میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 اکتبر 2014 ساعت 12:40 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,806 بازدید

اولین همایش روز جهانی غذا در لارستان برگزار شد

 اولین همایش روز جهانی غذا در لارستان برگزار شد

مرضيه شمس/ آفتاب لارستان: روز جهانی غذا ۱۶ اکتبر مصادف با ۲۴ مهر است. ماه اکتبر مشهور به ماه غذا است. در کشورهای جهان روزها و هفته های زیادی با عنوان های متعددی به روز غذا اختصاص داده شده و برای امنیت غذایی برنامه ریزی ها و گام های زیادی برادشته شده است.

امسال اولین همایش روز جهانی غذا در لارستان یکشنبه ۲۷ مهرماه با حضور عده ای از روسا، معاونان و مسئولان ادارات و کارخانه های تولیدات مواد غذایی در دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی برگزار شد. همایشی که مسئولان آن بیشترین دغدغه خود را مبارزه با فقر و گرسنگی در جهان می دانستند. هرچند هدف اصلی برگزاری همایش شناسایی اهمیت و اهداف تولیدات مواد غذایی در کیفیت و توزیع این محصولات در لارستان بود.

معاون استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان ضمن عرض تبریک روز جهانی غذا در این باره گفت: «بسیاری از شغل هایی که مربوط به تولید غذاست از اهمیت بیشتری برخوردار است و یک اشتباه کوچک ولو سهوی می تواند جان یک خانواده را در خطر بیندازد. به همین دلیل نظارت و دقت بیشتری را در این حوزه می طلبد.»

najib-zadeنجیب زاده همچنین افزود غذای سالم حق ما و همه مردم است و متاسفانه در بحث تولیدات مواد غذایی و محیط زیست در دولت قبل توجه کمتری به آن شده است که باید کمک کنیم وضعیت قابل قبولی برای جامعه به وجود بیاید.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان مقاله مفید و مختصری را در رابطه با این مسئله جهانی ارائه داد که از اهم بحث های او اشاره به چالش های اساسی در بحث غذا بود. وی مهمترین چالش ها را که در استان فارس هم آمار بیشتری نسبت به سایر مناطق به خود اختصاص داده است بدخوری و پرخوری اعلام کرد که باعث افزایش بیماری های متابولیک، سکته ای قلبی و مغزی، افزایش وزن و دیابت شده است.

دکتر فرامرزی با بیان صنعتی شدن دنیا و توسعه آن در کشور ما، این اصل را عامل مهمی در بی تحرکی افراد و کم شدن فعالیت فیزیکی دربین افراد ذکر کرد و گفت این نقطه ضعفی برای ما محسوب می شود که باید فرهنگ سازی لازم برای آن صورت گیرد.

از چالش های دیگر که به آن اشاره شد استفاده نادرست در محصولات کشاورزی از جمله فرسایش خاک، آلودگی آب و گازهای گلخانه ای بود که با تخریب محیط زیست این دغدغه ها رو به افزایش است.

وی همچنین گفت: « بیشترین افرادي را که در معرض عدم امنیت مواد غذایی هستند زنان بی سرپرست و دارای فرزند می باشند که در لارستان هم باید بر این گروه هدف نظارت بیشتری صورت گیرد.»

دکتر فرامرزی در سخنرانی پایانی خود به منطقه ای کردن تولیدات غذایی در لارستان اشاره کرد و گفت در لارستان باید با توجه به شرایط اقلیمی که وجود دارد تولیدات غذایی را در بازار، محلی کنیم و بومی سازی در اقتصاد این تولیدات اجرا شود.

بعد از آن معاون سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی از موارد متعددی که در راستای غذای سالم در چند سال اخیر اجرا شده است نام برد که از جمله می توان به ارتقای تغذیه گیاه و بالابردن مواد عالی خاک به جای آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی که تاثیر منفی بر کیفیت محصولات داشت نام برد.

هوشمند همچنین از فعالیت امیدوار کننده تولید مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک در بخش طیور خبر داد و گفت خوشبختانه این اقدامات در بین متولیان این امر نسبت به گذشته فعالیت چشمگیری داشته است.

hoseiniدر ادامه همایش خانم حسینی، معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی هم چند دقیقه ای از دغدغه های غذا در جهان و ايران سخن گفت.

وی شعار امسال روز جهانی غذا را کشاورزی خانوادگی نام برد و بیان کرد خوشبختانه این شعار در کشور ما قدمت دیرینه ای در سنت و فرهنگ دارد و اقدامات زیادی در این زمینه صورت گرفته است.

در پایان هم از فعالان حوزه تولیدات مواد غذایی و مدیران عامل، مسئولان فنی کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مواد غذایی تقدیر به عمل آمد.

IMG_1294 IMG_1316 IMG_1286 hooshmand IMG_1343


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان