میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 فوریه 2017 ساعت 2:19 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند, عناوین اصلی 4 دیدگاه 1,293 بازدید

«اوز» ملی شد/ نشانِ شهرِ خلاقِ کشور در ترویج کتابخوانی به «اوز» رسید

«اوز» ملی شد/ نشانِ شهرِ خلاقِ کشور در ترویج کتابخوانی به «اوز» رسید

ابراهیم احمدی/ اوز امروز: با حضور دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین، دکتر جعفرپور معاون کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگان شهرها و روستاهای نامزد پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب دوشنبه دوم اسفند مراسم پایانی سومین دوره پایتخت کتاب ایران در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب سومین دوره معرفی شد و شهرهای: اوز، ٰکاشان، زرند و شهر کرد به ترتیب به عنوان رتبه هاي اول تا چهارم  شهر هاي خلاق در حوزه ترویج کتابخوانی معرفی گردیدند. شهر شيراز نيز از استان فارس در ميان ١٠ شهر برتر كشور قرار گرفت.

3rt

۱۰ روستای برتر در حوزه کتابخوانی به عنوان روستاهای دوستدار کتاب نیز به ترتیب معرفی شدند که روستای فهلیان از ممسنی فارس رتبه اول، خواجه جمالی از نیریز رتبه سوم و گزیر از بندرلنگه رتبه ششم در میان ۱۰ روستای برتر معرفی شدند. روستاي امام زاده بزم از بوانات نيز به عنوان روستاي قابل تقدير در امر ترويج كتابخواني معرفي شد.

استان فارس با داشتن ٢ شهر اوز و شيراز در ميان ١٠ شهر برتر و ٢ روستا در ميان ١٠ روستاي برتر در اين دوره خوش درخشيد.

وزیر فرهنگ و ارشاد تمامی شرکت کنندگان دراین جشنواره ر ا برگزیده خواند و گفت اگر قرار است دراین کشور اتفاقی بیفتد ان اتفاق باید از ریل کتاب بگذرد و اتفاق در حوزه کتاب با انسان و انسانیت شکل می گیرد.

صالحی امیری افزود: بوشهر یک ایران کوچک است که مردمان نجیب، سخت کوش و با فرهنگ دارد. وزیر ارشاد در مورد اوز گفت: اوز خود یک ملت است و انسان های نجیبی دارد که همواره درجهت مصالح عمومی کشور فعالیت دارند. اوز تاریخ پرافتخاری دارد که در دل استانی قرار داردکه مهد تمدن است.

در ابتدای این مراسم به ترتیب علی اصغر سید آبادی دبیر انتخاب و معرفی کتاب توضیحاتی در مورد این طرح داد. سخنران بعدی هادی مسلمی شهردار نیشابور بود. سید محمد بهشتی از داوران جشنواره در مورد ضرورت تغییر ذهنیت ها سخن گفت. علیرضا مختار پور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی به ضرورت هم افزایی نیروها تاکید کرد.

در بخش پایانی به ۱۰ روستای دوستدار کتاب و ۵ شهر برتر پایتخت کتاب لوح تقدیر از سوی وزیر و سازمان یونیسکو اهدا شد. بوشهر به عنوان پایتخت کتاب و اوز به عنوان اولین شهر خلاق در زمینه کتابخوانی لوح خود را ازدست وزیر و سایر مسئولین دریافت کردند. درحین دریافت لوح اوز توسط شهردار و اعضای ستاد اوز-فروغ هاشمی رئیس ارشاد اسلامی از وزیرارشاد و مدیر کل ارشاد فارس تقدیر کرد و سلام مردم اوز را به آنان ابلاغ کرد وشعری را قرائت کرد.

در این مراسم دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان خنج و گراش، دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خادمپور شهردار اوز، فروغ هاشمی رئیس اداره ارشاد اوز، ابراهیم احمدی دبیر ستاد، فوزیه زارع، فائزه طیوری، فریناز تورانی و فرزانه نورافشان از اعضای ستاد اوز پایتخت کتاب، خدیجه فقیهی نژاد، مهندس سلمانپور، شریف فدایی، ایمان لطافت، لقا خضري، مهشيد حسين نيا، ملك زاده و جمع دیگری از اوزی های مقیم تهران حضور داشتند.

rt


4 نظر

 1. شهروند گفت:

  0

  0

  آفرین بر اوزیای فرهیخته. لاریا باید به جای پرداختن به مسایل حاشیه ای به فکر احیای فرهنگ غنی بومی محلی ما باشند. تا زمانیکه دودستگی و سه دستگی در لار وجود داره ما روی پیشرفت را نخواهیم دید.

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  عالی است یک عنوان. ملی برای شهر اوز. ومنطقه. لارستان. باعث. افتخار همه. است. عنوان شهر فرهنگی. برازنده. اوز می. باشد

 3. گراش گفت:

  0

  0

  با سلام و تبریک به مردم اوز من همیشه میگفتم این شهر در همه زمینه های فرهنگی فعالیت دارد کتابداران اونجا در هر مراسم و بزرگداشتی برنامه ی کتاب دارن خیلی فعال کار میکنن .واقعا برازنده است به این شهر این مقام

 4. آرین گفت:

  0

  0

  آفرین، این نشان به حق شایسته نیروهای خلاق و زحمتکش اوزه. موفق باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان