فارس نمی خواهند به این عمل وزارتخانه معترض شوند؟!

مسئولان دانشکده علوم پزشکی و اورژانس لارستان، نماینده مردم در مجلس شور ای اسلامی و فرماندار ویژه لارستان هم می بایست مراتب اعتراض مردم جنوب فارس و لارستان را به گوش مسئولین ارشد وزارتخانه برسانند و مجدانه پیگیر استقرار اورژانس هوایی در لارستان باشند!


11 نظر

 1. معلم گفت:

  0

  0

  پس توقع داشتین نصیب لار بشه؟ زهی خیال باطل

 2. سلیمان رحیمی نژادان گفت:

  0

  0

  باش تا صبح دولتش بدمد؛ این هم از ناکارآمدی جعفرپور میباشد. او وقت این کارها ندارد.

 3. ع ز گفت:

  0

  0

  سرمايداران لار كه حمايت از جعفرپور ميكردند جبران مافات كنند و براي لار هلي كوپتر بخرند و
  روي جهرم و استان را كم نمايند

 4. زهرا گفت:

  0

  0

  متاسفم که همه جا روابط بر ضوابط تاثیر داره و هیچ کس برنامه های مصوب رو پیگیر نیست و همین منجر به نابهنجاریست

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ما نباید از تهیه ی اورژانس هوایی برای جهرمناراحت بشیم مردم جهرم هم هم میهن ما هستند و جان عزیزاناونها هم نباید به خطر بیفته اما شهرستانی مثل لار هم نیاز به چنین اورزانسی داره جناب جعفر پور اگر این خدمت رو به لارستان انجام بدید حسابی سبد شما سنگین خواهد شد

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  این همه سم پاشی
  به شرطی که اورزانس را با هوابیما راه بندازیم

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب جعفر پور از اینکه آب سد سلمان رو به لار آوردید از شما بسیار ممنون هستیم دیگه مردم لار رو بیش از این شرمنده نفرمایید اورژانس هوایی نمی خواهیم

 8. رک گو گفت:

  0

  0

  سلام بابا جان بارها گفته ام و باز همی میگویم ..این برمیگرده به عدم صلاحیت برخی مسؤلین ما.. این ایمانیه […] است .مردم شیراز هم از دستش عاصی شدند… دروغگو است. ولی مسؤلای ما مثل پروانه دورش میچرخن ……………

 9. دوست گفت:

  0

  0

  سلام
  البته اگر علی شتربانه میدونه شتر را کجا بخوابونه.
  بله دوستان این مثل دقیقا برای نماینده جهرم صدق می کنه که در عین کم ادعا بودن پرکار در عین قدرت اراسته به متانت و مردم داریه
  نماینده ما فقط […] . حتی بعد از دو دوره سابقه هنوز بلد نشده تو مجلس یارگیری بکنه وبه زور نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی شده کمیسیون فرهنگی چیه که نائب رئیس دوم بودنش چی باشه. بله اگه به مساله فرهنگ توجه جدی میشد کمیسیون فرهنگی در صدر تمام کمیسیونها بود ولی حالا که مقوله فرهنگ متروک شده عضویت در این کمیسیون طبل توخالی هیچ دردی از مردم لارستان دوا نمی کنه. الحمدلله از بعد فرهنگی هم بسیار غنی هستیم الا ما شا الله مدرسه اعم از دولتی و خصوصی و نمونه و تیزهوشان و … و دانشگاه و هنرستان و … داریم که روز به روز توسعه کمی و تنزل کیفی پیدا میکنند .
  الان هم اگه از دکتر جعفرپور بپرسی چرا اورژانس لار را به جهرم دادن میگه واگذاری اورژانس جهرم در سفر فلان مقام مصوب شده و با اورژانس لارستان دو مقوله جدا و متفاوته و تضییع حق لارستان نیست ما داریم تصویب اورؤانس لارستان را پیگیری می کنیم که با توجه به نبودن اعتبار دولتی خیر را بیاریم پای کار
  دکتر جاااااااااااان حق را باید بگیری همون کاری که جهرم کرد. رئیس سازمان اورژانس کشور نمیاد بگه چون شما نماینده لارستان بزرگی و کلی قدمت دارید اورژانس هوایی را به عنوان هدیه ای ناقابل از ما پذیرا باش
  فقط لطف کن برای دور بعد مجلس […]

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین آفای جعفرپور
  فقط دروازه رو اشتباهی گرفتی
  برای اونا گل زدی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان