میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 سپتامبر 2014 ساعت 11:34 ق.ظ سرویس:یادداشت بدون دیدگاه 1,419 بازدید

اينهمه غوغاسالاري چرا؟!

در حاشيه فضاسازي برخي رسانه ها عليه لارستان

اينهمه غوغاسالاري چرا؟!

zareeمحمد زارع: چند روز قبل به حسب عادت، فرصت كوتاهي پيش آمد و براي اطلاع از اخبار و وقايع استان، تعدادي از سايت هاي استاني را مرور كردم. مطلبي در يكي از اين سايت ها توجهم را جلب كرد. موضوع آن واكنش به انتصاب يا خبر انتصاب «بهزاد مريدي» به عنوان مديركل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس بود. از لحن تند و مختص اينگونه سايتها كه بگذريم جمله اي از آن يعني «شايسته لاري يا شايسته سالاري»! و تلاش نويسنده مطلب براي القاي اين موضوع كه اين انتصاب فقط بر اساس منافع قومي لارستان بوده است باعث شد تا در فرصتي محدود و با عجله اين سطور را بنگارم.

آنها كه بنده را بيشتر مي شناسند مي دانند كه بيش از سه دهه است به عنوان عضو كوچكي از فرهنگيان لارستان سعي مي كنم بدون تعصبِ قومي و زادگاهي و به صورت منطقي و عقلاني با مسائل برخورد كنم. واكنش من به اين مطلب هم تنها به اين دليل است كه احساس مي كنم يك نوع بداخلاقي رسانه اي عليه مردم نجيب لارستان در شرف تكوين است! لذا نه در جايگاه مشاور فرهنگي فرماندار لارستان بلكه در مقام فردي عادي وظيفه خود دانستم چند سطري بنويسم.

سوال جدي من از امثال اين افراد و رسانه ها اين است كه بفرمايند از ابتداي انقلاب تاكنون چند نفر از اهالي لارستان در منصب هاي مهم استاني بوده اند؟ مرادم از لارستان البته لارستان فعلي است يعني شهر لار و بخش هاي تابعه آن. تا آنجا كه از روحيه مردم لارستان سراغ دارم كمتر به فكر تصاحب مناصب استاني و كشوري اند و جغرافياي مورد پسند و مديريتشان اغلب به لارستان محدود مي شود! در اين بين اما مقايسه بفرماييد و ببينيد طي اين چند دهه چه تعداد مديركل و معاون و مشاور و عناوين مشابه از ديگر شهرستان ها و حتي شهرستان هايي كه سابقا بخشي از لارستان بودنده اند منصب گرفته اند؟! همين الان نيز مي توانيد منصب هاي استاني را بشماريد و به همه بفرماييد چند نفر آنها لارستاني هستند؟!

در همين مورد فرهنگ و ارشاد هم آنطور كه شنيده ام حمايت جامعه هنرمندان فارس و نه فقط لارستان و اعتماد استاندار محترم به نامبرده به عنوان فردي متخصص و اصلح حداقل در بين گزينه هاي مطرح شده باعث شده تا به اين جايگاه برسند. لذا تكرار مي كنم ايجاد اين فضاي رسانه اي و استفاده از لحن تند و تيترهايي مثل «كودتاي فرهنگي» يا «شايسته لاري بجاي شايسته سالاري» را در واقع نوعي «غوغاسالاري» و باعث مخدوش شدن اخلاق و انصاف مي دانم. اگرچه مطمئنم شيرازيان اصيل و مردمان ديار حافظ و سعدي هماره حرمت هم استاني هاي خود را نگه داشته اند و خاطره خوبي از زمان تنها استاندار لاري در ذهن و زبان آنها جاريست. مردم لارستان نيز غوغاي گروهي اندك كه معلوم نيست و يا هست و نشايد گفت به پاي شيراز و فارسيان نخواهند نوشت!

باشد كه همگي مان در روزگار سخت موجود بجاي غوغاسالاري و توجه به حواشي، به دغدغه مردم و رفع نيازهاي ضروري آنها توجه كنيم تا قبل از همه رضايت خداوند سبحان را جلب نماييم.

چنين باد


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان