میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 نوامبر 2014 ساعت 2:09 ق.ظ سرویس:اجتماعی 2 دیدگاه 2,913 بازدید

اولین کنگره ملی شهدای دانشجوی لار برگزار شد

با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در بسیج:

اولین کنگره ملی شهدای دانشجوی لار برگزار شد

مرضيه شمس: کنگره شهدای دانشجوی لار دیشب ۳ آذرماه با حضور سردار طهماسبی، جانشین نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین کشور و جمعی از دانشجویان، خانواده های شهدا و مردم در تالار وحدت برگزار شد.

یادواره ای که برای شش شهید دانشجوی لاری با رنگ و لعاب متفاوت تری اولین محسوب می شد و قبل از شروع برنامه جمعیتی به خود دید که به سختی صندلی خالی برای حضار پیدا می شد. بیشتر از نیمی از حاضران در تالار، دانشجو بودند یا خانواده های شهدا. اما در بینشان چهره های پیر و جوانی هم می دیدی که آنچنان غرق در حال و هوای برنامه بودند که انگار مخاطبان اصلی خود آنها هستند.

IMG_0052

قبل از برگزاری همایش دبیر کنگره برای ما از چند و چون مراحل طی شده در اجرای این همایش گفت. اینکه اصلی ترین کار رونمایی از دو کتابی است که پژوهش و مصاحبه فراوانی برای آن صورت گرفته است. فرم های مصاحبه ای از پدر، مادر، برادر، خواهر و فرزند شهدای لار تهیه و از تک تکشان مصاحبه شد و در کنارش خاطراتش را هم ذکر کردیم و ثمره آن در دو کتاب به نام های «شهدای لار» و «از قلم تا ملکوت» دیده می شود.

از «قلم تا ملکوت» را به یاد شش شهید دانشجو برگزار کرده ایم

برنامه با سخنرانی مسئول دفتر بسیج دانشجویی شروع شد. او ضمن خیر مقدم به سردار طهماسبی بیان کرد: کنگره ملی شهدای دانشجو برنامه سراسری و کشوری است که در کل ایران برگزار می شود و امشب هم به یاد شش شهید دانشجو در لارستان بزرگ دور هم جمع شده ایم.

IMG_0060

هاشم پیش بین، سپس مختصر توضیحی از برنامه های همایش گفت از جمله رونمایی از دو کتاب شهدا،  کاری که شهرستان به آن نیاز داشت و تا کنون صورت نگرفته بود و اقدام دیگر صدور کارت دانشجو برای شهدا بود.

وی در ادامه یادآور شد قبل از برگزاری این همایش در هر دانشگاه دانشجویان بسیجی یادواره ای برگزار کرده اند که مقدمه ای برای برگزاری این همایش بوده است. پیش بین همچنین از آماده سازی نرم افزار شهدای دانشجو که در حال بررسی است خبر داد.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: از «قلم تا ملکوت» را به یاد شش شهید دانشجو برگزار کرده ایم که مهم ترین دستاوردش دو کتابی است که در این همایش رونمایی می شود.

کتاب «شهدای لار» که مجموعه ۱۶۴ شهید لار در بخش مرکزی است که در قالب کتاب «شهدای لار» رونمایی می شود و کتاب دیگر شش شهید دانشجو که خلاصه ای از زندگی نامه آنها ذکر شده است و به عنوان کتابچه ای با نام «از قلم تا ملکوت»، این شهیدان معرفی شده اند.

IMG_0017

در میان برنامه همایش گروه فرهنگی هنری طاها از حوزه مقاومت بسیج شهدا به سرپرستی علیرضا پیرمراد دو اثر به نام های «بیداری زمان» و «سپاه عشق» را در وصف پاسداران و بسیجیان این دیار رو نمایی کردند و بعد از آن هم نمایشی در قالب تک گویی از طرف گروه انجمن نمایش دانشگاه پیام نور اوز به اجرا در آمد.

جانشین نماینده ولی فقیه از خودسازی برای دانشجویان گفت

بخش بعدی برنامه سخنرانی جانشین نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین، سردار طهماسبی بود که با دعوت مجری برنامه تریبون را به دست گرفت. وی قبل شروع سخنرانی اش تا آن لحظه، برنامه را بسیار عالی و در شأن شهدا معرفی کرد.

سردار طهماسبی خطاب به دانشجویان حاضر در سالن از خاطرات شهید باکری گفت و در وصف او بیان کرد: شهید باکری در سال ۱۳۵۲ که وارد دانشگاه شد و قبل از انقلاب بود اعتقاد داشت «راهی که در پیش است راهی است سخت و دشوار که  نیاز به ذات و توشه فراوان دارد. پیمودن این راه با جز با خودسازی و انجام عبادات امکان پذیر نیست. برای پیمودن این راه نیاز به صداقت در عمل و راستی با خدا و خویشتن خویش است.»

IMG_0071

سردار طهماسبی با بیان خصوصیات اخلاقی این دانشجوی شهید به حضار دانشجو در سالن خطاب کرد:

«اگر در مسیر خودسازی افتادید می توانید پرچم مطالبه گری خود را بالا ببرید و اگر می خواهید نظام را در مسیر هدایت قرار دهید ابتدا باید به خودسازی برسید.»

وی سپس الگوی عملی زندگی دانشجویی شهید باکری را بیان کرد که به چند قسمت تقسیم کرده بود: اول مطالعه، دوم مباحثه و مذاکره، سوم انجام کارهای خانه، چهارم تفکر به موضوعاتی همچون هدف از آفرینش، رسالت انسان در این جهان، دنیایی پس از مرگ و…، پنجم انس با قرآن و آشنایی با مبانی و معارف اسلامی و ششم کوهنوردی.

طهماسبی همچنین کتابی با عنوان «سلام بر ابراهیم» خدمت حضار معرفی کرد و از رئیس و مسئولین سپاه لارستان خواست تا شرایط تهیه این کتاب را فراهم  کنند و بیان کرد: هرکسی بخواهد خودسازی کند این کتاب را بخواند و در ادامه از اخلاص و امر به معروف شهید ابراهیم هادی که در کتاب آمده است سخن گفت و اشاره کرد او به دنبال ساختن و درست کردن بود و مسلما هیچ کاری هم با جوسازی، فضای عملیاتی راه انداختن و نابجا گفتن درست نمی شود.

طهماسبی در ادامه از خانم هایی یاد کرد که در جنگ کارهای بزرگی انجام دادند. وی از معصومه آباد، عضو شورای اسلامی شهر تهران و نویسنده کتاب «من زنده ام» که به خاطرات دوران اسارتش اشاره کرده است یاد کرد و از خصوصیات بارز وی گفت. همچنین ابراز کرد: خدا به همه دانشجوهای ما غیرتی مانند معصومه آباد بدهد.

در پایان با دعوت از سرادر طهماسبی و مسئولان حاضر در جلسه از دو کتاب شهدای لارستان و کارت شهدای دانشجو رونمایی شد.

همچنین از خانواده های شهیدان دانشجوی لار شعبانعلی عفیفه، شیرزاد شریفی، احمد توکلی، عبدالمحمد طالعی، بهمن دالاندار و مسعود نصیرزاده و دست اندرکاران کتاب شهدای لارستان، ابراهیم اخلاقی، حاج محمود راستی لاری، منصور اسماعیلی، حاج علی پیروز، مهدی باقرنژاد، فضل الله پور مسئول فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی فارس و خانواده شهید نجیب زاده تقدیر به عمل آمد.

IMG_0103

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2 نظر

 1. مريم گفت:

  0

  0

  گزارش بسيار جامعي بود. آفرين به خانم شمس.

 2. امیر اکبری گفت:

  0

  0

  بسیار تا بسیار خوب بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان