میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 فوریه 2015 ساعت 6:37 ب.ظ سرویس:اجتماعی 3 دیدگاه 1,889 بازدید

اولویت ما اتمام پروژه های نیمه تمام است

 مدیر کل راه و شهر سازی لارستان در نشست خبري با خبرنگاران:

اولویت ما اتمام پروژه های نیمه تمام است

روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي لارستان: مهندس داریوش نصر در جمع خبرنگاران با بیان گوشه ای از عملکرد یکساله اداره کل راه و شهرسازی لارستان در سال ۹۳، اظهار داشت: در طول این سال، در بحث نوسازی ماشین آلات، تلاش شد تا خودروهای فرسوده و با سن بالا از رده خارج و ناوگان موتوری با خرید دستگاههای سنگین و نیمه سنگین جایگزین و تجهیز شود.

وی افزود: در طی سال جاری، مجموعاً در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مجموعه ۱۲۴ کیلومتر از جاده ها آسفالت شده است.

در سال جاري ۱۲ هزار تابلو در جاده ها نصب كرده ايم

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه در بحث ایمنی جاده ها و رفع نقاط حادثه خیز، اقدامات خوبی انجام شده است، عنوان داشت: در طول یکسال گذشته، ۹۰ دهنه پل، یک هزار و ۶۵۰ کیلومتر خط کشی جاده ها، ۳۴۵ کیلومتر شیار لرزاننده و رفع نقص از ۲۵ نقطه پر حادثه انجام شده است.

IMG_4163

وی افزود: در طول این مدت، نصب یا اصلاح نرده پل به طول ۱۳۶ متر، آرام سازی ۳۶ نقطه شهری و روستائی و مدارس، نصب تابلوهای فسفری در ۴۵ نقطه پر حادثه، اصلاح ۱۸ مورد دوربرگردان، تکمیل گاردریل یا حفاظ جاده ها بطول ۱۱ کیلومتر در ۴۸ نقطه، با مشاوره پلیس قرارگاه جنوب فارس و غیره از جمله اقدامات برای ایمن سازی جاده های حوزه های استحفاظی این اداره کل بوده است.

نصر با اشاره به اینکه، در یکسال گذشته، ۱۲ هزار عدد تابلوهای علائم اخطاری، انتظامی و مسیرنما در مسیرهای مواصلاتی اداره کل راه و شهرسازی لارستان نصب گردیده است، خاطر نشان کرد: تهیه و نصب ۶۰۰ متر مربع علائم اطلاعاتی در جاده های مختلف، تعبیه گردیده است.

در حوزه راهداري بيش از ۲۰ ميليارد تومان جذب كرده ايم

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با ابراز اینکه طول راههای شریانی این اداره کل که در سال ۹۱، ۲۶۰ کیلومتر بوده ولی با رایزنی های صورت گرفته و همکاری های وزارت راه و شهرسازی، طول راههای شریانی حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان به ۵۸۰ کیلومتر ارتقاء پیدا کرده است، عنوان کرد: این عدد به منزله افزایش اعتبارات راهداری این اداره کل از ۷ میلیارد تومان به بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان رسیده است و مضاف بر آن با افزایش ابلاغ اعتبار به عددی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان جذب اعتبار در حوزه راهداری بوده ایم.

IMG_4191

وی با بیان اینکه، اکنون بیش از ۵۹ پروژه راهسازی با پیشرفت فیزیکی های ۲۰ تا ۹۹ درصد در حال انجام است، اضافه کرد: این پروژه ها، شامل راههای روستایی، رفع نقاط پر حادثه، تعمیر پل ها و احداث محورهای بزرگراهی و تبدیل راههای فرعی به اصلی است.

مهندس نصر افزود: با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری، درخصوص مدیریت جهادی، از ۱۱۰ دستگاه سنگین و نیمه سنگین در حوزه راه سازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در قالب ۴ تیم تقسیم بندی صورت گرفت که مدیریت دستگاهها از مدیران اداره ها گرفته شد و بر عهده مسئولین کارگاهها قرار گرفت و با تعیین نیروهای لازم در هر کارگاه، توانستیم علاوه بر بازدهی نیروها، باعث تجمیع دستگاهها، بالا رفتن راندمان کار، صرفه جویی ۳۰۰ میلیونی در هزینه جاری دستگاهها، کاهش نیروهای ستادی و افزایش سرعت پیشرفت پروژه ها گردید.

چهار خطه كردن جاده كورده-دهكويه به زودي تمام مي شود

وی با ابراز امیدواری در راه اندازی احداث تونل بالنگستان، گفت: خوشبختانه با تلاش پرسنل این اداره کل، تقریباً اکثر پروژه های نیمه تمام فعال شده اند و بطور میانگین شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی در پروژه ها هستیم و امید می رود  این پروژه ها حداکثر تا نیمه اول سال ۹۴ به اتمام برسد که این مهم باعث می شود زمینه برای انجام کارهای جدید با اولویت های مورد نیاز صورت پذیرد.

IMG_4169

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان ابراز امیدواری کرد: پروژه چهار خطه کردن حدفاصل کورده به دهکویه، بطول ۱۰ کیلومتر تا پایان سال ۹۳ و یا اوایل سال ۹۴ به اتمام و بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه در محور لار – بستک، قراردادی بالغ بر ۳ میلیارد تومان منعقد شده است، تصریح کرد: عملیات زیرسازی این مسیر روبه اتمام است و روکش آسفالت آن به ۱۰ کیلومتر آغاز شده و در دستور کار قرار دارد.

نصر با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در طول سال ۹۳ طرح های جامع شهرهای، «اَهل»، «علامرودشت»، «اشکنان» و «جویم» به تصویب شورای عالی و ابلاغ به شهرداری ها از طریق استانداری فارس صورت پذیرفته است، تصریح کرد: در بازدید کمیته منتخب شهرسازی و معماری کشور از شهرهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، تصمیمات لازم در خصوص حل مشکلات طرح های شهرهای «لار» و «لامرد» و بخصوص شهر لار که از سال ۱۳۷۵ مسکوت مانده بود، بار دیگر به جریان بیافتد.

وی با بیان اینکه، عکس های هوائی شهرهای لار، خنج، لامرد، گراش و گله دار جهت تهیه نقشه های طرح جامع تفصیلی با پیشرفت ۸۰ درصدی درحال انجام است، عنوان کرد: طبق قراردادی که با سازمان نقشه برداری کل کشور منعقد شده است، امید می رود تا اوایل سال آینده این مهم نیز ارائه شود.

براي زيباساي شهرها با شهرداري ها همكاري مي كنيم

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از تشکیل کمیته ای برای نخستین بار در کشور، متشکل از ناظرین و مهندسان جنوب فارس برای بررسی مغایرت های شهرسازی در این اداره کل خبر داد، گفت: خوشبختانه با همکاری شهرداری ها در بحث تغییر کاربری ها، ساختمان ها، تعداد طبقات و غیره کنترل خوبی صورت پذیرفته است تا شهرهای جنوب فارس از یک نما و شهر زیبا برخوردار باشند.

IMG_4182

وی با بیان اینکه با تشکیل کمیسیون ماده ۵ در اداره کل راه و شهرسازی لارستان، زمان پاسخگویی به پرونده ها به حداقل زمان رسیده است، تصریح کرد: زمان پاسخگویی به مراجعین از ۶ ماه به کمتر از ۲ ماه رسیده است.

این مسئول در خصوص حوزه مدیریت املاک و حقوق این اداره کل، خاطر نشان کرد: مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد تومان فروش املاک با تحقق ۹۰ درصدی هزینه ها همراه بوده است و به لحاظ حفاظت و صیانت از املاک و اراضی، تحقق برنامه های عملیاتی و غیره اداره کل راه و شهرسازی لارستان براساس ارزیابی اداره کل سازمان املاک کشور، در زمره ۵ استان برتر کشور قرار دارد.

۱۶ هكتار از اراضي شهري رفع تصرف شده است

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه، ۱۶ هکتار از اراضی شهری این اداره کل در شهرهای خنج، مهر، لار و گراش رفع تصرف شده است، افزود: در طول سال ۹۳، ۳۰۰ فقره سند تک برگ و یا به عبارتی برای ۳ هزار و ۹۰۰ هکتار زمین سند صادر شده است.

IMG_4158

وی با اشاره به اینکه در حوزه راههای روستایی، آسفالت ۲۱۹ کیلومتر در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، برنامه ریزی شده است، خاطر نشان کرد: با تلاشهای صورت گرفته، ۷۰ کیلومتر راههای روستایی مثل روستای زاهدمحمود که مردم این روستا ۳۰ سال انتظار اتمام ۲۰ کیلومتر باقی مانده را داشتند، آسفالت کنیم.

مدیر کل راه وشهرسازی لارستان با ابراز خرسندی از تصویب ۶۰۰ هزار تن قیر رایگان در اختیار معاونت روستایی وزارت راه و شهرسازی، گفت: در صورت همکاری دهیاران و بستن قرارداد با کارخانه داران آسفالت، قیر مورد نیاز بطور رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد و عملاً ۵۰ درصد هزینه ها حذف خواهد شد.

وی با بیان اینکه، با اطلاع رسانی صورت گرفته به دهیاران روستاهای تابعه اداره کل راه و شهرسازی لارستان، تعداد ۲۵ روستا وارد مرحله انعقاد قرارداد در بهره مندی از قیر رایگان شده اند، تصریح کرد: با این اقدام، ۱ هزار و ۲۰۰ تن قیر رایگان جذب شده است.

مسكن مهر لارستان الگوي كشوري است

مهندس نصر با بیان اینکه در مجموع ۷ هزار و ۳۹۶ پروژه مسکن مهر در حوزه استحفاظی این اداره کل وجود دارد، اضافه کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۱۶ واحد آن خود مالک و ۵ هزار و ۱۲۶ واحد آن بصورت ۹۹ ساله و ۲۵۲ واحد نیز تفاهم نامه سه جانبه می باشد.

IMG_4160

وی با اشاره به اینکه، تعداد ۶ هزار و ۴۱۶ واحد از مسکن های مهر تکمیل شده است، افزود: از این تعداد ۱۴۴ واحد از نوع ۹۹ و ۸۳۶ واحد از نوع خودمالک تکمیل نشده است.

نصر با ابراز اینکه، خدمات زیربنایی لازم برای پروژه های مسکن مهر این اداره کل، بطور ۱۰۰ درصد تأمین شده است، تصریح کرد: با درخواست یارانه از وزارتخانه، امید می رود ۵۰ درصد باقی مانده آسفالت سایت قلات خانی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در بحث مسکن مهر، لارستان بعنوان الگوی کشوری و مطرح در بحث کیفیت و پیشرفت فیزیکی درمیان اداره کل های برتر استانها شناخته می شود، ابراز امیدواری کرد: با اتمام فیزیکی پروژه های مسکن مهر تا پایان امسال و افتتاح و تقسیط آنها در سال ۹۴، پرونده پروژه های مسکن مهر در تمامی شهرهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان بسته شود.

تونل بالنگستان، تنها پروژه اي است كه اعتبار كافي ندارد

مهندس نصر در خصوص کمربندی گراش گفت: ما از اوایل سال جاری، موضوع کمربندی گراش را مورد نظر داشتیم و اول شهرداری گراش را متقاعد کردیم و شهرداری نیز مشاوری را انتخاب کرد و مطالعاتی نیز در این رابطه انجام شد. اما باید اشاره کرد که بخشی از هزینه‌های عملیات آزادسازی و زیر‌سازی، کمربندی شهر‌های لار و خنج، شهرداری این دو شهر متقبل شده‌اند و پروژه به صورت مشارکتی انجام شد. نمونه‌ی موفق دیگر از طرح‌های مشارکتی می‌توانم به اتوبان شش خطی لار- گراش، اشاره کنم معمولا پروژه‌هایی که به صورت مشارکتی باشد زودتر به نتیجه می‌رسد.

IMG_4175

مدیرکل راه و شهرسازی درخصوص تونل بالنگستان افزود: این پروژه تنها پروژه‌ای است که با کمبود اعتبار مواجه بوده است به همین دلیل نیمه کاره باقی مانده است برای این طرح در سال‌های گذشته سه میلیارد تومان هزینه شده است و در حال حاضر یک میلیارد و ششصد میلیون تومان نیز میزان بدهی است که در این پروژه داریم ولی با این وجود با همکاری فرماندار گراش و تلاش برای ایجاد تعامل با یکی از قرارگاه‌های نیروی دریایی سپاه جنوب با توجه به بازدید اولیه‌ای که صورت گرفته است، ان‌شاالله بتوانیم قرارداد را ببندیم.

می‌توانم بگویم به صورت قطعی از اوایل سال آینده این طرح بار دیگر شروع به کار خواهد کرد. از اولویت‌های ما در سال ۹۴ شروع محور لار- لامرد و تونل بالنگستان است.

۹ كيلومتر اول جاده چك چك تا شهريور ۹۴ تمام مي شود

وی در خصوص جاده چک چک نیز عنوان داشت: پنج کیلومتر از این جاده در حال اجرای بیس است و قطعا تا شهریور ماه سال آینده، ۹ کیلومتر اول را به سرانجام می‌رسانیم و بر اساس رایزنی با هیات امنا این طرح، امیدواریم بتوانیم آسفالت این مسیر را به صورت مشارکتی دنبال کنیم که اگر هیات امنا هم پای کار بیایند ما هم دست به کار می‌شویم که با هم ادامه مسیر را که بیست‌وهفت کیلومتر است، به سرانجام برسانیم. قرار است این طرح را نیز از اوایل سال آینده شروع کنیم .

 


3 نظر

 1. M.H گفت:

  0

  0

  جناب داریوش نصر در مورد مسکن مهر و افرادی که ثبت نام کردند اما پس از گذشت ۳ سال بدون اینکه هیچ اطلاع رسانی در این مورد از سوی شما به آنها بشود مطلع شدند طرح متوقف شده و باید پولشان را پس بگیرند هم توضیحی بدهید.
  مدیرت سایت مصاحبه ای در این مورد ترتیب بدهید لطفا”.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  با تشکر از مدیر کل..امیدواریم شروع کار باند دوم محور لار بندرعباس نیز کلید بخورد و همچنین پروژه بزرگراه لار جهرم نیز همچنان ادامه داشته باشد تا انشالله وضعیت راه های لارستان سر و سامانی بگیرد.

 3. 67 گفت:

  0

  0

  چرا هیچ وقت در مورد عکاس زحمت کش چیزی نمیگین. مرسی از اقای عکاس که این خبر رو پوشش داده. مرسی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان