میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 159 بازدید

اولین گلخانه تولید نشای تمام اتوماتیکِ جنوب فارس در لارستان به بهره برداری رسید

اولین گلخانه تولید نشای تمام اتوماتیکِ جنوب فارس در لارستان به بهره برداری رسید

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرماندار ویژه لارستان؛ اولین گلخانه تولید نشا تمام اتوماتیک جنوب فارس در لارستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ بمناسبت دهه فجر، با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید علی اصغر موسوی فرزند برومند حضرت آیت الله سید مجتبی موسوی لاری(ره)، مهندس اسفندیاری و مهندس مهاجر مشاورین وزیر، احسان طاهری معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری، مهندس قاسمی معاون سازمان و رئیس جهاد کشاورزی لارستان، شهرداران شهرهای خور و لطیفی و قشرهای مختلف مردم، اولین گلخانه تولید نشا فول اتوماتیک جنوب استان فارس در لارستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

زهره روایی متقاضی و کارشناس این طرح در سخنانی با اشاره به اینکه این اولین گلخانه نشا تمام اتوماتیک در جنوب فارس است، اظهار داشت: این گلخانه جز معدود گلخانه‌های ایران است و صرفه‌جویی بی‌نظیری در مصرف آب دارد.

وی با بیان اینکه در این گلخانه تلفات نشا به حداقل می‌رسد، بیان کرد: بهترین گلخانه‌داران در این مجموعه همکاری دارند و هزینه تولید نشا در این گلخانه بسیار پایین است.

روایی محصولات نشاء این گلخانه را بادمجان، فلفل، طالبی، هندوانه، گوجه،خیار، گل و گیاهان دارویی برشمرد و گفت: این گلخانه مطابق با استاندارد و امکانات روز دنیا طراحی و اجرا شده است.

روایی تصریح کرد:  این گلخانه با ۵۳۴۰ مترمربع زیر بنا و ۲ هکتار مساحت زمین، با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای اولین بار در جنوب فارس راه‌اندازی شده است و برای بیش از ۱۵ نفر اشتغالزایی دارد.

متقاضی و کارشناس این طرح  اظهار داشت: ظرفیت تولید نشاء در این گلخانه، ۱۰ میلیون نشاء در سال و ظرفیت تولید در هر دوره ۳ میلیون عدد نشاء است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان